Bunun tek bir cevabı olmasa da çok can alıcı bir sorudur. Hangi implant kaliteli dediğimizde implant uygulama işlemi sırasında ve sonrasında sorun yaşamayacağınız implantlar kalitelidir. Diş hekiminin hata yapmadan uyguladığı implantlar kalitelidir.

  • Üretim teknolojisi
  • Kemik temas yüzey özellikleri
  • Cerrahi set çeşitliliği
  • İyileşme başlıklarının tasarımları
  • Ölçü tekniğinin başarısı
  • Protez yapım parçalarının çeşidi
  • Dayanak implant bağlantı şekli

Ucuz İmplant

Uygun ve kaliteli implant dediğinizde yani ucuz ve kaliteli implant kastediliyor ise bunu biz de sizin için araştırdık. Çok ucuz fiyatlı implantların kalitesinde sorunlar olduğunu biliyoruz. Uzak Doğuda üretilen implantlar ile sorun yaşayan birçok klinik ve insan var. Bu nedenle, tedavilerde, üç kuruş fazla olsun kaliteli olsun prensibi ile hareket ediyoruz.

İMPLANT DİŞ ÖMRÜ
İMPLANT DİŞ ÖMRÜ

Kaliteli implant fiyatları ile kalitesiz implant fiyatları üreticide fark eder. Ama iş uygulamaya geldiğinde bazen kalitesiz implant markalarının yüksek fiyatlar ile uygulandığını da görüyoruz. Kliniğimizde böyle bir durum ile karşılaşmayacağınızın garantisi vardır. 450 olan implant ücreti ile birlikte üzerine yapılacak diş kaplama veya diş protezi bilgisini almak için bizimle iletişim kurmanız gerekiyor. Her implant üzerine yapılacak protez, kaplama, köprü uygulaması farklılık göstermektedir. Ortalama bir tutar için implant fiyatı 400-500 € ve üzerindeki tek diş zirkonyum kaplama fiyatını 150-250 € toplam 600-700 € olarak düşünebilirsiniz.

İmplant diş görünümü
İmplant diş fiyatı ve implant markası Türkiye implant merkezi.

İmplant uygulamalarında sadece malzemeye odaklanmak da yapılan önemli hatalardan birisidir. İmplantların ne kadar kaliteli olursa olsun doğru uygulanmadıklarında sorun yaşatabileceklerini anlatabilmek için hastalarıma otomobil örneği veriyorum. Arabanız ne kadar iyi olur ise olsun Ankara’ya gidebilme için iyi bir sürücüye ihtiyaç vardır dediğimde olay daha iyi anlaşılıyor sanırım.

Hekimin implantları konumlandırmadaki başarısı bile implant üzerine yapılacak diş protezi veya köprüsünün estetiğini ve fonksiyonunu önemli derecede etkilemektedir. Statik olarak iyi planlanmış implant yerleşimi en az implant markası kadar önemlidir diyebiliriz.

Üretim teknolojisi yiv dizaynı, boyun kısmı tasarımı, kesme açıları gibi teknik konular implant başarısını etkilemekte. Kemiği delen uçların sıralı çapları ve tasarımları ile yerleştirilecek implanta iyi bir hazırlık oluşturmaları gerekmekte. Bazı markalarda bu konuda önemli sorunlar hala yaşanmaktadır. Açılan yuvaya tam yerleşmeyen implantlar ileride önemli sorunlar ile karşınıza çıkabilir.

Kemik temas yüzey özellikleri: Yuva açıldıktan sonra implantun bu yuvaya girmesinde zorluk olabildiğini az önce ifade ettim. Yuva geniş açıldığında ise implant ile kemik arasında temas yüzeyi azalacak ve istenilen primer stabilite sağlanamayacaktır. Bu da kemik ile implant arasındaki bağlantıda sorunlar oluşmasına neden olur. İmplant ile kemi birleşimi osseointegrasyon olarak tanımlanır. İmplant yüzeyinin biyolojik uyumu da uzun bilimsel araştırmalar ile sürekli geliştirilmektedir. Tabi AR-GE yatırımı yapan şirketlerin başarısı bu anlamda daha yüksek olmakta.

Neden Bego implant
Neden Bego implant?

Cerrahi set çeşitliliği: İmplant yuvaları açılırken kemiğin hacmi ve kalitesine göre cerrahın yol planı yapması ve uygulaması gerekmekte. Yumuşak bir kemik ile sert bir kemik için yapılan yol haritaları farklı olmaktadır. Boyun rezorpsiyonları veya implant kayıpları ile sonuçlanan bunun gibi önemli bir çok kriter cerrahi setlerdeki çeşitlilik ile giderilebilmekte ve mevcut duruma göre en uygun

İyileşme başlıklarının tasarımları: İmplant ile kemik bağlantısı sağlandıktan sonra diş eti çıkış profili için kullanılan healing adı verilen iyileşme başlıklarının çıkış yüzey biçimleri, bombeleri, diş eti ile uyumlu yüzeyleri protez için son derece önemlidir.

Ölçü tekniğinin başarısı: Ağızdaki implantı diş laboratuvarına aktarabilmek için iyi bir ölçü tekniği uygulanmalıdır. İmplant dediğimizde sadece kemik içerisindeki vida değil implantın cerrahi seti, iyileşme başlıkları, ölçü parçaları ve dayanaklar olarak düşünmek zorundayız. İyi bir ölçü için implant markasının ölçü tekniği ve parçalarının yüksek hassasiyette ve hem kapalı teknik hem açık teknik için uygun olması gerekmektedir. Protez yapım parçalarının çeşidi de önemli dedik. İmplant üzerindeki dayanaklar bazen vidalı bazen simante olarak tercih edilebilir.

Neden Bego İmplant?

Sizin işlem sonrası yapmanız gerekenleri eksiksiz yaptığınız implant en iyi implanttır. Bego implant kliniğimizde 15 yılı aşan tecrübemiz ile sorunsuz uyguluyoruz. Neden başımıza sorun alalım. Üç kuruş daha ucuz olacak diye farklı markalar ile maceralara girmiyor ve güvendiğimiz implantı güvenle uyguluyoruz. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Küçükçekmece

Rate post

Rate post
Önceki YazıDental Health in Pregnant Women
Sonraki YazıBilgisayar ve Diş Sağlığı
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap