1- Diş Hekiminiz tedavisi öncesi ilk muayenede ŞEFFAF PLAK tedavisinin sizin için uygun olup olmadığını kontrol eder. Bu tedavi yöntemi için uygun bir aday iseniz hekiminiz ağız ölçünüzü alır, size özel hazırlanılmış Şeffaf Plak Apareylerin üretimine başlanır.

2- Muayene olduktan yaklaşık bir hafta sonra ilk apareyinizi kullanmaya başlarsınız.

Aparey sayısı tamamen ağız ve diş yapınızla ilgili olup ortalama 6-10 ay içerisinde tedaviniz tamamlanmış olacaktır.

Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi dişlerinizi hafif yönlendirmelerle olması gereken ideal pozisyona gelmesini sağlar.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi dişlerinizi istediğiniz mutlu gülüşe bir adım daha yaklaştırır.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi terapisinde tel veya braketler kullanılmaz. Kullanımı çok kolaydır,
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi ağrısız ve hızlı bir şekilde istediğinizi gülüşe kavuşmanızı sağlar.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi olduğunuzu çoğu zaman yakınlarınız bile fark edemez.
Sizin ağız ve diş yapınıza göre üretilen apareylerin kullanımı çok kolaydır.
Her bir apareyi günde 22 saatten 2 hafta kullanarak istediğiniz gülüşe çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

ŞEFFAF APAREY‘ lerin kullanımı çok kolaydır. Tek elle takılıp çıkartılabilir. Özel günlerinizde ve gecelerinizde kullanmaya bilirsiniz. Her apareyde o mutlu ve sağlıklı gülüşünüze bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Alternatif ortodontik tedavilere göre daha acısız bir tedavi yöntemidir. Konforludur. Gün içinde kullandığınızı unutacaksınız. ŞEFFAF APAREY’ ler yaşamınızla muhteşem bir uyum içerisindedir. ŞEFFAF APAREY’ ile Ortodonti tedaviniz boyunca yaşamınızdan hiçbir şeyi değiştirmeyeceksiniz. ŞEFFAF APAREY’i ne kadar sık kullanırsanız o kadar hızlı bir sonuç alacaksınız.

ŞEFFAF APAREY ÖZELLİKLERİ

ŞEFFAF Apareyler rahat etmeniz için size özgü olarak üretilecektir. Apareylerinizi kolayca ve istediğiniz zaman takıp çıkartabilmeniz size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Evet çoğu zaman ŞEFFAF APAREY taktığınızı unutacaksınız. Hayatınızdan hiçbir şey çalmayacak, aksine size yeni bir gülüş kazandıracak. Alternatif tedavi yöntemi olan metal diş tellerine ve lingual yöntemlere inat Apareyler dişlerinizle muhteşem bir uyum sağlayacak.

En yakınlarınız bile dişlerinizin tedavi altında olduğunu fark etmeyecektir. Yöntemde kullanılan malzeme sağlıklıdır, temizdir. Diş sağlığınızı olumsuz etkilemez.

İşinizde, evinizde, şehir yaşamında günlük aktivitelerinizde ŞEFFAF APAREY ile mükemmel bir uyum içerisinde olacaksınız.

Dişlerini düzeltmek için karar vermek bu yöntemden sonra çok daha kolay.

Tedavinin en büyük avantajı size istediğiniz şekilde yaşamanızı sağması. Klasik ortodonti yöntemleri ile dişlerin düzeltilmesi yöntemlerine göre dişeti ve ağız tahrişlerinden nerede ise hiç etkilenmezsiniz.

Şeffaf plaklar pürüzsüz ve rahat objelerdir. İstediğiniz zaman çıkarılabilirler. Bu normalde yapacağınız her şeyi rahatlıkla yapmanıza olanak sağlar.

Diş fırçalamada ve diş iplerinden, istediğiniz her şeyi yiyerek yapmaya kadar özgürlük sağlar. Ağızda tel varken yapılması gereken ayrıntılı fırçalama yerine standart diş fırçalama yeterli olacaktır.

Özel günler geliyor mu? Sorun değil -şeffaf plaklarınızı çıkartın ve hazır olduğunuzda tekrar takın. Tabii ki, onları ağza takmış olsanız bile, çoğu insan onları farketmeyecektir. Çünkü neredeyse görünmezler!

Şeffaf plak tedavisi, az sayıda doktor ziyareti gerektirir. Yaklaşık altı haftada bir diş hekimi kontrolü yeterli olmaktadır.

FARKLI MARKALAR ILE ŞEFFAF PLAK ÜRETIMI GERÇEKLEŞTIRILMEKTEDIR. TÜRKIYE’DE EN ÇOK BILINEN VE UYGULAMA YAPAN ŞEFFAF PLAK ÜRETİCİLERİ

  • DIGIORTHO
  • ORTHERO
  • C ALLİGNER
  • ŞEFFAF APAREY

Firmalardır yerli ve yabancı yatırımcılar ortodonti tedavisinde şeffaf plakların kullanımı için girişimci olmuşlardır. Bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşamaları sayesinde şeffaf plaklar ile yapılan ortodontik tedavisi ülkemizde de her geçen gün daha da artarak kullanılmaya devam edecektir. Amerika’da özellikle 2000 li yılların başından itibaren başarıyla kullanılmaya başlayan şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi son üç yıldır Türkiye’de de giderek artan bir hız kazanmıştır.

Şeffaf plak ilgili aşağıdaki yazıları da okuyabilirsiniz. Şeffaf plak tedavisi hakkında bilgi almak ve kendi dişlerinizin bu tedavi için uygun olup olmadığını öğrenmek için diş ekimi Sertaç kızılkaya dan randevu alarak muayene olabilirsiniz iletişim sayfası ile adres ve telefon bilgilerini ulaşabilirsiniz.

Rate post

Rate post
Önceki YazıPlakla Diş Düzeltilmesi
Sonraki YazıZirkonyum Porselen Diş Köprü Fiyatları
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap