İmplant diş görünümü

İmplant ile alakalı çok sayıda soru geliyor. İmplant markaları ve kaliteleri de bunlardan bazıları. Bu yazıda BEGO implant ile alakalı bilgiler vereceğim. Alman implant markası olan BEGO 100 yılı aşan bir diş malzeme tedarikçisidir. Kliniğimde güvenle kullandığım BEGO implantlar ile ilgili bilgileri bulacağınız bir sayfa okuyacaksınız.

Diş hekimliğinde tedavilerin çeşitlenmesi biz hekimlerin daha çok yeni bilgileri takip etmemize neden oluyor. Bu kısımda sorun yok. Ama bu çeşitlenen tedaviler içerisinde uygulamalarda kullandığımız ürünler ve markaların da artması biraz karmaşa yaratıyor doğrusu.

İmplant Markaları

Diş tedavileri ile ilgili kullandığımız malzemelerin nerede ise hepsi yurt dışından ithal ediliyor. Markaları incelemek, takip edip kullanmak ve bunlar içerisinden seçim yapmak da zor bir süreç. Bazen büyük reklam ve vaatler ile piyasaya çıkan ürünler balon çıkıyor ve sönüp gidiyor. Marka olarak tamam budur diyebildiğim ve üzerine başka üretici tanımadığım birkaç marka var. Bunlardan implant markası olarak seçimim Bego implant markası.

Bego implant hakkında bilgiler vermeye çalışacağım bu yazıda Bego implant fiyatları, Bego implant iyi mi, Bego implant nasıl, Bego implant nerenin sorularına da cevap bulacaksınız.

BEGO İmplant Nasıl?

İmplant ömrü ne kadar?
İmplant tedavim nasıl olacak?

İmplant markası seçerken çok hassas davranmak gerekiyor. İmplant cerrahi bir süreç ile uygulandığı için malzemeye bağlı olumsuzluklar kabul edilemez. Biyolojik komplikasyonların yanına malzeme olumsuzluğu asla eklenmemeli. Zaten yüksek maliyetler ile uygulanan bu implant tedavisinde ne hastanın ne de hekimin maceraya girmemesi gerekiyor.

İmplantlar ilk uygulanmaya başlandığı 1990 lı yılların başında bu işin eğitimini aldığımız Osseointegrasyon Akademisi Derneği vardı. Bu derneğin kurucuları çok değerli hekim abilerimiz idi. Kendi getirdikleri bir Alman markası üzerinden verdikleri eğitimle ile bu markayı Türkiye’ye ithal ediyorlardı. O zamanki şartlara göre bu Alman markası çok başarılı idi. Fiyat olarak yüksek olmasına rağmen klinik başarısı memnuniyet vericiydi. Sonra bir İsrail firması ve ardından Fransız, İsviçre, İsveç derken Türk malı implantlar üretilmeye ve uygulanmaya başlandı.

Bego İmplant Hangi Ülkenin? Kalitesi İyi mi?

3Alman implantlara sempatimin temeli olan bu marka artık ülkemizde yok gibi. Bego implant fiyatıDistribütörlüğün el değiştirmesi ticari problemler gibi bir markanın tamamen silinme sürece defalarca yaşandı. Bazıları bir iki yıl sonra başka distribütör tarafından getirilmeye başlandı. Bazıları yok oldu gitti. İmplantlar için, bu yok olup gitme işi çok problemli. Yapılan implant için ileride bir parça değişimi gerektiğinde sorun büyük oluyor. İmplant sökümüne kadar giden vakalar duyuyorum. Bu nedenle markanın kalıcılığı yani uzun soluklu devamlı olması önemli.

Bego implant yorumları
Bego İmplant Şikayetleri

Bir implant firması ve markası ile ilgili şikayet dediğimizde malzemenin kalitesi ile ilgili sorun ve şikayetler duymayı bekliyor insan değil mi? Hadi on değil de malzeme tedariği ile ilgili şikayetler olsun. Genellikle implant markaları ile ilgili şikayetler malzeme kırılması, veya temin edilememesi yönünde. Ancak Bego implant şikayetleri öyle değil!

Benim 30 yıllık klinik hekimlik yaşantım süresince Bego implant ile ilgili duyduğum tek şikayet fiyatının yüksek olması. Bego kalitesini ucuzlatmayan bir marka. Kazandığı parayı da AR-Ge ünitelerinde harcayan ve kendisini sürekli yenileyen geliştiren kaliteli bir marka. Bu nedenle şikayet sadece fiyatların yüksek olması ile ilgili. Bu duruma da ben çare buldum. Bana sorun çıkarmadığı için Bego implant fiyatlarını uygun tutuyorum. WhatsApp ile sorduğunuzda bugünkü kur ile size Bego implant fiyatını hemen bildirebiliriz.

NEYSE Kİ BEGO VAR!

Alman implant sempatim oluştu diyordum. Bego implantı çene cerrahisi uzmanı bir arkadaşım sıklıkla uyguluyordu. O zamanlar yeni gelmişti Türkiye’ye. İstanbul firması distribütör olmuştu. Onun vasıtası ile 90’lı yıllarda Bego implant uygulamaya başladım. Firma çok ilgiliydi. Sürekli eğitim seminerleri yapıyordu. Alman BEGO implant sayesinde yabancı öğretim üyelerinden eğitim alma olanağımız bile oldu.

Neden Bego implant?

BEGO İMPLANT FİYATLARI

Malzemelerde AR-GE çalışması için harcanan tutarlar ürün fiyatına yansıyor ister istemez. Bego implant markası da araştırma geliştirme birimi tam gaz çalışan bir implant markası. Yeni yüzey özellikleri ve vücut ile daha iyi bir uyum için sürekli hummalı bir çalışma var. Gerek firma içerisinde, gerek üniversitelerin yaptığı çalışmalara verdiği destekle yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

Bu yazıyı yazdığım günlerde Türkiye’de Bego implant fiyatları bütün Avrupa ve Amerika Bego implant fiyatlarının 7 de biri seviyesinde. Bego implant fiyatları 2021 itibarı ile döviz artışından etkilenmiş olsa bile makul fiyatlar ile yapılabilmekte. Bugün için çok uygun fiyatlar ile uygulayabildiğimiz Bego implant fiyatlarının 2022 yılında ne seviyelerde olacağını da seneye göreceğiz. Bilgi Almak için WhatsApp tan yazabilirsiniz.

Önceki YazıİMPLANT NASIL BİR TEDAVİ?
Sonraki YazıİMPLANT AMELİYATI
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap