Ortodonti orthero

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması hakkında biraz bilgi vereyim.

Temel prensip dişlere kuvvet uygulayarak onları hareket ettirmektir. Şeffaf aparey uygulamalarının diş teli uygulamasından tek farkı dişlerüzerine braket ve onun da üzerine diş teli takmadan diişlerin düzeltilmesidir.

Sistem Nasıl Uygulanıyor?

Dişlerden alınan ölçü bilgisayar ortamında 3 boyutlu model olarak detaylıca incelenir. Özel yazılım sayesinde dişlerin istenilen pozisyona gelmesi için kaç lak gerekeceği belirlenir. Daha sonra her plak için bir model üretilir ve diş plakları hazırlanır. Hasta ve hekim tedavi sonunda dişlerin nasıl olacağını üç boyutlu modellerde görerek üretim onayı verirler. Böylece kişiye özel gülümseme tasarımını hekiminizle beraber yapabilirsiniz. Tedavi sonunda istemediğiniz bir sonuçla veya sürprizle karşılaşmaz ve hayal kırıklığına uğramıyor olursunuz.
Dişlerin çok çapraşık olması tedavinin sonuç vermeyeceği anlamına gelmez, ciddi çapraşıklık problemlerinde kullanılabilir ancak invisalign ® gibi plak sistemlerinin yapamadığı birkaç spesifik diş hareketi vardır. Invisalign® tedavisinin en önemli özelliği fazla kuvvetler vererek diş hareketlerini yavaşlatmamasıdır. Doğru kullanıldığı zaman tedavi bitiş sürecini net olarak bilmek mümkün olmakla beraber hangi ayda dişleri nasıl görülecek 3 boyutlu olarak görmek mümkündür. Invisalign® tedavi süresi normal ortodontik tedavi süresine göre nispeten daha kısa olabilmektedir.

İnvisalign diş düzeltme apareyi
İnvisalign diş düzeltme apareyi

Plak her 15 günde bir değiştirilir. Bu sayede dişler adım adım istenilen pozisyona gelirler.

Dişlerimin Düzelmesi Kaç Ay Sürer?

Bu tedavide en önemli bölüm planlama bölümüdür, ortodontik tedavi planlaması diğer diş tedavilerine göre çok özel ve farklı bir tedavidir. Şeffaf plaklar ile büyük oranda başarı elde edilebilse de çok nadir olarak diş telinden destek alınması gereken vakalar olabilmektedir. Dişlerinizin şeffaf plak ile ortodonti tedavisi için ne derece uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz?

İstanbul Özel Korudent Diş Kliniğinde şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan WhatsApp ile hemen randevu alabilirsiniz.

Şeffaf plak tedavilerinde yüksek hasta memnuniyeti olması bizleri de mutlu etmektedir.

İnvisalign Fiyatları Ne Kadar?

Ortodonti fiyatları ile ilgili yazımızda invisalign® fiyatı ile ilgili bilgiler de vermiştik. diş tedavileri gibi iki üç ziyaret ile tamamlanamayan ortodonti tedavileri fiyat olarak da yüksek fiyatlı olmaktadır. Yaklaşık 10-16 ay gibi bir süre boyunca kullanılacak bütün malzeme ve plak maliyetleri ile kliniğin ve hekimin size ayıracağı zamanı göz önüne almanız gerekiyor. İnvisalign fiyatları dediğimizde size şeffaf plak ile ortodonti fiyatını değil bu uygulamada kullanılan invisalign® markasının fiyatını vermemiz gerekiyor. Yurt dışı kaynaklı bü firma için belilenen fiyat 19-26 bin tl aralığındadır.

Dişler Düzeldikten Sonra Retainer Uygulanır

Invisalign veya plak seriniz tamamlandıktan sonra dişlerin iç tarafına ince bir sabitleyici tel takılır. Dişleriniz de herhangi bir bozulma olmaması için en az 2 sene takılması tavsiye edilir. Tel takılarak yapılan ortodonti uygulamalarında da bu şekilde sabitleme zorunludur. Genellikle en az 2 yıl bu sabitleyici retainer telinin dişlerin iç yüzeyinde kalması önerilir. Aksi durumda dişler eski konumlarına dönme eğiliminde olur ve genellikle de 3/1 oranında da geri dönerler.

Önceki YazıŞeffaf Plak İle Ortodonti
Sonraki Yazıİmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap