İmplantların tek diş eksikliğinde kullanılması

Uygulanacak bölgede elverişli kemik yapısı olması şartıyla olası tüm diş eksiklikleri implant vasıtası ile tedavi edilebilir.
 Eğer uygulanacak bölgede kemik yapısı uygun değilse, güvenli bir şekilde dental implant uygulaması yapabilmek için mevcut kemik restore edilebilir.
İmplant, diş eti dokusunun altında bulunan kemik içerisine yerleştirilir.
 Geçici bir dayanak  iyileşme süreci tamamlanıncaya kadar dental implant üzerine uygulanabilir ve geçici bir kuron da var olan boş alanı doldurmak ve estetik görünümü sağlamak amacıyla bu dayanak üstüne uygulanabilir.
 
iyileşme sürecinin ardından, kalıcı dayanak  dental implant üzerine yerleştirilir. Diş laboratuvarı bu dayanak üzerine, var olan dişlerinize benzeyen, özel yapım 
• Birden Fazla Diş Eksikliğinin Tedavisi
 
Birden fazla diş eksikliği durumunda da geleneksel kuron – köprü protezleri ile tedavi seçeneği yerine implantlar uygulanabilir. Bu yolla sağlıklı komşu dişlerin kesilmesi zorunluluğu da ortadan kalkar.
İmplantlar, diş eti dokusunun altında bulunan kemik içerisine yerleştirilir. Tıpkı tek diş eksikliğinde olduğu gibi, implantların üstüne iyileşme evresi tamamlanana kadar geçici dayanaklar yerleştirilebilir.
 
İyileşme sürecinin ardından, kalıcı dayanak (abutment) implant üzerine yerleştirilir. Diş laboratuvarı bu dayanak üzerine, var olan dişlerinize benzeyen, özel yapım köprüyü hazırlar.
Son aşamada hasta için özel olarak hazırlanan köprü, dayanakların üzerine yapıştırılır. Böylece implant – köprü birleşimi yanlarındaki sağlıklı dişlere zarar vermeden ağızdaki yerini alır. Böylelikle kemik kaybı da önlenmiş olur.
 

Önceki YazıKANAL TEDAVİSİ İSTANBUL
Sonraki Yazıİmplant Ömrü
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap