İmplantların tek diş eksikliğinde kullanılması

Uygulanacak bölgede elverişli kemik yapısı olması şartıyla olası tüm diş eksiklikleri implant vasıtası ile tedavi edilebilir.
 Eğer uygulanacak bölgede kemik yapısı uygun değilse, güvenli bir şekilde dental implant uygulaması yapabilmek için mevcut kemik restore edilebilir.
İmplant, diş eti dokusunun altında bulunan kemik içerisine yerleştirilir.
 Geçici bir dayanak  iyileşme süreci tamamlanıncaya kadar dental implant üzerine uygulanabilir ve geçici bir kuron da var olan boş alanı doldurmak ve estetik görünümü sağlamak amacıyla bu dayanak üstüne uygulanabilir.
 
iyileşme sürecinin ardından, kalıcı dayanak  dental implant üzerine yerleştirilir. Diş laboratuvarı bu dayanak üzerine, var olan dişlerinize benzeyen, özel yapım 
• Birden Fazla Diş Eksikliğinin Tedavisi
 
Birden fazla diş eksikliği durumunda da geleneksel kuron – köprü protezleri ile tedavi seçeneği yerine implantlar uygulanabilir. Bu yolla sağlıklı komşu dişlerin kesilmesi zorunluluğu da ortadan kalkar.
İmplantlar, diş eti dokusunun altında bulunan kemik içerisine yerleştirilir. Tıpkı tek diş eksikliğinde olduğu gibi, implantların üstüne iyileşme evresi tamamlanana kadar geçici dayanaklar yerleştirilebilir.
 
İyileşme sürecinin ardından, kalıcı dayanak (abutment) implant üzerine yerleştirilir. Diş laboratuvarı bu dayanak üzerine, var olan dişlerinize benzeyen, özel yapım köprüyü hazırlar.
Son aşamada hasta için özel olarak hazırlanan köprü, dayanakların üzerine yapıştırılır. Böylece implant – köprü birleşimi yanlarındaki sağlıklı dişlere zarar vermeden ağızdaki yerini alır. Böylelikle kemik kaybı da önlenmiş olur.
 

Önceki YazıKANAL TEDAVİSİ İSTANBUL
Sonraki Yazıİmplant Ömrü
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap