Diş kaplama fiyatları ile ilgili sorularınız olduğu için bugün sizlere zirkonyum diş kaplama fiyatları, diş estetiği fiyatları ve laminate veneer fiyatları ile ilgili detaylı bilgiler vereceğim. 2020 yılı Mart ayından itibaren dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile diş hekimliği uygulamalarının nasıl etkilendiği konusuna da yer vereceğim. Ama unutmayın en doğru diş fiyatı muayene olduğunuzda aldığınız fiyat olacaktır.

Diş kaplamalar için, kullanım süresi‘nin ne kadar önemli olduğunu anlatmıştım. Kaliteli malzeme ve işçilik uzun ömürlü kullanım için ilk koşuldur demiştik. Bu yazıda da diş estetiği için uygulanan malzemelerin diş kaplama fiyatları üzerindeki etkileri hakkında bilgi vermek istiyorum. Dolayısı ile diş estetiği fiyatı da öğrenmiş olacaksınız.

Hastalarım bana diş kaplama fiyatları 2020 yılında ne civarlarda diye soruyorlar. Bilmek istedikleri aslında yapılacak işlem maliyetinin bütçelerine uygun olup olmayacağı.

Bu yazıda başlığımız olan diş kaplama fiyatları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri ve fiyatları sizlere vermek istiyorum. Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın.

Daha fazla fotoğraf görmek için

buraya tıklayabilirsiniz.

Youtube kanalımın linki

Diş Fiyatları

Diş fiyatları : 2020 diş kaplama fiyatları yıl başı ile yıl sonunda farklı olacaktır. Kim ne derse desin döviz fiyatlarından diş fiyatlarının etkilenmemesi mümkün değildir. İmplant fiyatları da aynı durumdadır. Yazıda porselen diş fiyatı ve zirkonyum diş fiyatı € Euro olarak yer alacak çünkü fiyatlar döviz ile değişmekte.

Bu aya özel indirimli fiyatları öğrenmek için diş fiyatı al linkinden randevu alabilirsiniz. Türkiye diş fiyatı hakkında detaylı bilgiyi iletişime geçerek alabilirsiniz.

Diş kaplama fiyatını, kaplama çeşitlerine göre sınıflandıracağım. Diş kaplaması öncesinde uygulanması gereken diş temizleme fiyatları, diş dolgu fiyatı, kanal tedavisi fiyatı hakkında da bilgiler vereceğim. Önce İstanbul da, Türkiye de diş kaplama fiyatı ne durumda, hangi etkenler diş fiyatını belirliyor buna göz atalım.

Porselen ve Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2020

2020 Diş Kaplama Fiyatları₺ TL
Temporary (CAD CAM) Diş Kaplama CAD CAM250
Kron Sökümü Her Diş İçin100
Metal Porselen Diş Kaplama850
Veneer Kron Kıymetli Metal Ücreti Hariç500
Zirkonyum Diş KaplamaZirkonyum+800
Laminate Veneer Diş2000
Full Metal Kaplama (Kıymetli metal ücreti hariç)500
Geçici Diş Akrilik Kaplama150
2020 Diş Kaplama Fiyat Listesi

Diş Kaplama Fiyatları 2020

Anlattığımız şekilde diş kaplaması için baştan sona ithal malzemeler kullanılmakta ve yoğun emek sarf edilmektedir. Otomasyona giremeyen butik işler için bile fiyatların yüksek olduğunu biliyoruz. Diş kaplamalar da kişiye özel benzersiz üretilen ürünlerdir. Raftan alınarak koyulamadıkları için fiyatları ucuz olamamaktadır.

Porselen diş kaplamalar içerisinde yer alan metal nedeni ile artık tercih edilmemekte. Fiyatları 100€ civarında olan porselen kaplama yerine 150-200 € vererek zirkonyum kaplama yaptırmak daha akılcı ve uzun ömürlü estetik sonuçlar vermektedir.

Diş Estetiği Fiyatı

Diş Kaplama Örnekleri Fotoğraf galerisinden görebilirsiniz.

Doğal ve güzel olsun dediğimizde tam da diş estetiğini tarif ediyoruz. O halde neden istemeyelim. Düzgün sıralanışlı, beyaz renkli, dudak çizgilerimiz ile uyumlu estetik dişler. Yukarıda verdiğim link ile benim uyguladığım estetik diş kaplamalarını görebilirsiniz. İyi güzel de bunların maliyeti ne kadar?

Dişleri ve ağzı görmeden diş estetiği fiyatı 5 bin tl diyemeyiz. Her kişi için yapılması gereken diş estetiği farklıdır. Bu nedenle diş estetiği fiyatı da farklı olacaktır. Kimi insan için sadece ön 2 dişin kaplama yapılması yeterli olabilir. Bazen de iyi bir estetik diş görünümü için 14 dişin kaplanması gerekebilir. Dolayısı ile size ne yapılması gerektiğini tam olarak belirlediğimizde diş estetiği ücretini de belirleyebiliriz. Ön diş estetiği hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dişlerinizin görünümünden hoşnut değil iseniz sizin için yapılabilecek bir şeyler olup olmadığını öğrenmek için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatından daha yüksek hatta nerede isi katı kadardır. Bir zirkonyum diş kaplaması için 150 € ile 200€ arası fiyat çıkmaktadır. Döviz kurlarındaki hareketlilik ile birlikte Türk Lirasına çevrildiğinde hatırı sayılır bir tutar çıkmaktadır. Ancak özellikle zirkonyum diş kaplamalar bu fiyatın karşılığını fazlası ile veren malzemelerdir.

  1. Daha uzun kullanım süresi
  2. Sorunsuz diş etleri
  3. Biyolojik uyum
  4. Doğal diş rengi ile uyumluluk
  5. Isı iletkenliği
  6. Kırılma dirençleri
  7. Yüzey parlaklığı
  8. Korozyona uğramamaları

Zirkonyum diş kaplamaların estetik amaçlar ile kullanımını arttırmış ve zamanla alına yüksek performans nedeni ile arka dişler için de uygulanabilir olmuştur. Artık herkes zirkonyum diş kaplama özelliklerini anlamaya başladı ve fiyatı daha yüksek olsa bile ileride dişeti sorunları yaşamamak için biz hekimlerden zirkonyum diş istemektedir.

Porselen diş ve estetik zirkonyum diş kaplama arasındaki farkları öğrenmek ister misiniz?

Diş Kaplama Fiyatı ve Laboratuvar

Şimdi bir de diş laboratuvarına bakalım. İthal ölçü maddesi kullanılarak alınan diş kalıpları teknisyene gider. İlk iş ölçü üzerine tekrar dezenfektan sprey sıkılmasıdır. Ölçünün özelliklerini bozmaması için özel spreylerden sıkılır. Aksi durumda diş ölçüsü deforme olacak ve diş kaplama ölçüsü bozulacaktır. Çamaşır suyu ile bu işi ucuz halletmek mümkün değildir.

İkinci aşamada alçı model hazırlanır. Alçı malzemesi de ithaldir. Alçıdan sonra tarama cihazı, zirkonyum bloklar, mum modelaj veya pişirme fırınları gibi malzemeler kullanılmak zorundadır. Bütün bu ekipmanın pahalı olması sizi şaşırtmadı değil mi?

Yerli malı yok ki teknisyen uygun fiyat ile kaliteli malzeme temin edip tasarruf etsin. Maalesef diş kaplama veya diş köprüsü tamamlana kadar bu zincir uzar gider. Uzun lafın kısası iyi bir sonuç için pahalı sarf malzeme ve pahalı cihazlar kullanılmak zorundadır.

Diş kaplama fiyatları neden pahalı?

Bildiğiniz gibi diş tedavileri her kişi için bireysel yapılan uygulamalardır. Diş kaplama da kişinin diş ve diş eti ölçüsü alınarak kişiye özel hazırlanır. Bu durumu göz önüne aldığınızda diş tedavilerinin fabrikasyon üretim olmadığını ve hiçbir diş tedavi işleminin ucuz olamayacağını anlamış oluyoruz.

Kaplama fiyatları farklı hekimlerde farklı fiyatlar ile olmasının nedeni nedir?

Diş kaplama uygulaması için farklı süreçlerin uygulanması gerekiyor. Öncelikle iyi bir teşhis ve tedavi planı. Hangi dişler için kaplama gerektiği, kaplama yapılmadan önce gereken tedaviler, diş ve diş eti estetiği için dikkat edilmesi gerekenler hekimin bilgi ve tecrübesi ile farklılık gösterecektir. Daha bu başlangıç noktasında bile tedavi planları değişebilir.
Sonrasında hekimin dişlerinizi hazırlama aşaması vardır. El emeği ve dikkat ile yapılması gereken bu aşamaya da her uygulayıcının harcadığı zaman ve emek farklıdır. Bu emeğini de farklı fiyatlandırmaktadır. Devamında ise ölçüyü alırken kullandığı malzeme. Bu malzemeler bazen 10 20 kat farklı fiyatla satılan çeşitli özellikleri olan malzemelerdir. İyi malzeme kullanan hekim ona göre daha fazla ücret talep edecektir.
Alınan ölçü diş laboratuvarına gider ve laboratuvar fiyatları da aynı şekilde iyi iş iyi para ile karşılık bulur.
Bütün unlar da diş kaplama fiyatlarına yansır.