Orthero ile şeffaf plak tedavisi

Eğri dişlerin düzeltilmesinde uygulanan modern bir uygulama olan şeffaf plak ile ortodonti markasıdır. Günümüzde telsiz ortodonti alanında gelinen en son teknolojiyi sunan Orthero, kişiye özgü yapılan analiz ve tasarım ile imal edilen şeffaf apareylerin üretici firmasıdır. İstanbul İTÜ Teknokent de yer alan firma Şeffaf Aparey A.Ş. olarak 2012 yılında kurulmuştu.

Telsiz Ortodonti “Orthero ” Nedir?

Kuruluşunun hemen ardından aldığı yatırımlar ile hızlı bir büyüme göstererek ORTHERO markasıyla sektörde yüksek teknolojiye dayalı çözümler ve hizmetler üretmeye başladı. 3 boyutlu teknolojilerin güçlü potansiyelini, ortodonti uzmanlığını ve ileri mühendislik yöntemlerini sunmaktadır. Orthero firması Türk diş hekimlerine ortodontik sorunları daha ulaşılabilir yöntemlerle tedavi etme imkanı sağlamıştır.

Şeffaf Aparey (Şeffaf Plak) Nedir?

Ortodontik Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz Tedavi) Ortodontist ve diş hekimleri tarafından uygulanabilen ortodontik tedavi yöntemidir. Hazırlanan diş plaklarının sırayla kullanılması sayesinde hastaların dişleri ideal dizilime getirilir. Diğer bir deyiş ile de orthero tedavisi telsiz ortodontik tedavi yöntemidir. Sırayla kullanılan akıllı plaklar sayesinde dişleriniz telsiz bir tedavi ile düzeltilir. Diş teli gibi dişlere sabitlenmezler. Plaklar istendiği zaman çıkarıp takılabilir. Şeffaf plaklar sosyal mesafeden pek fark edilmezler.

Şeffaf plak tedavisi; dişlerde en az belli olan ve en konforlu ortodonti tedavisidir. Bu yüzden halk arasında “telsiz ortodontik tedavi” olarak bilinir.

ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019
Telsiz ortodonti. Planlamada önce sonra durumu görüyorsunuz. ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Şeffaf Diş Teli ile Şeffaf Plak ile Ortodonti Farkı

Şeffaf diş teli tedavisinde braketler ve teller kullanılır. Genelde metal olan braketler daha estetik görünmeleri için seramik ve plastik malzemeden üretilir ve dişler üzerine metal braket yerine şeffaf  braket ve beyaz teller uygulanır. Şeffaf braket ile şeffaf plak hastaların birbirine karıştırdığı iki terimdir. Resim ile daha net anlaşılacağını düşünüyorum.

Şeffaf apareyler ise görünmeyen telsiz ortodonti tedavisi olarak bilinir, tel ve braketler yerine, dişlerinizin kalıbı alınarak yapılan şeffaf düzeltici plakalar kullanılır. … Şeffaf plaklar ileri seviyedeki ortodontik bozukluklarda kullanılamayabilir

Diş teli ve şeffaf plak süresi ne kadar?

Tedavi süresi her hastanın ortodontik problemine göre değişir. Tedavi genellikle 8 aydan 30 aya kadar sürebilir. Hastaların ortalama tel takma süresi 10–22 ay kadardır. Diş hareketleri hızlı yapıldığında diş köklerinde rezorpsiyon görülür. Bu nedenle ortodonti tedavilerinin her türlüsünde diş hareketi adım adım yapılır. İster tel ile ister şeffaf plak ile apılsın dişlerin düzelmesi için gereken zaman aşağı yukarı aynı olacaktır. Şeffaf plaklarda doğru kullanım tedavi süresinin aksamaması için önemlidir.

Şeffaf  Plak Günde Kaç Saat Takılmalı?

Tamamen size özgü şeffaf plaklarınız üretilir ve hekiminize gönderilir. Muayeneden yaklaşık 1 hafta sonra tedavinize başlarsınız. Tedavi süreniz dişlerinizin var olduğu konuma göre ortalama 3-5 ay arası sürmektedir. Her bir şeffaf plak günde en az 22 saat kullanılacak olup 2 hafta boyunca takılır.
www.orthero.com.tr › seffaf-plak-tedavisi-hakkinda-merak-edilenler

Diş teli ne kadar? Fiyatı Pahalı mı?

Güncel diş teli fiyatları 9000-19000 TL aralığında değişmektedir. Tek çeneye uygulandığında diş teli fiyatları 7000-15000 aralığındayken, çift çene uygulandığında 9000-19000 TL aralığındadır. Bu fiyat dişlerdeki bozukluğun durumuna ve ortalama tedavi süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Diş teli kaç yaşına kadar uygulanabilir? her yata uygulanabilen bir tedavidir. Erken dönemde tedavi daha kısa sürelidir ve istenilen ideal sonuca ulaşabilmek daha mümkündür.

5/5 - (20 votes)

5/5 - (20 votes)
Önceki YazıStages of gum disease
Sonraki YazıDiş Sıkma Gıcırdatma Tedavisinde En Etkili Yöntemler
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap