İMPLANT DİŞ ÖMRÜ

İşte en çok merak edilen soru. İmplant diş ömrü ne kadar? Cevaplanması gereken bir soru. Ancak doğru cevabı da kimse bilemez. Ne desek yalan olur aslında. İşlemin mantığını anlamak aslında bu sorunun önüne geçebilir. Ama hasta da hekim kadar konu hakkında bilgi sahibi olamaz değil mi? Bunu da beklemek lazım.

Hasta soruyor bunun ömrü ne kadar? Desen ki senin ömrün kadar. Sen ömrünü bilecek misin? Nereden bilebilirsin ki?

Kazası var hastalığı var. Beklenen beklenmeyen sürprizlerle dolu hayat. İşte implant ömrü de bizim ömrümüz gibi. Tam bilemeyiz ama sağlıklı bir insan artık yetmiş yaşlarını rahatlıkla görebiliryor. İmplantlar da bir sorun ile karşılaşmazlar ise sizinle beraber yetmiş yaşlarınızı rahatlıkla görür.

Peki sorunla karşılaşırsa ne olur? Nedir sorun? Tek sorun bakım ve temizlik değil tabi kullanılan ilaçlar, ağız kuruluğu, diş sıkma ve gıcırdatma gibi etkenler implant diş ömrü ile ilgili uzatma kısaltma faktörlerinden. Diş implantlarının  30-35 yıl kadar sorunsuz kaldığı gözlenmiştir. İmplantın ömrü bir çok etkene bağlıdır. Kişinin genel sağlığı,  daha önemlisi ağız ve diş sağlığı, implantların iyi bakımı implantları olumlu yönde etkileyen birkaç faktördür.

Diş İmplantları bir ömür boyu da kullanılabilirler. Dental implant üreticileri bu tür garanti güvenceleriyle implantlarını pazarlamaya başlamışlardır, yine de biz biliyoruz ki implantların ömürlerini etkileyen bir çok etken söz konusudur, diş hekimi implant uygulayacağı hastalarını bu konularda yeterince bilgilendirmelidir. İmplantlar iyi bakım yapılmalıdırlar.

Sigara ve kötü ağız bakımı implant ömrünü kısaltır.

Diş İmplant Ömrü Ne Kadardır?

İmplant ömrü ne kadar?
İmplant ömrü ne kadar?

Tabi ki uygulanan implantlar ömür boyu fonksiyon görmeleri için ağız içerisine  yerleştirilirler. Aynı ana dişlerimizin yaşantımız süresince kullanabilmemiz için var olduğu. Gel gör ki iyi bakım olmaması,çeşitli rahatsızlıklar,diş sıkma veya gıcırdatma,kullanılan ilaçlar dolayısı ile olumsuzluklar ortaya çıkabilir. İmplant için sorunların zamanında fark edilerek önlem alınması büyük önem taşır. Kemik kaybını ilerlemeden durdurmak mümkün olmaktadır. Bütün hastalıklarda olduğu gibi erken teşhis sayesinde hastalıklar daha iyi tedavi edileblmaktedir.

Özellikle implant çevresinde kemik erimesi gibi sorunlar implantın kaybına neden olur. Önlemenin en iyi yolu güzel temizlenmedir. İyi bakım yaptığınızda diş implantlarını ve üzerindeki protez kaplama veya diş köprülerini kendi dişiniz gibi bir ömür boyu sağlıkla kullanabilirsiniz.
Web sitemde konu ile ilgili aşağıdaki linkler ile diğer yazılarıma ulaşabilirsiniz.

Önceki YazıHamilelik ve diş dişeti.
Sonraki YazıZirkonyum Kaplama Diş Fiyatları
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap