Estetik Diş şeffaf plak ile ortodonti, zirkonyum diş kaplama, lamina

İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği olarak Florya, Avcılar, Sefaköy, Halkalı, Beylikdüzü, Küçükçekmece bölgelerinden kolay ulaşım imkanı ile 2014 yılından beri hizmet veriyoruz. Konusunda deneyimli diş hekimleri sizin için alternatif tedavi planları oluşturup farklı bütçe seçenekleri sunabilmektedir.

En iyi tedavi uzun süre kullanılabilen ve kullanım süresi tamamlandığında çevresine zarar vermeden çıkarılıp yenisi yapılabilen tedavidir. Özellikle estetik diş tedavisi için mevcut dişler korunmalı ve sadece görüntü için dişlerin sağlığı tehlikeye atılmamalıdır.

 • Estetik diş hekimliği uygulamaları: Diş beyazlatma, zirkonyum ve laminate veneer diş.
 • İmplant: Yapay diş kökü
 • Periodontoloji: Diş eti hastalığı tedavisi
 • Pedodonti: Çocuk diş hekimliği
 • Ortodonti: Eğri dişlerin düzeltilmesi
dallarında hizmet vermekteyiz.

Diş Hekimliği Uygulamaları:

En sık uygulanan diş tedavileri
 1. Diş dolguları
 2. Diş çekimleri
 3. Diş taşı temizliği
 4. Total ve bölümlü protezler, hassa tutuculu protezler
 5. Kuron – köprü protezleri
 6. Diş implantları uygulamaları
 7. Diş Hekimliğinde Estetik Tedaviler
 8. Laminate veneer
 9. Metalsiz porselenler ( zirkonyum, procera porselenler)
 10. Diş Beyazlatma işlemleri
 11. Porselen ve kompozit inley onleyler ( laboratuvar dolguları)
 12. Periodontoloji (Diş eti Hastalıkları) Tedavileri
 13. Diş eti hastalıkları tedavisi ve cerrahisi
 14. Endodonti ( Kanal Tedavisi) Uygulamaları
 15. Apseli kangrenli dişlerin kanal tedavileri
 16. Apikal rezeksiyon ( Kök ucu cerrahi tedavisi)
 17. Ortodonti Tedavi Uygulamaları
 18. Pedodonti ( Çocuk Dişleri ) Tedavi Uygulamaları

Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları:

Diş çürüğü veya diş eti hastalığı başlamadan önlem alınması esastır. Genel tıp biliminde olduğu gibi diş hekimliğinde de diş problemleri ilerlemeden çaresine bakılmalıdır. En sık görülen diş çürükleri ve bunlara bağlı diş kayıplarıdır. Diş çürüğü erken safhada fark edilir ve önlem alınır ise uzun yıllar problemsiz bir biçimde kullanılabilir. Diş çürüğü tedavisinde diş dolguları kesin çözüm olmaktadır. İyi bir dolgu malzemesi itinalı bir işçilik ile uygulandığında yapılan diş dolgusunu en az 15-20 yıl sorunsuz kullanmak mümkün olacaktır.

Çürük ilerlediğinde diş ağrısı ve soğuk sıcak hassasiyeti başlar. Bu aşamaya gelinmeden yapılan diş dolguları daha uzun ömürlü olur. Diş dolgusu malzemesi olarak kompozit diş dolguları kullanılmaktadır. Ön diş dolgusu ile arka diş için kullanılan arka diş dolguları farklı özellikler taşırlar.

 • Yüzeysel flour uygulaması
 • Fissür örtücü uygulaması
 • Yer tutucular.

İmplant

İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.

Adını sıklıkla duyduğunuz diş tedavi işlemlerinden birisi de implant yapımı değil mi? İmplant her zaman mucizeler yaratamıyor maalesef. Ancak uygun vakalarda ise çok başarılı sonuçlar alınması mümkün. Diş tedavileri için implant uygulaması özellikle bütün dişlerini kaybetmiş kişiler için ön plana çıkmaktadır. Bunun bir benzeri de arka bölge dişlerinin büyük bölümünü kaybeden hastalardır. Sonu dişsiz biten ağız olarak isimlendirilen bu tip vakalarda implant uygulaması sayesinde takılıp çıkarılan diş protezlerinin kullanılmasına gerek kalmamaktadır.

Her vaka için uygun olmadığına göre benim için implant tedavisi mümkün mü diye merak edebilirsiniz. Size implant uygulamasının sorunsuz bir biçimde yapılı yapılamayacağı hakkında kesin bilgi alabilmeniz ancak diş hekimi muayenesi ve röntgen sonrasında belli olabilir. Diş hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Korudent diş kliniğinde implant tedavisi öncesinde hastalarını bilgilendirmekte ve alternatif tedaviler ile avantaj dezavantajlarını anlatmaktadır.

Protez

Kaybedilen organlar için kullanılan protezler diş hekimliğinde de kaybedilen dişler için uygulanan diş köprüleri ve takma dişleri tarif eder. Diş protezi, diş kaplaması veya diş köprüsü uygulamaları çok uzun zamandan beri uygulanan diş hekimliği ürünleridir. İlk uygulanmaya başlandığında tahta ve metallerin oyulması ve eritilmesi ile elde edilen protez ve kaplamalar günümüzde bilgisayarlar yardımı ile üretilen diş şeklini aldı.

Gerek implant üzeri gerek diş üzeri uygulanana protezlerin doğala yakın görüntüde olması ve çiğnemesi konuşma işlevlerini yerine getirmesi istenir. Bu amaçla doğal olan taklit edilir. Ekonomik olarak erişilebilirliği zorlaşsa da kullanılabilirliği artan diş protezleri ile ilgili detaylı bilgileri diş yapımı sayfamdan takip edebilirsiniz.

Diş Eti Hastalıkları

Rate post

Rate post
Önceki YazıHamilelik ve diş dişeti.
Sonraki YazıZirkonyum Kaplama Diş Fiyatları
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap