Zirkonyum Diş Kaplama Sonrası

Zirkonyum diş kaplama, diş estetiği için en fazla uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Kırık, çürük, kanal, eğri veya eksik dişler olduğunda Zirkonyum diş kaplamayla hem bu problemleri ortadan kaldırmak hem de güzel bir estetik diş görüntüsü elde etmek mümkün. Malzeme alışılmış porselen diş kaplamalarının aksine uzun ömürlü kullanım olanağı sağlıyor. Bu özellikle ön diş estetiği için tercih ediliyor.

Diş beyazlatma ve diş eti estetiği uygulamaları ile birlikte bütüncül bir yaklaşımla uygulanan Zirkonyum kaplamalar güzel gülüşlere sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi. Cam seramik ve lamine diş kaplama fiyatları ile karşılaştırıldığında Zirkonyum diş fiyatları uygun maliyet sunmakta. Her ne kadar porselen diş kaplama fiyatlarından daha yüksek fiyat ile uygulansa da alınan sonuca karşılık ödenen miktar işlemin çok fazla tercih edilmesine neden oluyor.

Bütün Zirkonyum kaplamalar aynı mı?

Zirkonyum Diş Kaplama örnek
Zirkonyum Diş Kaplama örnek

Bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu, malzemenin ismi zirkonyum olabilir. Zaten estetikte kullanılan malzeme, alınan ölçü, diş hassasiyeti tedavinin başarısını oluşturur. Başarıdan kasıt güzel görüntü, estetik sonuçlar ile sınırlı değildir. Bizim için en önemlisi gri taş kaplamanın kullanım ömrü ve çevre dokuları ile olan uyumudur. Solda gördüğünüz fotoğrafa ait hasta başka bir klinikte yaptırdığı Zirkonyum diş kaplamalarıyla kliniğimize geldiğinde diş etlerinde, iç kanama, ağrı, ve ilerlemiş şeker hastalığı nedeniyle de diş etlerinde çekilme gerçekleşmiştir, yapılmış Zirkonyum diş kaplamaları çıkarıldı ve geçici diş kaplamalar uygulandı.

Biyolojik sınırlar dahilinde uygulanan çalışma sayesinde diş etlerinde istenilen sağlıklı duruma kavuşmuş oldu. Kullanılan malzeme Zirkonyum du ancak doğru uygulanmamıştır.

İyi Diş Kaplama Nasıl Anlaşılır?

Diş kaplaması en azından aranan temel kriterleri karşılamalıdır. Ortalama bir diş kaplaması bile insanlar için çok iyi olarak görülüyor artık. Çünkü genellikle yapılan kaplamalar maalesef standartları bile karşılamaktan yoksun! Bu üzücü durum karşısında bu bilgilendirmeleri yapma gereği hissettim.

 1. Kaplanacak dişlerin kökleri incelenmelidir.
 2. Diş kaplaması uygulanırken ağızdaki dişlerin çok fazla kesilmemesi gerekir.
 3. Ölçü hassa ölçü malzemesi kullanılarak alınmalıdır.
 4. Ölçü istenilen detayları veremiyorsa yenilenmelidir.
 5. Laboratuvar model hazırlığında iyi malzeme kullanmalıdır.
 6. Kapanış tespiti doğru yapılmalıdır.
 7. Renk tercihi doğal ışık ile seçilmelidir.
 8. Kullanılan diş kaplama malzemesi biyolojik uyumlu olmalıdır.
 9. Kaplama boyutları doğal diş boyutlarına uygun olmalıdır.
 10. Konuşurken sesler düzgün çıkmalıdır.
 11. Yanak ısırma olmamalıdır.
 12. Diş etinde baskı olmamalıdır.
 13. Diş eti kanamasına neden olmamalıdır.

yukarıda madde madde sıraladığım kriterler sağlandığında sağlıklı ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz diş kaplamalarına sahip olabilirsiniz. Diş estetiği uygulamalarında n diş beyazlatma hakkında bilgi almak için dişlerinibeyazlat.com sitesine göz atabilirsiniz.

Önceki YazıHow Should I Choose My Dentist?
Sonraki YazıZirkonyum ve Porselen Diş Kaplama Fiyatları
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap