Diş çekimi

Değerli olan her şey bakım ve ilgi ister. Dişleriniz de arabanız, bahçeniz ve evlmğiniz gibi düzenli bir bakıma gerek duyar. Dişlerinizi korumak ve diş kaybı nedenlerinin önüne geçmek dişinizi ihmal ederek masraflı, zahmetli ve ağrı verici müdahalelere uğramaktan çok daha sağlıklı ve ucuzdur. 
Çoğumuz için dişlerimizi yitirme olasılığı dehşet vericidir. 
Zira dişlerimizi kaybetmek yalnızca sağlığımızı ve refahımızı temelden etkilemekle kalmaz. Aynı zamanda görünüşümüzü, yaşantımızın kalitesini, hatta romantik öngörülerimizi bile etkiler. 
Öpüşme, çiğneme, konuşma ve gülme bunlar doğal dişlerine sahip olan kişiler için sıradan sayılacak yaşamsal işlemlerden yalnızca birkaçıdır.
Ama, ağzımızda bir ağrı duyana kadar çok ender olarak dişlerimizi kaybetme kabusu baş gösterir. Kendimde bir rahatsızlık hissetmedikçe niye bir çare arayayım, hatta onu kafama takayım*
Yüzünüze hızla yabancı bir cismin çarpması gibi bir kazayı saymazsak, diş kaybının üç şekli vardır:
Bölüm Başlıkları Bir dışın yapısı
4- Keyif veren alışkanlıkları terk i etmek
4- Sessiz diş katilini yakalamak I
♦ Dişeti hastalığı bakımından
yüksek risk taşımak
♦ Isırma uyumunu bozan şeyler
1. Çürüme
2. Dişeti ve çene kemiği hastalığı
3. Dişlerinizin birbirine uyum sorunu
İşin sevindirici yanı, bunların üçünün de tedavi edilebilir ve önlenebilir olmasıdır.
Sinsi Çurume
Önlenebilir Bir Enfeksiyon
DİŞ çürümesinin bir enfeksiyon ve bulaşıcı olduğunu duyan şoke oluyor. Evet bir başkasından kapabilirsiniz, siz de bir başkasma geçkebilirsiniz.
Kavitelerin oluşması birçok neden bağlı olabilir, ama bu senaryodaki diş katili çürümeye neden olan bir bakteri türüdür. 
Elbette ki bu “kötü” bakterinin bir amacı olduğunu anlatmak için edebi bir benzetmeye başvurmamız gerekiyor: sinire ulaşarak dişi öldürmek. Asit ile bakteri dişi kaplayan sert mineye sızar ve eğer fark edilmezse, dişin yumuşak dentin kısmına yürür. Katil bakteriler sinire doğru ilerlerken çoğalır ve geçtiği yeri yiyerek bir çürüme yolu açarlar. Şansımıza, bu zehirleyici yolculuk biraz zaman alır. 
Önleme: Diş temiz ve plaklardan arınmış halde tutulur, her gün bakterilerden temizlenirse, diş çürümesinin başlama şansı yoktur.

Önceki YazıDiş dolgusu düşmesi
Sonraki YazıZirkonyum diş nasıl yapılır? Model hazırlanması
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap