Orthero ile şeffaf plak tedavisi

Dişlerin düzeltilmesi için kullanılan yeni bir yöntemden bahsetmek istiyorum. ORTHERO Firması ile devam eden yerli şeffaf plak üreticisi başarılı ilerlemesine devam ediyor. Yurt dışına bağımlı olduğu için çok yüksek fiyatlar ile uygulanan şeffaf plak ile telsiz ortodonti sistemi artık daha uygun fiyatlar ile uygulanabiliyor.

Orthero Nedir?

Tel takmadan plak uygulanarak dişlerin düzeltilmesi işlemleri uzun yıllardır kullanılmaktaydı. Türkiye’ye yurtdışından gelen bu plakların maliyetleri oldukça yüksek olmaktadır. Yerli üretim sayesinde daha erişilebilir olan şeffaf plak ile ortodonti tedavisinin Türkiye’deki ilk ve en büyük markası Orthero dur. Bütün plak ile ortodontik tedavilerinde prensibi aynıdır. İki haftada bir değiştirilen plaklar ile dişlerin hareket ettirilmesi prensibi ile yapılan tedavi hakkında aşağıda daha detaylı bilgiler bulacaksınız.

  • Görüntüde tel olmaması
  • Yemek yeme kolaylığı
  • Kısa sürede alışma
  • Tedavi başında bitmiş durumu görme imkanı.

En öne çıkan avantajı görünmez şeffaf plaklar ile yapılıyor olmasıdır. Yemek yerken çıkarılabilir olması da diğer önemli bir avantajıdır diyebiliriz. Hastalarımız en çok mezuniyet, düğün nişan gibi özel günlerinde tel taşımak istemediklerini ve bu avantajı nedeni ile tercih ettiklerini ancak gerçekten yemek yeme ve alışma kolaylığının kendileri için önem kazandığını belirtmektedirler.

Orthero Tedavisi

ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019
Telsiz ortodonti. Planlamada önce sonra durumu görüyorsunuz. ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Eğri olan dişlerin veya aralıklı dişlerin düzeltilmesi için kullanılan telsiz ortodonti sistemi giderek yaygınlaşmakta. Günlük kullanımda önemli avantajlar sağlayan bu telsiz ortodonti sistemi işler üzerine sabit diş telleri yapıştırılmadan uygulanabiliyor. Gün içerisinde sadece yemek yerken çıkarılan bu dişler için hazırlanan özel apareyler mezuniyet törenleri, fotoğraf çekimleri ve özel toplantılar gibi anlarda da çıkar olabilmektedir. Ağızda olduğu sırada bile kolay kolay fark edilmeyen bu plaklar dişlerin üzerine tel takılmadan istenilen sonuca ulaşılmasında başarılı bir şekilde rol alırlar. Gün içerisinde en az 22 saat kullanılması gereken plaklar ile dişler istenilen pozisyonlara getirilebilmekte

Orthero sistemi plaklar ile dişlerin düzeltilmesi işlemidir. İşler üzerine sabit teller takılmadığı için hem ileri yaştaki hastalar hem de genç hastalar için büyük avantaj sağlar. Orta Euro fiyatları değiştirelim fiyatlarıyla karşılaştırıldığında sağladığı üstün avantajlara rağmen daha yüksek fiyatlı değildir. Hangi vakalar için orthero tedavisinin uygun olduğuna orthero uygulayan diş hekimi klinik muayene ve bilgisayar analizi sonrasında karar verecektir.

Orthero Fiyatları

Diş düzeltme işlem fiyatları ilk anda yüksek gibi gelse de yapılan işlemler, kullanılan malzeme ve harcanan zaman olarak bu parayı gerçekten hak ederler. Şeffaf plak ile telsiz ortodonti fiyatları ile tel ile ortodonti fiyatları karşılaştırmasını yapmak isteyen hastalar için her iki ortodonti tedavi yönteminin birbirine yakın fiyatlar ile uygulandığını söylemek mümkündür.

Orthero ile telsiz ortodonti fiyatı diğer şeffaf plak ile telsiz ortodonti yöntemleri arasında nerede ise en uygun fiyatlı olan uygulamadır. Yaklaşık 10000 ₺ ile 18.000₺ aralığında uygulanır.

Önceki YazıDişlerinizle Neler Yapıyorsunuz?
Sonraki YazıDental Health in Pregnant Women
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap