Telsiz Ortodonti Uygulaması “Orthero Tedavisi” Nedir?

Eğri dişlerin düzeltilmesinde uygulanan modern bir uygulama olan şeffaf plak ile ortodonti markasıdır. Günümüzde telsiz ortodonti alanında gelinen en son teknolojiyi sunan Orthero, kişiye özgü yapılan analiz ve tasarım ile imal edilen şeffaf apareylerin üretici firmasıdır. İstanbul İTÜ Teknokent de yer alan firma Şeffaf Aparey A.Ş. olarak 2012 yılında kurulmuştu. Kuruluşunun hemen ardından aldığı yatırımlar ile hızlı bir büyüme göstererek ORTHERO markasıyla sektörde yüksek teknolojiye dayalı çözümler ve hizmetler üretmeye başladı. 3 boyutlu teknolojilerin güçlü potansiyelini, ortodonti uzmanlığını ve ileri mühendislik yöntemlerini sunmaktadır. Orthero firması Türk diş hekimlerine ortodontik sorunları daha ulaşılabilir yöntemlerle tedavi etme imkanı sağlamıştır.

Şeffaf plak fiyatı İstanbul
Şeffaf plak fiyatı İstanbul. ORTHERO

Şeffaf aparey (şeffaf plak) nedir?

Ortodontik Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz Tedavi) Ortodontist ve diş hekimleri tarafından uygulanabilen ortodontik tedavi yöntemidir. Hazırlanan diş plaklarının sırayla kullanılması sayesinde hastaların dişleri ideal dizilime getirilir. Diğer bir deyiş ile de orthero tedavisi telsiz ortodontik tedavi yöntemidir. Sırayla kullanılan akıllı plaklar sayesinde dişleriniz telsiz bir tedavi ile düzeltilir. Diş teli gibi dişlere sabitlenmezler. Plaklar istendiği zaman çıkarıp takılabilir. Şeffaf plaklar sosyal mesafeden pek fark edilmezler.

Şeffaf plak tedavisi; dişlerde en az belli olan ve en konforlu ortodonti tedavisidir. Bu yüzden halk arasında “telsiz ortodontik tedavi” olarak bilinir.

ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019
Telsiz ortodonti. Planlamada önce sonra durumu görüyorsunuz. ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Şeffaf Diş Teli ile Şeffaf Plak ile Ortodonti Farkı

Şeffaf diş teli tedavisinde braketler ve teller kullanılır. Genelde metal olan braketler daha estetik görünmeleri için seramik ve plastik malzemeden üretilir ve dişler üzerine metal braket yerine şefffaf  braket ve beyaz teller uygulanır. Şeffaf braket ile şeffaf plak hastaların birbirine karıştırdığı iki terimdir. Resim ile daha net anlaşılacağını düşünüyorum.

metal ve estetik braket örneği

Şeffaf apareyler ise görünmeyen telsiz ortodonti tedavisi olarak bilinir, tel ve braketler yerine, dişlerinizin kalıbı alınarak yapılan şeffaf düzeltici plakalar kullanılır. … Şeffaf plaklar ileri seviyedeki ortodontik bozukluklarda kullanılamayabilir

Diş teli tedavisi ile şeffaf plak tedavi süresi ne kadar?

Tedavi süresi her hastanın ortodontik problemine göre değişir. Tedavi genellikle 8 aydan 30 aya kadar sürebilir. Hastaların ortalama tel takma süresi 10–22 ay kadardır. Diş hareketleri hızlı yapıldığında diş köklerinde rezorpsiyon görülür. Bu nedenle ortodonti tedavilerinin her türlüsünde diş hareketi adım adım yapılır. İster tel ile ister şeffaf plak ile apılsın dişlerin düzelmesi için gereken zaman aşağı yukarı aynı olacaktır. Şeffaf plaklarda doğru kullanım tedavi süresinin aksamaması için önemlidir.

telsiz ortodonti fiyatı İstanbul
Telsiz ortodonti İstanbul Orthero

Şeffaf plak günde kaç saat takılmalı?
Tamamen size özgü şeffaf plaklarınız üretilir ve hekiminize gönderilir. Muayeneden yaklaşık 1 hafta sonra tedavinize başlarsınız. Tedavi süreniz dişlerinizin var olduğu konuma göre ortalama 3-5 ay arası sürmektedir. Her bir şeffaf plak günde en az 22 saat kullanılacak olup 2 hafta boyunca takılır.
www.orthero.com.tr › seffaf-plak-tedavisi-hakkinda-merak-edilenle

Diş teli ne kadar? Fiyatı Pahalı mı?

Güncel diş teli fiyatları 8000-12000 tl aralığında değişmektedir. Tek çeneye uygulandığında diş teli fiyatları 6000-9000 tl aralığındayken, çift çene uygulandığında 8000-12000 tl aralığındadır. Bu fiyat dişlerdeki bozukluğun durumuna ve ortalama tedavi süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Diş teli kaç yaşına kadar uygulanabilir? her yata uygulanabilen bir tedavidir. Erken dönemde tedavi daha kısa sürelidir ve istenilen ideal sonuca ulaşabilmek daha mümkündür.

 

Önceki YazıStages of gum disease
Sonraki YazıZİRKONYUM DİŞ KAÇ GÜNDE YAPILIR?
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
19/03/2020

TEKNOLOJİ KORONAYI YENER Mİ?

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya "21. Yüzyılın vebası ile baş edilebileceğini söyledi. "Toplumun her kesimini tehdit eden koronavirüs (Covit-19) ile baş etmek için elimizdeki güçleri...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap