Estetik diş hekimliği günümüzde zirkonyum ve porselen laminate veneer kuronları uygulanmaya başlaması ile yüz güldüren sonuçlar almaya başlamıştır. Diş kaplamasından hekim ve hastanın beklentileri porselen diş kaplamalar ile karşılanamadığı için daha iyi bir kaplama nasıl olur diyerek araştırmalar yapılmıştır. Peki porselen diş kaplamalardan hangi konularda şikayet geliyordu? yazının ikinci bölümünde size klasik metal altyapı bulunan porselen dişin olumsuz özelliklerini de sıralayacağım. Bu olumsuz özelliklerin ortadan kaldırılması için en iyi alternatiflerden birisi zirkonyum altyapılı porselen diş kaplamalar olmuştur. Zirkonyum ile destek alan porselen ister tek diş kaplaması ister köprü uygulaması olsun ağız içerisinde yeterli dayanıklılığa sahiptirler. Fiyat olarak da zirkonyum diş kaplama fiyatları ile zirkonyum porseln diş köprü fiyatları uygulanabilir fiyat aralığındadır. Ucuz denilemeyecek kadar ve pahalı denilemeyecek kadar bir ücret ile uygulana bilmektedirler.

ZİRKONYUM DİŞ FİYATLARI

Malzemenin ham madde ücretleri ve üretim aşaması için laboratuvarın yapması gereken yatırım miktarı gibi nedenler ile zirkonyum diş fiyatları diğer porselen diş fiyatlarına göre daha yüksek olmaktadır. Hekimin hasta başında geçirdiği zaman ve kullandığı ölçü malzemeleri hassas ölçü tekniklerinin kullanılması ve gerektiğinde işin tekrarlanma zorunluluğu gibi maliyetler zirkonyum diş fiyatlarını yükselten unsurlardır.

Zirkonyum Diş Kaplama Örnekleri
ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA ÖRNEKLERİ

Hastaların yüksek estetik beklentileri ve el işçiliğinin yanı sıra genel giderlerin vergi,amortisman,elektrik,su,personel maaşı gibi birçok genel giderin de olduğunu göz önüne aldığınızda bir defa yaptırıp yıllarca keyif ile kullanacağınız zirkonyum diş kaplama fiyatları makul olmaktadır.

Ağızda yapılacak diş sayısı birim fiyatı etkiler. Tek diş kaplaması ile bütün ağzın zirkonyum kaplama olması durumunda şüphesiz birim fiyat üzerinden belirli indirim söz konusu olacaktır. Ödeme koşullarınıza göre finansal faklılıkların da olacağını göz önüne aldığınızda telefon il veya web sitesinden bir fiyat vermenin anlamlı olmadığına siz de kanaat getirmiş olmalısınız. Ancak diş hekimi dişlerinizi görüp size uygulayacağı tedavi ve ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olduğunda gerekli indirimleri de yaparak diş kaplama fiyatı verebilecektir. Piyasada telefon ile alabileceğiniz fiyat aralığı 150 Euro ile 300 Euro aralığındadır. Kullanılan malzeme kadar hekimin ve diş teknisyeninin mahareti de bu işlemin başarısını etkiler. Yaptığı işe güvenen tecrübeli diş hekimleri emeklerinin karşılığını almaktadır. Ancak Kısa sürede çok iş yaparak sürümden kazanma çabasındaki klinikler zirkonyum diş fiyatı için indirim teklif etse bile sonuç tatmin edici olamaya bilmektedir.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA ÖMRÜ

Bilgisayar destekli kazıma sistemlerinde üretilen zirkonyum altyapılı porselenler doğal dişlerin üzerini sararlar. Kesik dişin çürümemesi için bu uyum son derece önemlidir. Dişin hazırlık aşmaması ilk ve en önemli aşamadır zirkonyum diş kaplama ömrü için. Dikkatli yapılan bir restorasyon hazırlığı diş eti ve dişin birleşme alanındaki hassas çalışma işin temelini oluşturur. Dişin neresinden ne miktarda aşındırma yapılması gerektiği ise hekimin yıllar boyu edindiği tecrübe ile belirlenmektedir. Diş hazırlığı doğru tamamlandıktan sonra ölçü aşamasının hatasız olması sonuç için önemlidir. İyi bir diş ölçüsü uzun ömürlü zirkon kaplama için olmaz ise olmazdır. Kaliteli malzeme kullanılması sayesinde hassas ölçü alınabilir. Ucuz yapılan işlemlerde hassas ölçüler kullanılmaması gibi maliyeti azaltan unsurlar bulunduğu bilinmelidir.
Diş kaplaması ömrünü etkileyen unsurların bir kısmı da diş laboratuvarı ile ilgilidir. Diş hekimi en iyi diş kesimini yapsa ve en iyi diş ölçü malzemesini kullanarak mükemmel ölçüler alsa bile diş teknisyeninde kullanılan teknikler, malzemeler ve diş laborantlarının işçilik becerileri diş kaplamanızın hem estetiğini hem de ömrünü belirler. Zirkonyum için kullanılan blokların kaliteli olması demek pahalı olması demektir. Zirkonyum diş fiyatı ucuzladığında bu malzemelerden ucuz olanların kullanıldığı bilinmelidir. Kaliteli malzeme pahalı iş pahalı iş de uzun ömürlü ve estetik diş demektir.

ZİRKONYUM DİŞ YAPIŞTIRILMASI

Yapıştırma simanları da bu uyumu destekleyen ve diş ile kaplama arasındaki boşluğu dolduran çimentodur. Yeni sistem simanlar suda ve ağız sıvılarında çözülmezler. Bu sayede kaplamalar uzun yıllar boyu sorunsuzca ağızda kalabilirler. Kaplama dişin yerinden çıkması iyi malzeme ile yapıştırılmaması ve alttan dişin çürümesi gibi istenmeyen sorunlar ile karşılaşmamak için kaliteli diş kaplama yapıştırıcıları kullanılmalıdır.

Önceki YazıŞeffaf plak ile diş teli tedavisinin karşılaştırması
Sonraki YazıZirkonyum Diş Kaplama
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap