Zirkonyum kaplama ve porselen diş kaplama farkı

Son yıllarda insanlar çok doğal görünümlü diş kaplama yaptırıyor farkındasınız değil mi? Artık uygulanan kaplama dişler yapay görünmüyor. Hatta size şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki dişlerinde hiç ağrı, sızı, kırık, çürük sorunu olmadığı halde sadece daha güzel görünsün diye kaplama yaptıranlar var.

Ben bu yazıda size diş kaplamalar ile ilgili genel bilgiler verecektim Bu yeterli olur mu? Merak edilen diş kaplama çeşitlerine göre fiyatları hakkında da bilgi vermek gerekir diye düşündüm. Önce diş kaplaması neden gerekir, hangi durumda nasıl bir kaplama ihtiyacı ortaya çıkar ona bir göz atalım.

Diş Köprüsü ve Diş Kaplama

Genellikle diş kayıplarını gidermek amacı ile diş köprüsü olarak uygulanmaya başlanan diş kaplamalar zaman içerisinde hasarlı dişlerin ömürlerini uzatmak ve ağız içerisinde daha uzun süre kalmalarını sağlamak amacı ile yapılmaya devam edilmişlerdir. Diş eksikliğinde artık diş köprüsüne iyi bir alternatifin olduğunu biliyoruz. İmplant diş yapımı diş kayıplarında ilk tercih olarak ön plana çıkan diş tedavileridir. İmplant hakkında bilgileri web sitemin implant diş sayfasından ulaşabilirsiniz.

Zirkonyum Fiyatları

Uygulamayı yapan diş doktoru, diş teknisyeni ve kullanılan malzeme zirkonyum diş fiyatlarını belirler. Her üründe olduğu gibi zirkonyum diş kaplama fiyatlarının da farklılıklar gösterdiğini biliyoruz.

Ucuz zirkonyum kaplamalar malzemenin kalitesiz olması, hekimin tecrübesi ve diş laboratuvarında diş teknisyeninin ucuz çalışması gibi faktörler sayesinde yapılabilir. Benim çalışma prensibimde en iyi malzeme ile en uzun ömürlü dişi en kısa sürede tamamlama ilkelerim olduğu için ucuz zirkonyum yapmıyorum.

Zirkonyum Kaplama Ücreti

En iyi malzeme ile en kısa sürede en yetenekli diş teknisyeni çalışma ilkelerimin temelini oluşturuyor. 150 Euro ile 300 Euro aralığındaki zirkonyum diş kaplama fiyatları sizi şaşırtmasın. Her hekim kullandığı malzeme ve verdiği emeğe göre zirkonyum diş fiyatını belirler. Diş teknisyeninin aldığı fiyat, malzeme kalitesi ve hatta diş kliniğinde kullanılan ölçü yöntemi zirkonyum diş kaplama fiyatını etkiler.

Hangisini Seçelim?

Dişlerinizin gerçekten sorunsuz olmasını istiyorsanız bir miktar fedakarlık yapmanız gerekecek. Ucuz etin yahnisi olmaz demeyelim ama diş için ucuz ürün alacak kadar cesur değilim diyebiliriz. Ortay çıkacak sorunları gidermek daha büyük sorunlar yaşamamak ve kısa sürede sorun yaşatan diş kaplamaları ile karşılaşmamak için zirkonyum kaplama diş fiyatlarını araştırmak yerine en iyi zirkonyum diş kaplamayı kim yapar diye araştırma yapmanızı öneririm.

Eksik diş olan alanda implant yapımı her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumlarda diş köprüleri uygulanmaya devam edilmektedir. Zirkonyum porselen dişler ağız içi bakteri plaklarının dişlerin yüzeyinde daha az tutunmasını neden olduğundan ve dişeti birleşiminin çok başarılı olmasından dolayı, diğer kaplamalara göre, daha fazla ağız içi hijyen sağlamaktadır.

Aşağıdaki resimde ön diş kaplaması zirkonyum yapıldığı halde sorun yaşayan bir hastanın tedaviden sonraki resmini görüyorsunuz. İyi yapılmadığında zirkonyum diş kaplam büyük sorunlar ortaya çıkarabilmektedir

.

Önceki YazıZirkonyum diş nedir? Zirkon porselen kaplama diş fiyatları
Sonraki YazıLaminate Veneer Porselen Laminalar ( Laminate Veneer )
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap