Zaman da kıymetli sağlığımız da kıymetli diyorum. Ama hangisinden ödün verebiliriz. Sağlığımızdan mı asla! Çabuk olsun ama güzel ve sağlıklı olsun.

Mümkün mü? Kısmen de olsa mümkün. Günümüz diş hekimliğinde artık olmazlar olduruluyor. Aralıklı diş kapatma işlemi 1 saat içerisinde bonding ile kapatılıyor. (Aralıklı diş kapatma)

Mümkün mü? Kısmen de olsa mümkün.

Zirkonyum Diş Kaplama Yapmak Kaç Gün Sürer?

Dişlerin yapım aşaması ve kontrol aşaması haricinde bir de ön hazırlık aşamasının olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ön hazırlık ne olabilir diye soranlar için hemen açıklayayım: sorunlu dişlerin tedavisi veya diş çekimlerinin yapılmasıdır.

Diş Çekilip Zirkonyum Kaplama Yapılacaksa

Estetik Diş şeffaf plak ile ortodonti, zirkonyum diş kaplama, lamina
Estetik Diş şeffaf plak ile ortodonti, zirkonyum diş kaplama, lamina

Diş kaplama uygulanmadan önce diş çekimi gerekli ise veya gerçekleştirildi ise diş yapımı için yara yerinin iyileşmesi beklenmelidir. Diş yapılacak bölge dışında ise bekleme süresi sadece birkaç gün ile sınırlı olur. Ancak çekilen yere diş yapılacak ise yara alanın kapanması daha uzun sürer. Diş çekimine de bağlı olarak 3 haftadan 3 aya kadar süren yara iyileşmesi olabilir.

Diş hekimi çekim sonrası size ne kadar beklemeniz gerektiği ile ilgili bilgi verecektir. Şimdi yara iyileşti veya hiç yara yok ise dişlerin ön hazırlık aşaması tamamlandı ise diş yapımı kaç gün sürer ona bakalım.

Eskiden Çekilmiş Dişin Yerine Zirkonyum Köprü Yapım Süresi

Diş kesimi en fazla 2 yada 3 gün içerisinde tamamlanır. Geçici dişleriniz yapılır. Laboratuvarda dijital süreç başlar. Diş tasarımı ve bilgisayarla diş kazıma işlemi gerçekleşir. Bu aşamada zirkonyum bloklar daha yumuşaktır. Sinter işlemi  ile sertleştirilir.

Zaman alan bu teknik süreçler sonrasında diş kaplama veya diş köprüleriniz model üzerinde uyumlandırılır. 5 gün içerisinde ağzınızda prova edilecek duruma gelen zirkonyum kaplamalar denenir.

Kendi dişiniz ile iyi bir uyumu olması beklenen zirkonyum diş kaplama yapım sürecinin en önemli aşamalarından birisi de prova yani deneme seansıdır. Komşu dişlere, diş etine karşı çene dişlerine iyi bir adaptasyon elde edildikten sonra renk kontrolleri yapılır. Estetik olarak hacim olarak diğer diş ve dudak gibi çevre dokulara uyumlandığında son aşama olan cila aşamasına gelinmiştir diyebiliriz.

Laboratuvarda yapılan cila sonrası diş hekimi zirkonyum kaplamaları yaklaşık 6-7 gün gibi bir süre sonunda takmış olacaktır.

Zirkonyum kaplamalar, estetik diş hekimliğinde popüler bir seçenek haline gelmiştir. Bu kaplamalar, yüksek dayanıklılık ve doğal görünüm sağlayarak, gülüşünüzü mükemmelleştirmenin yanı sıra diş sağlığınızı da korur. Peki, zirkonyum kaplama süreci nasıl işler ve bu işlem ne kadar sürer? Ayrıca, bu süreci neden Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’nın kliniğinde gerçekleştirmeyi düşünmelisiniz? İşte detaylar:

## Zirkonyum Kaplama Süreci

 İlk Muayene ve Planlama
Zirkonyum kaplama süreci, genellikle ilk muayene ve tedavi planlaması ile başlar. Bu aşamada diş hekiminiz, dişlerinizin durumunu değerlendirir ve zirkonyum kaplamanın sizin için uygun olup olmadığına karar verir.

Diş Hazırlığı
Uygun görüldüğü takdirde, kaplama yapılacak dişler belirli bir miktar inceltilir. Bu işlem, yeni kaplamanın dişlerinizin üzerine tam oturmasını sağlamak için gereklidir.

Ölçü Alma
Dişleriniz inceltiltikten sonra, ölçüler alınır. Bu ölçüler, kaplamalarınızın üretimi için laboratuvara gönderilir. Zirkonyum kaplamalar, dişlerinizin ölçülerine göre özel olarak yapılır, böylece mükemmel bir uyum ve doğal bir görünüm sağlanır.

Geçici Kaplamalar

Dişleriniz inceltildikten ve ölçüler alındıktan sonra, kalıcı kaplamalarınız hazırlanana kadar geçici kaplamalar uygulanabilir. Bu, dişlerinizi korumak ve estetik bir görünüm sağlamak için yapılır.

 Kalıcı Kaplamaların Uygulanması

Zirkonyum kaplamalarınız hazır olduğunda, diş hekiminiz geçici kaplamaları çıkarır ve kalıcı olanları dikkatlice yerleştirir. Bu aşama, mükemmel bir uyum ve konfor sağlamak için gereken son ayarlamaları içerir.

üreç Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum kaplama süreci, başlangıç muayenesinden kalıcı kaplamaların yerleştirilmesine kadar genellikle iki ila üç hafta arasında değişir. Ancak, bu süreç, kişinin diş sağlığı durumuna ve kaplama yapılacak dişlerin sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Neden Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya Kliniği?

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’nın kliniğinde, zirkonyum kaplama süreci son teknoloji ekipmanlar ve yüksek kalitede malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir. Hasta memnuniyetini öncelikli hedef olarak belirleyen kliniğimizde, her hastaya özel tedavi planları hazırlanır ve estetik beklentilerinizi en üst düzeyde karşılamayı amaçlarız. Uzman ekibimizle, siz de sağlıklı ve ışıltılı bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Gülüşünüzü mükemmelleştirmek ve zirkonyum kaplama hakkında daha fazla bilgi almak için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya kliniğimize davetlisiniz.

Diş Kaplama Fiyatları 2024

Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Sıkma Gıcırdatma Tedavisinde En Etkili Yöntemler
Sonraki Yazı2020 DENTAL FILLING PRICE
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap