Dişe Kemik tozu uygulaması ve fiyatı
Dişe Kemik tozu uygulaması ve fiyatı

Diş hekimliğinde uygulanan tedaviler giderek çeşitleniyor. Hastalar için artan konfor beraberinde artan maliyetleri de getiriyor. Özellikle diş kaybedenler için uygulanan implant tedavileri büyük kolaylık ve rahatlık sağlasa da maliyetlerin yüksek olması biraz üzücü. İmplant tedavisi gibi hem malzeme hem cerrahi süreç gerektiren işlemlerde fiyatlar da artıyor.

Diş tedavisinde kemik tozu yazımızda sadece bu uygulamayı ve kemik tozu fiyatlarını vermekle kalmayacağız. Size cerrahi işlemlerin ve implant fiyatlarının nelerden etkilendiğini de anlatacağız. Diğer yazılarımda olduğu gibi size samimi ve bilgilendirici bir içerik sunmaya kararlıyım. Bozuk çeviriler ve reklam amaçlı yazılardan başka içerik bulamadığımız internette sizin gibi bilgi arayan ve okuyan insanların tatmin olması tek amacım.

GÜNCEL İMPLANT FİYATLARI TIKLA ÖĞREN

Tedavi için kullanılan malzeme fiyatları malum yurt dışından geldiği için dövize endeksli. Tedavi için yüksek teknolojili cihaz ve ekipmanlar kullanılması da uygulama maliyetlerini arttırmakta. Aynı implantı ucuz bir cihaz kullanarak yerleştirmek ile kaliteli ve kalibrasyonu yapılmış bir cihaz ile yerleştirmek arasında da başarı bakımından fark var tabi.

Kemik tozu
Kemik tozu

KEMİK TOZU VE İMPLANT DİŞ ETİ AMELİYATI

Kemik tozu denildiğinde ağız içerisinde kemik ihtiyacı olan bölgeler için hazırlanmış yapay veya doğal kemik parçaları akla gelir. Kemik oluşmasını istediğimiz bölgelere hastanın kendi vücudundan alınan kemik kullanabildiğimiz gibi hasta vücudunun dışından da kemik tozu sağlanıp kullanılabilir. Hasta kaynaklı olmayan kemik tozu sentetik  veya hayvansal kaynaklı olabilir.

Online Randevu İçin Burayı Tıklayarak Arayabilirsiniz

Diş hekimliği tedavilerinde her 3 tip kemik tozu var. Bunları bazen tek çeşit bazen de birkaçını birlikte kullanarak uygulayabiliyoruz. Her hastanın ihtiyacı ve ağız içi durumu farklı olacağı için genelleme yapmak mümkün değildir.

Kemik tozu en fazla sinüs yükseltme işlemlerinde kullanılır. Üst çeneye implant uygulaması için kemik yüksekliği yeterli değil ise burun tabanında sinüs membranı kaldırılarak kemik tozu uygulanır. Bu işlemi takiben implant yerleştirilir. Bu işlem gerektiğinde uygulanacak implant fiyatına, kemik tozu fiyatı ve sinüs yükseltme ameliyatı da ilave olmaktadır. İmplant 400 € iken ilave olan bu malzemeler ve cerrahi işlem ile maliyet 100-200€ yu geçecektir.

KEMİK TOZU FİYATLARI

Size buradan kemik tozu fiyatı 300 Euro diyerek kabaca bir bilgi versem inanın hiçbir işinize yaramaz. Kullanılacak kemik tozu miktarı operasyon esnasında belli olur. Hekim gerçekleştireceği cerrahi işlem ile birlikte size yaklaşık bir fiyat vermiştir zaten. Bunu daha ucuza getirmek veya 100 euro kazançlı çıkmak için kemik tozu alayın şeklinde bir düşünceniz olmasın sakın. İşlemler bütçenizi aşıyor ise farklı tedavi alternatifleri mutlaka vardır. Hekiminizden onlar ile ilgili bilgi talep edebilirsiniz. Ama yok ben kemik tozu uygulatacağım şeklinde kararlı iseniz 400 Euroya kadar hazırlıklı olmalısınız.

En ucuz maliyetli kemik tozu hastanın kendi vücudundan alınan kemik ile hazırlanan kemiktir. Hastada ikinci bir cerrahi bölgeye neden olunduğu için ve kemik tozu alınan yerde sonradan düzelecek bir çukurluk bazen de hafif uyuşukluk hissi olması riski vardır. Sentetik kemik tozları ile hayvansal kaynaklı kemik tozları fiyatları arasında fazla bir fark yoktur.Kemik tozunun maliyetinin yanında hasta için kullanılan diğer malzemelerin ve hekimin cerrahi için talep edeceği miktarın operasyon toplam maliyetine tesiri vardır. Diş eti ameliyatları hele de kemik elde edilmesi isteniyorsa maliyetli zahmetli operasyonlardır.
Kullanılan kemik tozları özel işlemler ve ileri teknolojiler ile elde edilmektedir. Tüketim miktarı fazla olmadığı için kemik tozu fiyatı yüksektir. Bir implant fiyatı kadar kemik tozu fiyatı vermeniz gereken sinüs lifting yani üst çene sinüs yükseltme ameliyatları hakkında ilgili yazımızı sitemizde bulabilirsiniz. Yukarıdaki arama kutusuna kemik sinüs lifting yazdığınızda ilgili kemik tozu uygulaması ve sinüs lifting işlemleri ile ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.
Diş Hekimi ile karşılıklı görüşme sonrası maliyetleri hakkında daha sağlıklı bilgi alınması söz konusudur.
4.7/5 - (4 votes)

4.7/5 - (4 votes)
Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorumlar (5)

mehmet reşit özbek

Oca 12, 2017 at 7:53 PM

Benım diş hekımım cenemın üst kısmına 1 dozluk kemık tozu uyguladı sadece kemık tozunun fıyatı benden tahsil edilen fiyat 700 tl operasyon öçreti ayrı bır fıyat aldı. Benım merak etiğim husu bir kemık tozu 1 dozluk fıyat gercek 700tl midir saygılarımla.

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 12, 2017 at 8:12 PM

Kemik tozu maliyetli bir işlemdir. Doktorunuza güzenebilirsiniz.

Reply

sema

Nis 13, 2018 at 3:49 PM

Merhabalar, benim diş eti çekilmesinden dolayı çene kemiğimde erimem söz konusu doktorum böyle söyledi fakat hiç diş kaybım olmadı kemik tozu uygulaması yapılacağını söylediler diş eçkimi yapılmadan bu uygulamayı yapabilirler mi emin olamadım bu konuda o yüzden işlem yaptırmadım

Reply

yoldas

Haz 04, 2018 at 4:27 PM

Ben Araştırma hastanesi olan bir üniversitemizin çene cerrahında sinüs yükseltme ameliyatı oldum üst çeneye 2 ‘şer gr olmak üzere toplam 4 gr kemik tozu için 700 Euro ödedim tarih 01.Haziran.2018. Bu tarihte ben 3800 TL ödedim sadece kemik tozuna. Ameliyat ücretide takriben 1700 TL civarı.Üstelik Bu kemik tozunu maliyetine aldım çünkü kemik tozunu hastane almıyor siz ameliyattan önce kendiniz firmadan temin ediyorsunuz.

Reply

Sertaç Kızılkaya

Tem 16, 2018 at 10:26 PM

Evet mecburen.

Reply

Yorum Yap