2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul

Evet bir yıl daha geride kaldı. Korona virüsün damgasını vurduğu yıllar bitiyor artık. Son 2 yıl sanırım yüz yıl sonra bile hala konuşuluyor olacak. Bakalım 2023 yılı bize neler getirecek. Hayat devam ediyor. Bir yandan kısıtlamalar olsa da hepimiz çalışmak ve yaşantımızı devam ettirmek zorundayız demiştik. Tedbirlere uyarak hizmet vermeye devam ettik ve çok şükür sorunsuz olarak bu günlere gelebildik. Korona ekonomiyi de vurdu. Döviz fiyatları arttı. Üretim azalınca malze3me fiyatları da arttı. Tabi

Diş Fiyatları Neden Değişir?

Biz diş hekimleri için de durum böyle. Enfeksiyonların bulaşma riskinin yüksek olduğu bir meslek gurubu. Ancak doğru önlemler alındığında ve bilinçli davranıldığında da en güvenli yerlerden birisi olabiliyor diş muayenehaneleri. Hastane ortamı çok kalabalık ve insan sirkülasyonunun fazla olduğu yerler. Ancak diş kliniğine gün içerisinde giren kişi sayısı sınırlı. Zaten refakatçi gelmesi engelleniyor artık.

Diş fiyatları dedik madem hemen diş fiyatları ile ilgili bilgiler vermeye başlayalım. 2021 diş fiyatları maalesef geçen yılın diş fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek oldu. Özellikle implant diş fiyatları, zirkonyum diş kaplama fiyatları bu sene geçen yıldan daha yüksek. Bilmiyorum söylemeye gerek var mı? Malzemeler yurt dışından geliyor. Yani döviz ile. Döviz ne oldu şöyle bir bakalım. 20 Ocak 2020 07.00 itibari ile dolar kuru 5.8937 TL’den işlem görüyordu Şimdi ise 7,60624 TL den işlem görüyor. Bu durumda alınan malzemeler de daha yüksek fiyatla alınmış oluyor.

 • Çok fazla malzeme kullanılmak zorunda olunması
 • Kaliteli malzemelerin yüksek fiyatları
 • Diş laboratuvar ücretleri
 • Altyapı maliyetleri
 • İşçilik kalitesi

fiyatları etkileyen faktörlerdir.  Her hekim kendi kullandığı malzemelere ve işçilik kalitesine göre fiyat belirler. Fiyatların değişiklik göstermesi bu nedenledir. İyi bir sonuç için ucuz malzeme ve ucuz işçilik ile yola çıkmamak gerekir. Ben de meslek yaşantım boyunca ucuz laboratuvarlara verdiğim işlerden hep sorun yaşadım. Bu nedenle 25 yıl tecrübesi ile hem ben hem hastalarım için her şeyin en iyisini kullanarak sorunsuz diş protezleri yapmaktayım.

2022 Yılı Diş Fiyatı

2022 diş fiyatları ile ilgili yeni bir yazı hazırladım. Bu yazıda güncel 2022implant fiyatları, 2022 zirkonyum diş fiyatı, 2022 diş dolgu fiyatı gibi bilgilere yer verdim. 

Diş tedavilerini çok kolay erteliyoruz değil mi? Kendimizi ertelemek kolay çünkü. Bahanemiz de var. Bütçe ayırmak gerek. Bu işler pahalı ve ödemek bu aralar zor olacak. İlerde yaptırırım gibi. Bazen de güvenebileceğim, iyi sonuç alabileceğim bir diş hekimi yok.

 1. İmplant fiyatı
 2. Zirkonyum diş kaplama fiyatı
 3. Porselen diş fiyatı
 4. Diş dolgu fiyatı
 5. 20 lik diş çekim fiyatı
 6. Kanal tedavisi fiyatı
 7. Tek diş fiyatı

Diş fiyatlarının ucuz olmadığı bir gerçek. En güzeli dişler ile ilgili sorun yaşamamak. Nasıl mı? Dişlere iyi bakarak olabilir. Düzenli diş fırçalamak, şekerli besinler tüketmemek gibi basit yöntemler önemli oranda

Hasta olmaktan korkma geç kalmaktan kork!

Diş yaptırmak gerektiğinde “şimdi masraf çıkmasın” diyerek ertelediğimiz işlemler, giderek daha büyük masraflar çıkarırlar. Zamanında yapılan diş tedavileri, sanıldığı gibi yüksek fiyatlar tutmaz. Hem de kısa sürede tedavi edilirler. Mesela bir diş çürüğü! 500-1000 TL gibi bir fiyat ile dolgu yaptırabilirsiniz mesela. Erken dönemde bu uygun fiyatlar ile işimizi görmek var iken, dişin daha çok çürümesi size çıkacak faturayı arttıracaktır

2022 Diş Dolgu Fiyatları

Erken dönemde çürük dişin tedavisi sadece fiyat olarak ucuz değildir. İşlem de daha kısa sürede ve komplikasyonsuz tamamlanabilir. Yapılan diş dolgusu daha uzun süre kullanılabilir. Fiyatların artması uygulanan tedavi malzemelerinin ve diş doktorunun tedavi için harcadığı sürenin artması ile paralel bir şekilde yükselir.

Örneğin ağrımaya başlayan bir diş artık kanal tedavisi gerektirdiğinden tedavi ücreti de artar. Diğer taraftan dolgulu bir dişin ömrü ile kanal tedavili bir dişin ömrü karşılaştırıldığında kanal tedavili diş daha kısa ömre sahiptir. Dişi mümkün olduğu kadar canlı olarak tutmak gerekmektedir. Kanal tedavisi yapıldıktan sonra dişlerde renk değişiklikleri meydana gelir. Bunu kırılmalar izler. İstenmeyen bu durumları engellemek için de dişe kaplama yapımı önerilir.

Günümüzde iyi bir diş kaplaması fiyatının birkaç bin tl olduğunu hatırlatmak isterim. İyi bir kaplama için size zirkonyum diş kaplama önerilir. Bu şekilde uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz kaplama sahibi olursunuz ama size pahalıya mal olmuş olur. Zirkonyum ile ilgili https://drsertac.com/zirkonyum  web sayfasını okuyabilirsiniz.

2022 Zirkonyum Diş Fiyatları

Estetik olarak güzel bir diş görüntüsü isteyenlere zirkonyum diş öneriyoruz. Bu tedavi hastalar için yüz güldüren sonuçlar veriyor. Diş hekimliğinde yeni bir dönem başlatan implantlar gibi zirkonyum diş kaplamalar da diş estetiği için bir çığır açmıştır. Malzemenin en önemli özelliklerini sıraladığımızda en ön plana çıkanlar

 1. Doğal görüntü
 2. Doku dostu olmaları
 3. Isı iletkenliklerinin diş gibi olması
 4. Hatasız üretim
 5. Uzun kullanım ömrü olması

dikkatimizi çekiyor. Burada diş kaplamanın ağızda sağlıklı olarak kalma süresinin uzun olması zirkonyum diş fiyatının diğer kaplama türlerinden daha üstün olduğunu kanıtlıyor.

Zirkonyum Fiyatı Yüksek mi?

Yeni nesil 3 D sistemler ile uygulanan bu uygulamada diş fiyatı da artmaktadır. Zirkonyum diş fiyatları porselen diş kaplama fiyatı ile kıyas edildiğinde ilk anda yüksek fiyatlı gibi görünse bile kullanım süresine göre bakınca durum bu şekilde değil. Porselenin kullanım ömrünün en az iki üç katı daha uzun süre sorunsuz ve estetik bir diş kaplaması olarak kullanabilmek mümkün. Zirkonyum kaplama altındaki diş çürümez. Malzeme kalitesi ve diş ile kaplama uyumunun kusursuzluğu nedeni ile uzun yıllar kullanılabilir.

Zirkonyum fiyatı klinikten kliniğe farklı olabilir. Bazen ucuz fiyatlar ile zirkonyum diş vaad edilse de bunlardan alacağınız sonuç yüz güldürücü olamaya bilmektedir. Uzun ömürlü ve estetik bir sonuç alınabilecek zirkonyum diş kaplamada olması gereken özellikleri şimdi sıralayacağım. Siz de bir düşünün. Bu özellikler ucuz fiyatlar ile mümkün olabilir mi?

 • Hekimin iyi bir diş hazırlığı yapması. (Bilgi, tecrübe ve özen gerektirir)
 • Hazırlanan dişin kaliteli ölçü malzemesi ile ölçüsünün alınması (Kaliteli ölçü daha yüksek fiyatlıdır.)
 • Diş laboratuvarının teknik cihaz altyapısı. (Yüz binlerce lira sermaye gerektirir.)
 • Bilgili ve tecrübeli bir teknisyen. (İşine özen göstererek uygulamalı)
 • Diş yapımında kullanılan malzemenin kalitesi iyi olmalı ( Uzak Doğudan ve Çin den gelen malzemeler var.)

Daha bir çok ayrıntı var aslında fiyatları etkileyen. Şunu bilmekte fayda var ki zirkonyum kaplama uygula öncesi ve sonrası fotoğrafları görmeden diş yaptırmaya başlamayın. Hekiminiz size yaptığı işlerin fotoğraflarını gösterebilmelidir. Bu kaplama ile ilgili daha ayrıntılı yazı ve resimler ile zirkonyum diş videosunu zirkonyum sayfamda bulabilirsiniz. Zirkonyum diş fiyatı ile ilgili rakamlar için de daha sık güncellediğim zirkonyum diş fiyatı sayfamda yer alıyor.

2022 İmplant Fiyatları

Diş uzun süre bakımsız kaldığında artık ilerlemiş problemler ile karşı karşıya kalırız. Diş eti kanaması, diş ağrısı gibi üzüntü veren durumlar ile karşılaşılır ve diş kaybedilir. Hiç istemediğimiz bir durum olan diş kaybı ile birlikte estetik, fonksiyon, ve konuşma problemleri ile karşılaşırız.

Yaptıracağınız diş tedavi işlemleri de daha pahalı olur. Mesela diş implantı veya diş köprüsü. Hem implant fiyatları, hem diş kaplama fiyatları diş dolgu fiyatından ve kanal tedavisi fiyatlarından daha yüksektir. Bu nedenle diş sorunlarını ilerlemeden tedavi ettirmenizi öneriyorum. Ama artık dişi kaybettiyseniz yapacak bir şey yok.

İMPLANT DİŞ ÖMRÜ
2022 İMPLANT DİŞ FİYATI VE ÖMRÜ

Diş kaybedildiğinde kişinin çiğneme fonksiyonları eksilir. işlevi ortadan kalkacak. Estetik görünüm, hatta konuşma şekli bozulacak. Sindirim sistemi sekteye uğrayacak. Moraller bozuk! Ama neyse ki implant tedavisi var. İmplant biraz pahalı olsa bile, ihtiyaçlara başarılı şekilde cevap veren bir diş tedavi yöntemi. Artık başarı oranı çok yüksek. İmplant üzerine diş kaplamalar. Diş köprüsü, diş protezleri uygulanabilmekte.

İmplant Fiyatları Neden € veya $ ile?

İyi bir implant tedavisi doğru bakım ve düzenli kontroller ile ömür boyu kullanılabilmekte. Diş hekimliğinin sihirli dokunuşu implant için ödemeniz gereken fiyatlar döviz bazlı olabilir. Buna dikkat etmelisiniz. Neden dolar veya € ?

Malzeme ithal olduğu için maliyetleri dövize endeksli. Size belki bugün fiyat verildi. Siz altı ay sonra tedaviye karar verdiniz. Belki de diş çekildi üç beş ay iyileşmesi beklendi. Aradan maliyeti değiştirecek kadar uzun bir zaman geçti. Bu nedenle fiyatı da sabit tutmak adına implant fiyatları döviz ile verilebilir. Genellikle € olarak telaffuz edilir. 400 -600 Euro aralığında implant gövdesi fiyatları almak mümkün. Kullanılacak implantın sayısı ile bu ücreti çarpmak gerekiyor tabi.

İmplant markaları ve implant ücretleri ile yerli implant fiyatları hakkında bilgi almak için 05493474347 den ulaşabilirsiniz.

2.1/5 - (16 votes)

2.1/5 - (16 votes)
Önceki YazıDiş Malzemelerinde Biyolojik Uyum
Sonraki YazıPlak ile Ortodonti Uygulaması Avantajları
Bego implant fiyatı
08/03/2022

Hangi İmplant?

İmplant Markası Önemli mi? Evet önemli. Bineceğiniz bir arabanın markası veya kullandığınız bir telefonun markası nasıl önemli ise implant markası da önemli. Araba mı araba. Aynı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
15/01/2022

ITI İmplant Hangi Ülkenin?

Strauman bünyesinde üretilen implant markalarından bir tanesi olan ITI implant ile ilgili bir hayli fazla soru alıyorum. Eski implant firmalarından birisi olan Strauman Group bünyesinde...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorumlar (1)

ümit

Şub 26, 2021 at 4:55 PM

fiatı bitürlü öğrenemedik sizden

Reply

Yorum Yap