Ortodonti tedavisinde yeni bir uygulama olan şeffaf plak ile ortodonti yöntemi hakkında bilgi vereceğim bu yazıda sistem ile ilgili genel prensipleri anlattıktan sonra şeffaf plak ortodonti fiyatları ile tel ile ortodonti fiyatlarını karşılaştıracağım. İki yöntemin birbirine göre olumlu ve olumsuz yanlarına da değineceğim.

Telsiz Ortodonti

Senelerdir eğri dişler için tel takmanın gerekliliğini anlattık. Artık eyri dişleri düzeltmek için tel takmaya bile gerek kalmıyor. Telsiz ortodonti olarak adlandırılan şeffaf plaklar ile eğri dişlerin düzeltilmesi mümkün. Diş hekimliğine bilgisayar teknolojilerinin girmesi ile birlikte geliştirilen bu yeni sistemde diş hareketleri 15 günde bir değiştirilen şeffaf plaklar ile sağlanıyor. Dişlerin ideal pozisyona hareket etmesini sağlayan plaklar değiştirildikçe dişler adım adım hareket ediyor ve istenilen estetik ve fonksiyonel sonuca ulaşılıyor.

Beş yıl öncesine kadar sadece yurtdışında üretilebilen bu plaklar artık ülkemizde yerli girişim firmaları tarafından da üretilebilmekte. Yurtdışındaki benzerlerine aratmayan yerli üretim şeffaf plaklar son derece başarılı sonuçlar vermekte. Orthero firması başarılı girişimi ile artık dünyanın birçok ülkesine ihraç etmektedir.

Neden Telsiz Ortodonti?

Dişler üzerine tel takılarak yapılan diş düzeltme işlemlerinde hastalar bırak etlerin kendileri için rahatsızlık verdiğini ve görünüm olarak da istemediklerini söylerler. Telsiz ortodonti de diş üzerine yapıştırılan sabit bir braket yoktur. Plaklar diş üzerine İstenildiği zaman takılıp istenildiği zaman çıkartılabilirmektedir. Bu sayede yemek yerken bırak etlerin kopması veya kırılması gibi beklenmedik bir durumla karşılaşılmaz. Dişlerin temizlenmesi daha kolaydır. Mezuniyet düğün nişan doğum günü gibi özel günlerde plakları çıkararak fotoğraf çekilme imkanı vardır.

Günde 22 saat takılması gereken şeffaf plaklar düzenli kullanıldıklarında tıpkı diş teli tedavisi gibi başarılı sonuçlar vermektedir. Prensip olarak aynı ilkeler ile dişleri hareket ettiren sistem oldukça yaygınlaşmaya başlamış olup Kliniğimizde dört yıldan beri kullanılan bir sistemdir.

İleri derecede iskeletsel diş bozukluklarında uygulanması mümkün olmayan şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti yönteminin size uygun olup olmadığını öğrenmek isterseniz iletişim sayfasından randevu alarak ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Diş Teli Taktırmak Kaç TL?

Orthero şeffaf plak ile ortodonti apareyi üreten başarılı bir firmadır.
Orthero şeffaf plak ile ortodonti apareyi üreten başarılı bir firmadır.

Şeffaf Diş Plağı Ne Kadar?

Diş teli fiyatları ucuz değil biliyorsunuz. Şeffaf plak ile ortodonti fiyatları da diş teli fiyatları civarında seyrediyor. Tedavi için harcanan zaman ve kullanılan malzemeler göz önüne alındığında ha şeffaf diş plağı fiyatları diğer diş tedavi fiyatları ile benzer aralıklarda seyretmektedir. Her seans için yaklaşık 500 TL ile 1000 TL arasında bir maliyet olan telsiz ortodonti yönteminde altı ay ile 18 ay süren ortodonti tedavileri planlanmaktadır. Şeffaf plak ile ortodonti fiyatları sayfamızdan ORTHERO fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Previous PostTelsiz Ortodonti

Yorum Yap