İmplant Yapımı Nasıl Oluyor

İmplant tedavisi gündeme geldiğinde yapılacak diş implantı ile ilgili merak ve ardından araştırma süreci başlaması doğaldır. Bu süreç içerisinde hekiminizden farklı, arkadaş çevrenizden farklı bilgiler edinirsiniz. Bir de sizin kişisel düşünceleriniz işin içerisine girdiğinde kafanız iyice karışır. Kendimiz için en iyiyi istemek hakkımız tabi. Araştırmak da güzel. Ama araştırırken kafa karışıklığı oluşmaması gerekir. Türk malı implant yerli implant hakkında ekşi sözlüğe bile bakabilirsiniz. Ama ben de sizinle burada görüşlerimi paylaşmak isterim.

Size biraz olsun fikir vermek ve 25 yılı geçen mesleki tecrübelerim ile yol göstermek için bu yazıyı yazıyorum. Doğrusu nereden başlayacağımı da pek bilemedim. Çünkü her kişi için farklı ekonomik durumlar söz konusu. Yapılacak işlemlerin sayısı ve özellikleri de farklı. Hepimiz kendi bütçemize göre hareket etmek zorundayız. Buradan yola çıkarak maliyetler konusunda en çok sorulan yerli mi? Yabancı mı sorusunu cevaplamak isterim bu yazıda. Yani bu yazıyı Türk malı implant markaları hakkında bilgi vererek devam etmek istiyorum.

Türk Malı (Yerli Malı)

Yıllarca okullarımızda yerli malı haftası kutladık. Milli olan bizim olan dedik. Peki şimdi implant diş yaptıracağız. Yerli mi olsun? Bizim ülkemizde üretilsin ve paramız dışarıya gitmesin!

Çok güzel ben de %100 katılıyorum bu düşünceye. Ama bu işe, bu fikre Ne kadar yerlisiniz bize rapor verin. Sonra da söz veriyorum, önce ben sonra diğer vatandaşlarınız sizin arkanızdan gelmeye devam edektir. Gönül ister, tabi bütün hayaller gerçek olsun.  Memleketim dünyada lider olsun.

Söz Konusu Sağlık Olunca!

DENTAL İMPLANT TURKEY
BEGO DENTAL İMPLANT TURKEY

Gel gelelim şimdi yumurta kapıya dayandı ve yaptıracağımız implant için bir karar vermemiz gerekiyor. Bu konuda duygusal olmaya gerek yok. söz konusu sağlığımız. Bizi için en değerli varlığımız. İnsanın en zor başettiği sorunlar sağlık sorunlarıdır. Hem maddi hem manevi olarak insanı yıpratıyor BEGOdeğil mi?

Size kafanızın rahat edeceği en doğru implant seçeneğini söylemek istiyorum.

Kırk yılda bir diş yaptıracaksınız. Sorun yaşamak istemiyorsunuz. Size kafanızın rahat edeceği en doğru implant seçeneğini söylemek istiyorum. Bırakın kullanacağı implant markasını diş hekiminiz seçsin. Siz bu konuyu ne kadar araştırabilirsiniz, ne kadar bilgi toplayabilirsiniz? Hekiminiz yıllardır her gün bu konular ile meşgul. Birçok tecrübe ve bilgi birikimi var. Hatta yapılacak implantların üretildiği fabrikalara bile gitmiştir benim gibi biraz meraklı ise.

Kırk yılda bir diş yaptıracaksınız. Sorun yaşamak istemiyorsunuz değil mi? Size kafanızın rahat edeceği en doğru implant seçeneğini söylemek istiyorum. Bırakın kullanacağı implant markasını diş hekiminiz seçsin.

Kendi başına iş açmayacak en güvendiği implantı uygulasın. Siz de rahat edin o da rahat etsin. İçine sinmeyen implantı hekiminizden isteyerek onun da uykularını kaçırmayın. Siz hayattaki millilik projelerinizi gerçekleştirebileceğiniz çok yer ve ortam bulacaksınız inanın. Risk almadan millileşmek gerekiyor.

Hekimim Türk Malı İmplant Dedi

Ne güzel. Hekiminiz bu konuda güvendiğiniz ve implant çalışmaları ile başarılı işlere imza atmış bir hekim ise ona güvenin. Kendisi için yapmayacağı bir implantı size uygulamayacak kadar empati kuruyordur değil mi? Siz de güvendiğinize göre, bundan sonraki süreçte birbirinize sıkıca sarılın. Tavsiyelere uyun. İmplant işlemleriniz bittikten sonra da periyodik senelik kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Size hiç kimse herhangi bir implant markası için iyi değildir diyemez. Bütün implant markaları üretim ve uygulanabilirlikleri ile ilgili sertifikaları almışlardır. Yasal olarak yapılabilir ve kullanılabilirler. Hiç sorun yok. Hekiminiz size yerli implant yapacak diye uykunuzu kaçırmayın. En iyisi olduğuna inandıktan sonra insanın inandığı yolda başarı ihtimali daha yüksek olacaktır.

Size hiç kimse herhangi bir implant markası için iyi değildir diyemez.

Şimdi bu kadar okuduk da sen hangi implantı kullanıyorsun. Neden net bir cevap vermedin diyenler için bir şeyler yazayım. Net cevabım yukarıda. Hekiminizin tercih ettiği implant en iyi implanttır. Gelelim benim hangi implantı kullandığıma. Binlerce implant yaptım. Hepsi aynı marka. Siz de beni az da olsa tanıyor iseniz hangi marka implantdan hiç şaşmadığımı gayet iyi bilirsiniz.

Tanımıyorum ama kullandığınız implantı öğrenmek istiyorum diyenlere de buyrun gelin çay kahve içelim, hem tanışmış oluruz. Bu arada da bana sormadan, elimin hemen altındaki mouse pad üzerindeki yazıdan kullandığım implant markasını da öğrenmiş olursunuz.

Hekiminizin tercih ettiği implant en iyi implanttır. Siz sadece hekiminizi seçin!

Sağlıkla kalın.

 

4.8/5 - (9 votes)

4.8/5 - (9 votes)
Önceki YazıEstetik Diş ve Gülüş Tasarımı
Sonraki YazıŞeffaf Aparey Fiyatları
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap