Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha iyi estetik ve daha iyi fonksiyon elde edilir. Onbinlerce hasta diş teli kullanmadan eğri dişlerini düzelttirdi. Sen de dişlerini tel takmadan düzelttirmek ister misin? O zaman Hemen WhatsApp ile Randevu Al

Diş teli olmadan eğri dişlerini düzeltmek isteyenlere ideal bir çözüm sunan şeffaf plak ile ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz WhatsApp ile bana diş fotoğraflarınızı göndererek bilgi alabilirsiniz. Dişlerinizin düzelmesi için ne kadar süre gerektiğini ve tedavi fiyatlarını öğrenmek için WhatsApp dan yazın.

Yapmanız gereken tek şey dişlerinizin önden ve yandan çekilmiş net resimlerini göndermek!

Diş fotoğrafınız ile plak ile telsiz ortodonti için uygun olup olmadığınız ile ilgili genel bilgi verebiliriz.

Ortodonti

Ortodonti tedavisinde temel prensip dişler üzerine kuvvet uygulayarak pozisyonlarını değiştirmektir. Son beş yıla kadar bu işlem diş telleri ile yapılıyordu. Tel ile ortodonti uygulamasında, dişlerin üzerine yapıştırılan metal braketler içerisinden i̇nce bir diş teli geçer. Bu tellerin uyguladığı kuvvet sayesinde dişler olması gereken pozisyona hareket eder ve ortodonti tedavisi gerçekleştirilir. Şeffaf plak ile ortodonti uygulamasında ise bu kuvveti şeffaf plaklar sağlamaktadır.

Şeffaf Plak Yöntemi

Öncelikle iskeletsel çene anomalilerinde şeffaf plaklar ile tedavinin mümkün olmadığını bilmek gerekir. Diş hekimi sizi ilk gördüğünde diş sorunlarınızın plak ile ortodonti yöntemine uygunluğunu değerlendirebilir. Bazı vakalar şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti için uygun olmayacaktır.

Daha sonra diş ve çene fotoğraflarınız çekilir. Panoramik diş röntgeni çekilir. Ağız modeli için ölçü alınır. Model 3 boyutlu olarak bilgisayara aktarılır.

Diş hekimliği uygulamalarında bilgisayar teknolojisinin kullanılması sayesinde dişlerin ortodonti sonrası alacağı düzgün sıralanışı özel yazılımlar ile simüle edebilmekteyiz. 3 boyutlu simülasyonlar, CAD CAM teknolojileri sayesinde analiz edilir. Dişlere hangi yönde ne kadar kuvvet verileceği belirlenir. Her hareket için bir model hazırlanır. Hazırlanan modellere uygun şeffaf plaklar üretilir. Şeffaf plaklar ağıza takıldığında ise dişleri düzeltmek için gereken kuvvetler dişler üzerine uygulanır.

Plaklar Nasıl Kullanılır?

Şeffaf plak tedavisi iki haftada bir değiştirilen saydam plakları kullanarak gerçekleştirilir. Plaklar sadece yemek yerken sıcak sıvılar tüketirken çıkarılmalıdır. Günlük ortalama kullanım süresi 22 saatin altına düşmemelidir.

Dişlerin üzerine yapıştırılan metal braketler bu sistemde yoktur. Yapışık bir sistem olmadığı için özel anlarda, mezuniyet, doğum günü, düğün, nişan gibi kutlama günlerinde plakları çıkarabilmek büyük avantaj sağlar.

Diğer taraftan yemek yeme sırasında plakların çıkarılması sayesinde kişinin doğal beslenmesine bir engel teşkil etmez.

Diş teli takılarak yapılan ortodonti sistemlerinde braketlerin kopma kırılma riski olmasına rağmen bu sistemde böyle bir risk yoktur.

Detaylı bilgi almak için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile WhatsApp üzerinde irtibat kurabilirsiniz.

Orthero firması tarafından hazırlanan plaklarınız 3 boyutlu bilgisayar teknolojileri ile hazırladığı için son derece hassas ve başarılı sonuçlar alınır. Orthero plakları en uygun fiyatlar ile Türkiyede kullanıma sunmuştur.

Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi hakkında Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya. Randevu almak için lütfen 02126616979
  • Diş fırçalamak daha kolay
  • Yemek yemek daha kolay
  • Sosyalleşmek daha rahat
  • Konuşmak gülmek daha keyifli

Önceki Yazı20 Yaş Dişlerim Sürekli Şişiyor, Ne Yapmalıyım?
Sonraki YazıInvisalign Tedavi Uygulaması Nedir?
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap