Şeffaf aparey ile Ortodonti Tedavisi

Günümüzde ortodonti tedavisi için iyi bir alternatif olarak adından söz ettiren şeffaf aparey ile ortodonti halk arasında şeffaf diş teli ile karıştırılmaktadır. Şeffaf diş teli ortodonti tedavisinde kullanılan braketlerin plastik yada seramik olan malzeme ile kullanılmasıdır. Oysa şeffaf aparey tedavisinde ağızda dişler üzerinde yapıştırılan braketler kullanılmaz. Şeffaf aparey dişlerin üzerine takılıp çıkarılabilen plaklardır. Bazı durumlarda dişe buton takılsa bile braket gibi dişlerin üzeri metal ile kapatılmaz. Gençlerin olduğu kadar yetişkin bireylerin de ilgisini çeken şeffaf plak tedavisi ile ilgili bilgi vermeye çalışalım.

ŞEFFAF APAREY: Eğri olan dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirecek ortodonti tedavisi için yeni geliştirilen bir çözümdür. Artık metal diş tellerine gerek kalmadan dişlerinizi düzeltebiliyoruz. İlk bakıldığında fark edilmesi zor olan bu yöntem olan şeffaf aparey ile eğri diş problemlerinin önüne geçilebilmektedir.

ŞEFFAF APAREY İLE ORTODONTİ

  1. – Estetik görüntünüzü bozmadan yapılan ortodonti tedavisidir.
  2. – Esnek Kullanım; Özel günlerinizde çıkarabilirsiniz.
  3. – Sesinize ve konuşmanıza etkisi yoktur
  4. – Hızlı tedaviye giriş; yerli üretim. Aylarca beklemenize gerek olmayan üretim şekli.
  5. – Tamamen Şeffaftır. Size konuşma mesafesinden bakanlar bile fark etmeyecek.
  6. – Ağrısız bir tedavidir. Klasik metal tellerdeki gibi ağrı yapmaz
  7. – Fiyat farkı yok. Diş teli tedavisi ile aynı fiyatlar uygulanmaktadır

Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi sizin için uygun mu? Öğrenmek için Randevu Tel:02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya için.

Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi

Dişlerin sıralanışı ve birbirleri ile olan kapanışı estetik, görüntü ve fonksiyon açısından büyük önem taşır. Hem estetik hem fonksiyonel düzeltme amaçlı bir diş hekimliği uygulaması olan ortodonti tedavisi ile dişlerin çene kemiği içerisindeki yerleri değiştirilebilir.
Klasik yöntemler ile yapılan ortodonti tedavisinde diş yüzeylerine tel yapıştırmak veya ağızda takılıp çıkarılabilen ortodontik aparey adı verilen “telli plaklar” kullanılmaktadır. Günümüzde modern bilgisayar teknolojisi sayesinde eğri dişlerin düzeltilmesinde tel kullanmadan, şeffaf plak yöntemi ile dişlerin düzeltilmesi mümkündür.
Şeffaf aparey adı da verilen bu ince plastik şeffaf plaklar dişlerin ağız içerisindeki pozisyonlarını değiştirir. Dişleri olması gereken yerlerine ve pozisyona getirir.

TELSİZ ORTODONTİ

Diş hekimliğinde bilgisayar teknolojisi kullanılması ile birlikte ağız içerisinden alınan ölçülerden elde edilen model laboratuvarda tarayıcı ile dijital ortama aktarılır. Bilgisayar üzerinde özel ortodonti programı sayesinde tasarımı ve planlanması yapılır.
Ağızda dişlerin pozisyonu ideal sıralanış ve kapanış pozisyonuna getirilene kadar aşamalı olarak bilgisayar üzerinde üç boyutlu hazırlık yapılır. Dişlerin istenilen pozisyona kavuşması için kaç adet plak hazırlanacağı bilgisayar programı yardımıyla tespit edilir.

Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi hakkında Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya. Randevu almak için lütfen 02126616979

Aşama aşama plakların tasarımı yapılır ve üç boyutlu kazıyıcı yardımıyla plaklar hazırlanarak hastanın kullanımına sunulur. Dişlerin durumuna göre her iki haftada bir veya ayda bir değişebilen periyot ile uygulanan şeffaf plaklar dişlerin pozisyonunun düzeltilmesi için adım adım fonksiyon görmeye başlar. Planlanan tedavi süresi sonunda dişler ağızda istenilen konuma gelir.
Diş üzerine herhangi bir metal yapıştırmadan uygulanan bu yöntem özel günler, toplantılar, veya özel hanımlar için ağızda herhangi bir talebi olmaksızın dişlerin düzeltilmesine yardımcı olur.
Bilgisayar teknolojileri sayesinde ağız içerisinde dijital olarak ölçü alınması da mümkün olabilmektedir. Ağız içi ölçü kamerası sayesinde dişlerin pozisyonu model hazırlamaya gerek kalmadan bilgisayar tasarımı için laboratuvara ulaştırılır.
Eğri dişlerinden sorun yaşayan hastalar için “şeffaf plak “uygulaması kişiye telsiz ortodonti tedavisi imkanı sunmaktadır. Şeffaf plaka ile ortodonti tedavisi sizin için uygun olduğunda tel takmadan estetik görünümlü düzgün sıralanmış dişleriniz olabilecektir.

clearfix ile ortodonti şefffaf plak
Clearfix ile ortodonti şefffaf plak

ŞEFFFAF APAREY FİYATLARI

Tedavi için ileri teknoloji tarama ve yazıcı kullanımı gerekmesi yüksek bir yatırım maliyeti doğurmaktadır. Tedavi için planlama konusunda bilgili ve yetkilendirilmiş operatör tarafından uygulanmakta ve ortodonti uzmanı onayı alınmaktadır. Her aşama için tek tek tasarın oluşturulması nedeni ile tasarım süresi ve tasarıma harcanan zaman ve emek de küçümsenemez. Hasta ve hekim beklentileri doğrultusunda en iyi tedavi sonucuna ulaşabilmek için iyi bir ekip kurulması gerekir. Ekibin bütün birimlerinin işlerini aksatmadan ve hatasız gerçekleştirmeleri neticesinde size plaklarınız ulaşacaktır.

Şeffaf Plak Aparey iel eğri diş düzeltilmesi

Şeffaf aparey fiyatı olarak ucuz fiyatlar duymak istiyoruz. Ancak anlattıklarım nedeni ile tedavi ücreti düşük olamamaktadır. Her aşama için bir model üretilmesi ve model üzerine kaliteli plakların basılıp çıkarıldıktan sonra da ağza uyumlandırılmaları ciddi bir işçilik maliyetidir. Plak kenarlarının dil, dudak ve diş etlerini rahatsız etmesi hastanın tedaviyi yarım bırakmasına kadar giden istenmeyen sonuçları doğurabilir.

Dişlerinizin mevcut durumunu görmeden ve bilgisayar planlaması yapmadan kaç hafta ve hangi fiyat ile bu uygulama yapılabileceğini söylemek mümkün olamamaktadır. Bu nedenle şeffaf aparey taktırmak isteyen yani  telsiz ortodonti tedavisi planlayan hastaların randevu alarak muayene olmaları gerekmektedir. Ancak muayene sonrasında şeffaf aparey fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Muayene randevusu için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan 02126616979 numaralı klinik telefonunu arayarak randevu alabilirsiniz

Şeffaf Plak Aparey ile eğri diş düzeltilmesi mümkündür.[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Önceki YazıDiş eti hastalığı
Sonraki YazıEstetik Dişler için beklemeyin
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap