Zirkonyum

Bu sayfada zirkonyum diş kaplama hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğim. Diş kaplama uygulamasından iyi sonuçlar almak için hekim tecrübesi ile birlikte, kaliteli malzeme ve iyi işçilik için nelere dikkat edilmelidir sorularını da yanıtlayacağım.

Diş kaplaması uzun ömürlü ve estetik olmalıdır. Kliniğimizde hastaların bu ihtiyacını tam olarak karşılayan uygulamalar yapmaktayız.

Estetik diş hekimliği uygulamaları zirkonyum ve implant diş tedavilerini 29 yıllık mesleki birikimlerim ile Küçükçekmece E 5 Yanyol Cennet Metrobüs durağındaki Korudent Diş Kliniğimde vermekteyim.

Zirkonyum Kaplama

Diş kaplamalarım sorun çıkarmasın, uzun yıllar sağlıklı kullanayım diyorsanız zirkonyum diş kaplamalar hakkında bilgi alıp amacınıza ulaşabilirsiniz.

İyi bir diş kaplamasında aranan özelliklerin başında yapılacak diş kaplamasının sağlam olması gelir. Çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklı diş kaplamaları yapıldığında uzun süreli kullanım mümkün olabilmektedir.

  1. Sağlamlık
  2. Estetik Görüntü
  3. Uzun Ömür
  4. Biyolojik Uyum

Diğer önemli bir beklenti de kaplamanın estetik görünümlü olmasıdır. Ağızda diğer dişler ile benzer görünüme sahip olmayan kaplamalar kişiyi psikolojik olarak rahatsız edecektir. Yapılan diş kaplamasının sadece rengi değil şekli, yüzey özellikleri ve ışık yansıtma özellikleri de doğal diş gibi olmalıdır. Metal içeren porselen diş kaplamalar diş estetiği için en iyi sonucu veremezler.

Diş kaplamasında aranan diğer bir önemli özellik de kullanılan malzemenin ağız dokuları ile uyumlu olmasıdır. Yapılan diş kaplaması özellikle diş ile diş etinin birleştiği bölgede baskı yapmamalı, enfeksiyon oluşturmamalı, renk değişikliğine neden olmamalıdır.

Sağlıklı ve Estetik Zirkonyum Diş Kaplama ile gülümsemeniz için varız. 

Uzman ve deneyimli hekimler ile istediğiniz sonuca ulaşın.

Kaplamada aranılan bu özellikleri bir arada taşıyan diş kaplamalar her geçen gün daha çok tercih edilir olmuştur. Porselen diş kaplamalar dayanıklılığı arttırmak için alt yapısında kullanılan metal nedeni ile bir çok özelliği yeterince sağlayamamaktadır. Özellikle ön dişler de sadece diş kaplamasının değil çevre dokularının yani diş etinin de sağlıklı ve doğal görünümde olması gerekir.

  • Sağlamlık
  • Uyumluluk
  • Estetiklik

bunlar olmadan iyi bir diş kaplamasından bahsetmek mümkün değildir. Kliniğimde yaptığım bütün tedavilerde bu üç önemli ana unsu için çalışmaktayız.

Estetik Diş Kaplama

Ön dişler bölgesinde kaplama ihtiyacı ortaya çıktığında yapılacak diş kaplamasının estetik olması büyük önem taşır. Estetik görüntü sağlamak için malzemenin diş yapısı ile benzer özelliklerde olması gerekmektedir. Porselen diş kaplamalar gibi içerisinde metal bulunan kaplamalar estetik olarak iyi sonuç veremezler. Çünkü metal hem ışığı geçiremez hem de koyu renkli bir malzemedir.
Uygulanan kaplamanın çevre dokular ile biyolojik uyumlu olması da yapılan diş kaplamasının estetik özelliklerinin büyük ölçüde etkiler. Alerji veya renk değişikliği gibi sorunlar ortaya çıkaran porselen diş kaplamalar bu nedenle estetik ön diş kaplamalar da artık tercih edilmemektedirler.
Estetik diş sadece kullanılan malzeme ile elde edilemez. Malzemenin iyi olması gerekir ama klinikte de iyi bir diş kesimi ve şekillendirmesi gerekir. Dişlerde aralıklar var ise bunların kapatılabilmesi için dengeli bir diş kesimi yapılmalıdır.
Diğer taraftan laboratuvar aşaması da büyük önem taşımaktadır. Hem kullanılan malzemenin kalitesi, hem de laboratuvarın bilgi tecrübe ve özeni yapılan diş kaplamasına şekillendirmektedir.
Hekim iyi bir ağız içi hazırlık yapıp, laboratuvara yeterli özellikte ölçü gönderdiğinde laboratuvarda üzerine düşen görevleri yaptığında ortaya mükemmel sonuçlar çıkmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplamalar

Zirkonyum kaplama uygulamasında ağız içerisinde yapılan hazırlık diğer porselen diş kaplamalar ile benzerdir. Estetik diş kaplama yapılacak dişlerde daha az kesim yapılabilir. Dişin daha az kesilmesi demek soğuk sıcak hassasiyetinin de daha az olması demektir.
Kesilen diş üzerine kliniğimde aynı seansta geçici değiş uygulanır. Diş etinin durumuna göre hekim ölçüyü alır.
Birçok olumlu özellikleri nedeniyle tercih edilen diş kaplamalarının en büyük ne dezavantajları zirkonyum diş fiyatlarının diğer kaplama diş kaplama türlerine göre daha yüksek olmasıdır. Kaplamanın avantajlarından bir sonraki paragrafta madde madde sıralayacağım. Biraz sonrada okuyacağınız gibi bir çok olumlu ve üstün özelliği olan malzeme olmasına rağmen maalesef diğer metal alt yapılı porselenler hala kullanılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Piyasada fiyatların değişik olmasındaki en büyük etken işlemi yapan hekim ve diş teknisyeninin tecrübe ve işçiliğidir. Kullanılan malzemeler, ölçü, model ve bütün sarf edilen malzeme maliyeti etkiler.
Gerek malzeme gerekse işin yapımı için gösterilen emek ve süre farklı olmaktadır. Özellikle diş malzemesinin kalitesiz yani ucuz olması kaplamanın zaman içerisinde sorunlar çıkarmasına ve diş kayıplarına neden olacaktır. Hekimin yaptığı hazırlık aşamasında da diş teknisyeninde de kullanılan onlarca malzeme vardır. Ölçü maddesinden tutun alçı modele kadar farklı kalitede malzemeler kullanılabilmektedir.
Zirkonyum diş fiyatının, porselen diş fiyatı ile karşılaştırıldığında daha yüksek olduğunu biliyoruz. Alım gücü yeterli olmadığında mecburiyetler karşısında ucuz diş kaplamalar tercih edilmektedir. Ancak yapılan bir diş kaplamasının seneler boyu ağızda sürekli kullanıldığı göz önüne alınmalıdır. Kullanım süresi göz önüne alındığında, aslında iyi bir kaplama için ödenen farkın hiç de yüksek olmadığını görmekteyiz.

Laboratuvar ve Diş Teknisyeni

Zirkonyum Diş Kaplama Önce Sonra Diş eti kanaması olan hasta doğru uygulanan diş kaplamaları sonrasında sağlığına kavuşmuştur.

Maliyeti etkileyen diğer bir unsur da tarayıcı ve kazıyıcı cihazın özellikleridir. İyi bir cihaz yüksek maliyetler ve yüksek periyodik giderler ile çalışmaktadır. Cihazın düzenli bakımları ve kalibrasyonları yapılmadığında ağzındaki diş ile tam uyumlu bir kaplama oluşturulması maalesef mümkün olmayacaktır. Bu durumda size uzun dönemde kaplamanın altındaki dişin çürümesi veya kaplamanın doğru konumlan maması gibi olumsuzluklar ile geri dönecektir.
Bilinmesi gereken en önemli konu iyi bir diş kaplaması sadece malzeme ile olmaz. Diş tedavilerinin kusursuz yapılması, tedavi planı hazırlanması ve iyi bir ağız içi hazırlık süreci sonrasında mümkündür. Zirkonyum diş kaplamalarda alt yapıyı oluşturan malzeme blok şeklindedir. Bilgisayar destekli tarama ve kazıma sistemleri ile hazırlanır. Bu altyapı üzerine hacim şekil ve parlaklık vermesi için seramik yani porselen işlenir.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları ne kadar?
Zirkonyum kaplama diş hakkında bilinmesi gerekenler.
Zirkonyum diş kaplama eestetik özellikleri?

Zirkonyum diş fiyatları klinik ve doktorlara göre değişkenlik gösterir. Çünkü kullanılan malzeme farklıdır. Diş hekimi üretimde kullanılan malzeme ve işçilik ücretlerine göre size fiyat verebilir. Bu nedenle ucuz diş teknisyeni ile çalışıldığında nerede ise metal altyapılı diş fiyatları uygulanabilir.

Kaliteli malzeme ile çalışan tecrübeli ve sanatını gösterebilen diş teknisyenleri ile çalışıldığında da fiyat bunun iki katına çıkar. Ucuz çalışan diş teknisyenleri de malzeme maliyetlerini düşürmek için uzak doğu kökenli altyapı malzemesi kullanmaktadırlar.

Zirkonyum Diş Kaplama bilgilendirme videosu izleyebilirsiniz.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA İLE İLGİLİ ÖNCE SONRA RESİMLER İÇİN SİZİ KLİNİĞİMİZE BEKLİYORUZ.

Ayrıntılı bilgi almak için bizim ile iletişim kurunuz.
drsertac@gmail.com adresine mail atabilir veya
05493474347 numaralı telefon ile Diş Dr. Sertaç Kızılkaya ya ulaşabilirsiniz.

Estetik ön diş için tercih ettiğimiz kaplamalar ile porselen diş kaplamaların karşılaştırılmasını yapacağım. Sizlerin merak ettiği zirkonyum diş kaplama ve porselen diş diş kaplama fiyatları ile ilgili bilgiler vereceğim. www.drsertac.com sitesini de sizlere bilgi vermek için oluşturdum. Soru ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

DİŞ ESTETİĞİNİ NASIL SAĞLIYORUM

Gülüş Tasarımında dudaklar, dişeti, dişler gibi bir takım estetik kriterleri ayrı ayrı ve birbiri ile olan ilişkilerine göre değerlendiriyorum. Gerektiğinde ölçü ve fotoğraflar ile diş modellerini laboratuvar ve bilgisayar ortamında analiz ediyoruz. Size özel yapılan detaylı estetik analizler ile gülüş estetiği için yapabileceklerimizi belirliyoruz.
Dudak seviyesi, dişlerin boyları, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.

Bizim tercihimiz daima en iyiyi, en uygun fiyat ile sunmaktan yanadır.

4.6/5 - (72 votes)