Zirkonyum kaplama ve porselen diş kaplama farkı

Son yıllarda insanlar çok doğal görünümlü diş kaplama yaptırıyor farkındasınız değil mi? Artık uygulanan kaplama dişler yapay görünmüyor. Hatta size şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki dişlerinde hiç ağrı, sızı, kırık, çürük sorunu olmadığı halde sadece daha güzel görünsün diye kaplama yaptıranlar var.

Ben bu yazıda size diş kaplamalar ile ilgili genel bilgiler verecektim Bu yeterli olur mu? Merak edilen diş kaplama çeşitlerine göre fiyatları hakkında da bilgi vermek gerekir diye düşündüm. Önce diş kaplaması neden gerekir, hangi durumda nasıl bir kaplama ihtiyacı ortaya çıkar ona bir göz atalım.

Diş Köprüsü ve Diş Kaplama

Genellikle diş kayıplarını gidermek amacı ile diş köprüsü olarak uygulanmaya başlanan diş kaplamalar zaman içerisinde hasarlı dişlerin ömürlerini uzatmak ve ağız içerisinde daha uzun süre kalmalarını sağlamak amacı ile yapılmaya devam edilmişlerdir. Diş eksikliğinde artık diş köprüsüne iyi bir alternatifin olduğunu biliyoruz. İmplant diş yapımı diş kayıplarında ilk tercih olarak ön plana çıkan diş tedavileridir. İmplant hakkında bilgileri web sitemin implant diş sayfasından ulaşabilirsiniz.

Zirkonyum Fiyatları

Uygulamayı yapan diş doktoru, diş teknisyeni ve kullanılan malzeme zirkonyum diş fiyatlarını belirler. Her üründe olduğu gibi zirkonyum diş kaplama fiyatlarının da farklılıklar gösterdiğini biliyoruz.

Ucuz zirkonyum kaplamalar malzemenin kalitesiz olması, hekimin tecrübesi ve diş laboratuvarında diş teknisyeninin ucuz çalışması gibi faktörler sayesinde yapılabilir. Benim çalışma prensibimde en iyi malzeme ile en uzun ömürlü dişi en kısa sürede tamamlama ilkelerim olduğu için ucuz zirkonyum yapmıyorum.

Zirkonyum Kaplama Ücreti

En iyi malzeme ile en kısa sürede en yetenekli diş teknisyeni çalışma ilkelerimin temelini oluşturuyor. 150 Euro ile 300 Euro aralığındaki zirkonyum diş kaplama fiyatları sizi şaşırtmasın. Her hekim kullandığı malzeme ve verdiği emeğe göre zirkonyum diş fiyatını belirler. Diş teknisyeninin aldığı fiyat, malzeme kalitesi ve hatta diş kliniğinde kullanılan ölçü yöntemi zirkonyum diş kaplama fiyatını etkiler.

Hangisini Seçelim?

Dişlerinizin gerçekten sorunsuz olmasını istiyorsanız bir miktar fedakarlık yapmanız gerekecek. Ucuz etin yahnisi olmaz demeyelim ama diş için ucuz ürün alacak kadar cesur değilim diyebiliriz. Ortay çıkacak sorunları gidermek daha büyük sorunlar yaşamamak ve kısa sürede sorun yaşatan diş kaplamaları ile karşılaşmamak için zirkonyum kaplama diş fiyatlarını araştırmak yerine en iyi zirkonyum diş kaplamayı kim yapar diye araştırma yapmanızı öneririm.

Eksik diş olan alanda implant yapımı her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumlarda diş köprüleri uygulanmaya devam edilmektedir. Zirkonyum porselen dişler ağız içi bakteri plaklarının dişlerin yüzeyinde daha az tutunmasını neden olduğundan ve dişeti birleşiminin çok başarılı olmasından dolayı, diğer kaplamalara göre, daha fazla ağız içi hijyen sağlamaktadır.

Aşağıdaki resimde ön diş kaplaması zirkonyum yapıldığı halde sorun yaşayan bir hastanın tedaviden sonraki resmini görüyorsunuz. İyi yapılmadığında zirkonyum diş kaplam büyük sorunlar ortaya çıkarabilmektedir

.

Rate post

Rate post
Önceki YazıZirkonyum diş nedir? Zirkon porselen kaplama diş fiyatları
Sonraki YazıLaminate Veneer Porselen Laminalar ( Laminate Veneer )
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap