Zirkonyum diş kaplama, diş estetiği için en fazla uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Kırık, çürük, kanal, eğri veya eksik dişler olduğunda Zirkonyum diş kaplamayla hem bu problemleri ortadan kaldırmak hem de güzel bir estetik diş görüntüsü elde etmek mümkün. Malzeme alışılmış porselen diş kaplamalarının aksine uzun ömürlü kullanım olanağı sağlıyor. Bu özellikle ön diş estetiği için tercih ediliyor.

Diş beyazlatma ve diş eti estetiği uygulamaları ile birlikte bütüncül bir yaklaşımla uygulanan Zirkonyum kaplamalar güzel gülüşlere sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi. Cam seramik ve lamine diş kaplama fiyatları ile karşılaştırıldığında zirkonyum kaplama fiyatı uygun maliyet sunmakta. Her ne kadar porselen diş kaplama fiyatlarından daha yüksek fiyat ile uygulansa da alınan sonuca karşılık ödenen miktar işlemin çok fazla tercih edilmesine neden oluyor.

Bütün Zirkonyum Kaplamalar Aynı mı?

Zirkonyum Diş Kaplama örnek
Zirkonyum Diş Kaplama örnek

Bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu, malzemenin ismi zirkonyum olabilir. Zaten estetikte kullanılan malzeme, alınan ölçü, diş hassasiyeti tedavinin başarısını oluşturur. Başarıdan kasıt güzel görüntü, estetik sonuçlar ile sınırlı değildir. Bizim için en önemlisi gri taş kaplamanın kullanım ömrü ve çevre dokuları ile olan uyumudur. Solda gördüğünüz fotoğrafa ait hasta başka bir klinikte yaptırdığı Zirkonyum diş kaplamalarıyla kliniğimize geldiğinde diş etlerinde, iç kanama, ağrı, ve ilerlemiş şeker hastalığı nedeniyle de diş etlerinde çekilme gerçekleşmiştir, yapılmış Zirkonyum diş kaplamaları çıkarıldı ve geçici diş kaplamalar uygulandı.

Biyolojik sınırlar dahilinde uygulanan çalışma sayesinde diş etlerinde istenilen sağlıklı duruma kavuşmuş oldu. Kullanılan malzeme zirkonyumdu ancak doğru uygulanmamıştır.

İyi Diş Kaplama Nasıl Anlaşılır?

Diş kaplaması en azından aranan temel kriterleri karşılamalıdır. Ortalama bir diş kaplaması bile insanlar için çok iyi olarak görülüyor artık. Çünkü genellikle yapılan kaplamalar maalesef standartları bile karşılamaktan yoksun! Bu üzücü durum karşısında bu bilgilendirmeleri yapma gereği hissettim.

 1. Kaplanacak dişlerin kökleri incelenmelidir.
 2. Diş kaplaması uygulanırken ağızdaki dişlerin çok fazla kesilmemesi gerekir.
 3. Ölçü hassas ölçü alınabilen malzeme kullanılarak alınmalıdır.
 4. Ölçü istenilen detayları veremiyorsa yenilenmelidir.
 5. Laboratuvar model hazırlığında iyi malzeme kullanmalıdır.
 6. Kapanış tespiti doğru yapılmalıdır.
 7. Renk tercihi doğal ışık ile seçilmelidir.
 8. Kullanılan diş kaplama malzemesi biyolojik uyumlu olmalıdır.
 9. Kaplama boyutları doğal diş boyutlarına uygun olmalıdır.
 10. Konuşurken sesler düzgün çıkmalıdır.
 11. Yanak ısırma olmamalıdır.
 12. Diş etinde baskı olmamalıdır.
 13. Diş eti kanamasına neden olmamalıdır.

yukarıda madde madde sıraladığım kriterler sağlandığında sağlıklı ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz diş kaplamalarına sahip olabilirsiniz. Diş estetiği uygulamalarından diş beyazlatma hakkında bilgi almak için www.dislerinibeyazlat.com sitesine göz atabilirsiniz.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA ÖRNEKLERİ

Zirkonyum Yaptırdım Pişmanım Dememek İçin

Diş yaptırmadan önce kaliteli ve estetik çalışan diş hekimi seçmelisiniz. Tecrübesi ve kalıcılığı olan bir hekim sizin sonradan pişmanım deme ihtimalinizi ortadan kaldırır.

Yaptığı işlerin fotoğraflarını size gösterebilen bir hekim tercih etmelisiniz. Sizin için fikir verici olacaktır.

Tavsiye edilen bir diş hekimi seçmek sizin de daha öncekiler gibi kaliteli hizmet alacağınızın göstergesi olabilir.

5/5 - (26 votes)

5/5 - (26 votes)
Önceki YazıHow Should I Choose My Dentist?
Sonraki YazıZirkonyum ve Porselen Diş Kaplama Fiyatları
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorumlar (2)

Birgül Demirer

May 08, 2021 at 4:14 AM

benim önden 4 tane dişim kırık sadece 4 tanesi yapilirmi zirkonyum ve fiyat ogrenebilirmiyim

Reply

sertac

Tem 29, 2021 at 11:23 AM

Merhaba,
Evet yapılabilir. https://www.drsertac.com/iletisim sayfamızdan bizimle doğrudan irtibata geçebilirsiniz.

Reply

Yorum Yap