Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha iyi estetik ve daha iyi fonksiyon elde edilir.

Diş teli olmadan eğri dişlerini düzeltmek isteyenlere ideal bir çözüm sunan şeffaf plak ile ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz WhatsApp ile bana yazıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey dişlerinizin önden ve yandan çekilmiş net resimlerini göndermek!

Diş fotoğrafınız ile plak ile telsiz ortodonti için uygun olup olmadığınız ile ilgili genel bilgi verebiliriz.

Ortodonti

Ortodonti tedavisinde temel prensip dişler üzerine kuvvet uygulayarak pozisyonlarını değiştirmektir. Son beş yıla kadar bu işlem diş telleri ile yapılıyordu. Tel ile ortodonti uygulamasında, dişlerin üzerine yapıştırılan metal braketler içerisinden i̇nce bir diş teli geçer. Bu tellerin uyguladığı kuvvet sayesinde dişler olması gereken pozisyona hareket eder ve ortodonti tedavisi gerçekleştirilir. Şeffaf plak ile ortodonti uygulamasında ise bu kuvveti şeffaf plaklar sağlamaktadır.

Diş hekimliği uygulamalarında bilgisayar tenolojisinin kullanılması sayesinde dişlerin ortodonti sonrası alacağı düzgün sıralanışı simüle edebilmekteyiz. 3 boyutlu simülasyonlar, CAD CAM teknolojileri sayesinde hazırlanan modeller ve şeffaf plaklar ile dişleri düzeltmek için gereken kuvvet

Plaklar Nasıl Kullanılır?

Şeffaf plak tedavisi iki haftada bir değiştirilen saydam plakları kullanarak gerçekleştirilir. Plaklar sadece yemek yerken sıcak sıvılar tüketirken çıkarılmalıdır. Günlük ortalama kullanım süresi 22 saatin altına düşmemelidir.

Dişlerin üzerine yapıştırılan metal braketler bu sistemde yoktur. Yapışık bir sistem olmadığı için özel anlarda, mezuniyet, doğum günü, düğün, nişan gibi kutlama günlerinde plakları çıkarabilmek büyük avantaj sağlar.

Diğer taraftan yemek yeme sırasında plakların çıkarılması sayesinde kişinin doğal beslenmesine bir engel teşkil etmez.

Diş teli takılarak yapılan ortodonti sistemlerinde braketlerin kopma kırılma riski olmasına rağmen bu sistemde böyle bir risk yoktur.

Detaylı bilgi almak için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile WhatsApp üzerinde irtibat kurabilirsiniz.

Orthero firması tarafından hazırlanan plaklarınız 3 boyutlu bilgisayar teknolojileri ile hazırladığı için son derece hassas ve başarılı sonuçlar alınır.

Orthero plakları en uygun fiyatlar ile Türkiyede kullanıma sunmuştur.

Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi hakkında Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya. Randevu almak için lütfen 02126616979
  • Diş fırçalamak daha kolay
  • Yemek yemek daha kolay
  • Sosyalleşmek daha rahat
  • Konuşmak gülmek daha keyifli

Önceki Yazı20 yaş dişlerim sürekli şişiyor, ne yapmalıyım?
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
19/03/2020

TEKNOLOJİ KORONAYI YENER Mİ?

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya "21. Yüzyılın vebası ile baş edilebileceğini söyledi. "Toplumun her kesimini tehdit eden koronavirüs (Covit-19) ile baş etmek için elimizdeki güçleri...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
19/03/2020

Diş Tedavileri İçin Koronavirüs Tedbirlerimiz

Değerli hastalarımız, Bu önlem ve öneriler; sizlerin, bizlerin ve çevrenizdekilerin her türlü hastalığa karşı koruması için rutinde de uyguladığımız kurallardır. Ancak pandemi...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap