Bugün diş estetiği uygulamalarında sıklıkla kullandığımız bir malzemeden bahsedeceğim. Metal porselen diş ve sonrasında zirkonyum diş kaplamalar ile geliştirilen diş estetiği işlemleri e-max diş uygulamaları ile daha da geliştirildi.

Emax diş kaplamanın ne olduğu ve Emax diş kaplama fiyatları hakkında bilgiler vereceğim.

İyi bir diş kaplamasında aranan özellikler nelerdir önce bunu bilmemiz gerekiyor. Kaplamanın uzun kullanım süresi olmalı ve  estetik bakımdan ihtiyaçları karşılamalıdır demiştim geçen yazımda. Emax diş kaplamalar bu konuda sahip oldukları özellikler ile ön plana çıkmaktadırlar.

Tedavi seçenekleri ve diş fiyatları ile ilgili bilgi almak için WhatsApp butonu ile bize ulaşabilirsiniz.

Emax Diş Kaplama Yöntemi Nedir?

Lityum disilikat porselen bazlı tamamen seramikten yapılan ve içerisinde farklı bir malzemeden yapılan alt yapı malzemesi olmayan bir sistem olarak tarif edilebilir.  Diğer bir deyiş ile tam seramik restorsiyonlar olarak da isimlendirebiliriz.

Emax  diş kaplamalar olağanüstü doğal ve estetik sonuçlar verir. Kullanım ömrü de uzundur. Diş estetiği uygulamalarında tercih edilen yegane malzeme olma yolunda hızla ilerlemektedir. Ön diş kaplamalar için tercih edilen emax sistemi genel olarak estetiğin ön plana çıktığı diş kaplama yapımında iyi bir seçenek olmaktadır.

Emax Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Renklenen Dişler : Emax kaplamalarla, renkleşmiş dişlerinize elveda deyin. Emax kaplamalar saydam, kırılma ve bükülmeye karşı oldukça dirençli olduklarından mevcut dişlerinizin yerine size mükemmel estetiğe sahip yeni dişler sunarlar.

Eğri Dişler : Emax estetik dişler , özellikle ön bölge için eğri dişlerin yapısını ve şeklini restore  tercih edilen bir tedavi türüdür. Ön bölgede gülüş estetiği tasarlanırken optimum estetik sonuçlar vermektedir.

Kanal Tedavili Dişler:  Kanal tedavisi uygulanan dişler, kırılgan ve kırılgan olma eğilimindedir. Emax kaplamalar estetik açıdan sağladığı mükemmelliğin yanı sıra bu tür kanal tedavisi uygulanmış ve kırılgan yapıya sahip olan zayıf dişlerin onarımı için de  iyi bir seçenektir.

Kırık Dişler: Geniş diş çürüğü  veya travmadan dolayı kırılmış dişler de Emax diş kaplamalarla tedavi edilebilir.

Emax Dişin Tercih Edilme Nedenleri

Emax diş kaplama özellikle, ön dişler için tercih ediliyor. Diş estetiği sağlamak için uygulanan kaplama malzemeleri içerisinde ilk sırada yer alıyor.

Kişinin kendi dişleri ile ideal bir uyum sağlayan tam seramik diş kaplamaları estetik olarakta ışık yansıtma özelliği bakımından doğal dışa en yakın malzeme olarak kullanılmaktadır. Farklı ışık kaynaklarında bile diş ile benzer görüntüdedir.

Emax diş kaplama Uygulamasında malzemenin içerisinde metal alt yapı yoktur. Metalin griyi renge diş etlerime ile etkileşime girmez ve bu sayede doğal dış görüntüsü elde edilebilir. Bu özelliği ile zirkonyum diş kaplamalarla aynı sahip bir malzemedir.

Emax kaplamalar, cam seramiktir. Malzeme Çiğneme kuvvetlerine karşı yeterli dayanıklılığı sahiptir. Lityum disilikat İle yapılan kaplamalar çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklıdır. Uygulandığı bir problem çıkarmadan kullanılabilmektedirler.

Sistem CAD CAM frez sistemi ile üretilir. Yüksekek kalitede monolitik lityum disilat blok kullanılarak üretilir.

Diş Estetiği Empress ve Zirkonyum Diş Kaplamalar
Diş Estetiği Empress ve Zirkonyum Diş Kaplamalar

Malzeme çok ince uygulanabilmesi nedeniyle daha az diş kesimine müsaade eder. Bu sayede dişler daha az hassasiyet yapmaktadır. Malzemenin ince olmasına rağmen dayanıklılığı yüksektir.

Emax Diş Kaplama Fiyatları ne Kadar?

Estetik Diş hekimliğinde istenilen Sonuçlara ulaşabildiğimiz bu kaplamalar fiyat olarak; zirkonyum diş fiyatları ve porselen diş fiyatlarıyla karşılaştırıldığında bunlardan daha yüksek ücretler ile uygulanabilmektedir. Ancak estetik bakımdan istenilen iyi sonuçları aldığımız bu kaplama daha yüksek olan fiyatına rağmen sıklıkla tercih ettiğimiz diş kaplamalar olmaktadır. Hem dayanıklı hem estetik bir kaplama istendiğinde empress diş kaplama en iyi seçeneklerden birisidir. Emax  kaplama diş fiyatını diş fiyatları sayfamda bulabilirsiniz.

Verilen paranın karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz bu modelin diş hekimliği kaplama türü size hem dayanıklılık hem de estetik sağlayan yer yani iş kaplama çeşididir yukarıda verdiğim linkten veya iletişim sayfasından güncel e max diş kaplama fiyatlarıyla ilgili net bilgi alabilirsiniz.

Rate post

Rate post
Önceki YazıTreatment of gingival withdrawal
Sonraki YazıTeeth, Grinding Plate
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap