Zaman da kıymetli sağlığımız da kıymetli diyorum. Ama hangisinden ödün verebiliriz. Sağlığımızdan mı asla! Çabuk olsun ama güzel ve sağlıklı olsun. Mümkün mü? Kısmen de olsa mümkün. Günümüz diş hekimliğinde artık olmazlar olduruluyor. Aralıklı diş kapatma işlemi 1 saat içerisinde bonding ile kapatılıyor. (Aralıklı diş kapatma)

Mümkün mü? Kısmen de olsa mümkün.

Zirkonyum Diş Kaplama Yapmak Kaç Gün Sürer?

Dişlerin hazırlanma aşaması ve yapım aşaması haricinde bir de ön hazırlık aşamasının olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ön hazırlık ne olabilir diye soranlar için hemen açıklayayım sorunlu dişlerin tedavisi veya diş çekimleri.

Diş Çekilip Zirkonyum Kaplama Yapılacaksa

Estetik Diş şeffaf plak ile ortodonti, zirkonyum diş kaplama, lamina
Estetik Diş şeffaf plak ile ortodonti, zirkonyum diş kaplama, lamina

Diş kaplama uygulanmadan önce diş çekimi gerekli ise veya gerçekleştirildi ise diş yapımı için yara yerinin iyileşmesi beklenmelidir. Diş yapılacak bölge dışında ise bekleme süresi sadece birkaç gün ile sınırlı olur. Ancak çekilen yere diş yapılacak ise yara alanın kapanması daha uzun sürer. Diş çekimine de bağlı olarak 3 haftadan 3 aya kadar süren yara iyileşmesi olabilir.

Diş hekimi çekim sonrası size ne kadar beklemeniz gerektiği ile ilgili bilgi verecektir. Şimdi yara iyileşti veya hiç yara yok ise dişlerin ön hazırlık aşaması tamamlandı ise diş yapımı kaç gün sürer ona bakalım.

Eskiden Çekilmiş Dişin Yerine Zirkonyum Köprü Yapım Süresi

Diş kesimi en fazla 2 yada 3 gün içerisinde tamamlanır. Geçici dişleriniz yapılır. Laboratuvarda dijital süreç başlar. Diş tasarımı ve bilgisayarla diş kazıma işlemi gerçekleşir. Bu aşamada zirkonyum bloklar daha yumuşaktır.

Kazımanın ardından Sinter adı verilen aşamaya gelinir. Uzun zaman alan bu teknik süreçler sonrasında diş kaplama veya diş köprüleriniz model üzerinde uyumlandırılır. 5 gün içerisinde ağzınızda prova edilecek duruma gelen zirkonyum kaplamalar denenir.

Kendi dişiniz ile iyi bir uyumu olması beklenen zirkonyum diş kaplama yapım sürecinin en önemli aşamalarından birisi de prova yani deneme seansıdır. Komşu dişlere, diş etine karşı çene dişlerine iyi bir adaptasyon elde edildikten sonra renk kontrolleri yapılır. Estetik olarak hacim olarak diğer diş ve dudak gibi çevre dokulara uyumlandığında son aşama olan cila aşamasına gelinmiştir diyebiliriz.

Laboatuvarda yapılan cila sonrası diş hekimi zirkonyum kaplamaları yaklaşık 6-7 gün gibi bir süre sonunda takmış olacaktır.

Estetik zirkonyum lamaine implant ve ortodonti Kliniği Randevu için Arayınız.
Estetik zirkonyum lamine implant ve ortodonti  Kliniği Randevu için Arayınız.
Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Sıkma Gıcırdatma Tedavisinde En Etkili Yöntemler
Sonraki Yazı2020 DENTAL FILLING PRICE
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap