Bu sayfada,  implant fiyatlarına etki eden faktörler ve implant tedavisi öncesi dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanız için bu yazıyı hazırladık. Yazıda Türkiye implant fiyatları ile Almanya, Hollanda, İngiltere implant fiyatları hakkında bilgiler de bulacaksınız.

Her zaman söylediğim gibi 40 defa düşün 1 defa yap! ❤

Başarılı İmplant Tedavileri İçin

Hekimin deneyimi ve becerisi, kliniğin donanımı, tedavi başarısında son derece önemlidir.

İmplant tedavisi başarısında en önemli faktör, doğru planlama ve başarılı bir tedavidir. İnternet üzerinden klinik ve hekimlere ilişkin genel bilgiler bulabilirsiniz ancak bununla yetinmeyin, fikir edinmek için bile olsa mutlaka muayene olun, referans araştırması yapın ve klinik donanımı hakkında bilgi alın.

İmplant Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

İmplant markası ve fiyatları çok merak edilen bir konu. İmplant fiyatları markadan markaya büyük farklılıklar göstermektedir. İmplantların özelliklerine göre fiyatlarını araştırmak, sizin için çok teknik ve yorucu bir yol olabilir. Gerekli bilgileri muayene sırasında hekiminizden almak, size daha pratik bir çözüm olacaktır. Uzun zamandır uygulanan ve başarılı sonuç veren markaları hekiminiz takip etmelidir. Markanın sorumluluğunu da hekiminiz almalıdır. Vida kırılması, implant yivlerinin bozulması sık karşılaşılan ve can sıkıcı bir durumdur.

Kemik Yapısı ve İmplant

Tedavinizde kemiklerinizin yeterli kalınlıkta ve kalitede olmaması durumunda kemik güçlendirmesi gerekecektir. Kemik güçlendirmesi için kullanılacak greft, membran miktarı ve uygulama işlemi ekstra maliyet oluşturabilir. İmplant yapılacak yüzeydeki çene kemiğinin çok yetersiz olduğu durumlarda blok kemik transferi de gerekli olabilmektedir. Üst çene arka bölgelerde önemli sinüs sarkmaları olduğu ve bu bölümlerde implant yapılması gerektiği durumda cerrahi sinüs kaldırma işlemi yapılması gerekebilir.

Uygulanacak cerrahi tedavi yöntemleri (açık cerrahi/kapalı cerrahi, erken yükleme, all on 4 vb.) implant tedavi fiyatına etki eden diğer önemli unsurlardır. Detay için implant tedavisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Belirtilen maliyet kalemlerinden hangilerinin ne kadar maliyetle sizin için geçerli olacağı ancak röntgeninizin incelenmesi ve muayene ile belirlenebilir.

İmplant diş görünümü
İmplant diş fiyatı ve implant markası Türkiye implant merkezi.

İmplant fiyatları, implantın sahip olduğu özelliklere göre değişebiliyor. Örneğin SLA Active vb. Ayrıca yine üretildiği ülkenin fiyatlara etki edebildiğini söyleyebiliriz. Örneğin İsviçre implant fiyatları veya Alman implant fiyatları, yerli implant fiyatlarından ya da İsrail implant fiyatlarından daha yüksektir. İmplant markaları fiyatlarında başka bir belirleyen de implant markasının ne kadar köklü ve tanınmış olduğudur. Nobel,  ITI Straumman, Astra gibi dünyada tanınmış ve köklü implant markalarını örmek alırsak Nobel implant fiyatları, Straumman implant fiyatları ve Astra implant fiyatları diğer bir çok implant markasından daha yüksektir. BEGO implantların en iyi kaliteyi en uygun fiyatlar ile ülkemizde yer aldığını düşünüyorum.

Yerli İmplant Fiyatları

Türk malı implantlar üretiliyor. Yerli malı. Evet kullanalım. Ama fiyatları ithal edilen implant fiyatları ile nerede ise aynı. Bu nasıl fiyat politikası dediğimizde de bizim onlardan ne eksiğimiz var gibi yaklaşıyorlar konuya. Hemen belirteyim. sizin firmanız yokken onlar 20 yıldır implant üretiyorlardı. Eksikleri gördüler ve geliştirdiler kendilerini. Siz daha emekleme dönemindesiniz. Kıymetli hastalarım üzerinde sizin kendinizi geliştirmenizi bekleyemem. Ben hastalarım için en iyisini, en gelişmişini, en risksizini isterim. Biraz fiyat farkı olsa da az kazanırım ama iyisini yaparım diyorum. Siz yerli implant fiyatları ile bizim uyguladığımız kaliteli Alman Bego implant fiyatlarının nerde ise aynı olduğunu biliyor muydunuz?

Alman İmplant Fiyatları

Alman olması değil ama kaliteli olması önemli aslında. Maalesef Alman malı gibi görünen ve aslında Alman malı olmayan implantlar da var piyasada Almanlar teknik konularda belki de aklı bir üne kavuşmuşlar. Mercedes ve BMW markaları bu başarılarının bir kanıtı. Ama konu implant olduğunda implantın kalitelisi Alman Bego implant diyebiliyoruz.

Kaliteli İmplant Fiyatları

Doğal olarak kaliteli implant dediğimizde ucuz olamıyor. Firmaların kendilerini ispatlaması çok önemli. Güvenilirlik sağlamak da kolay bir iş değil. Uzun dönemde sorunsuz diş yapmak için kaliteli implant kullanmayı tercih ediyoruz.

Bu bağlamda Kaliteli Alman Bego implant markasını yani en iyiyi en uygun fiyatlar ile uyguladığımızı söyleyebiliriz. Bego implant fiyatı 400 € gibidir.

Bu nedenle fiyatlar çok ucuz olamıyor. Ancak en iyiyi en ucuza gibi bir felsefemiz var. Bu bağlamda Kaliteli Alman Bego implant markasını yani en iyiyi en uygun fiyatlar ile uyguladığımızı söyleyebiliriz. Bego implant fiyatı 400 € gibidir.

İmplant Üstü Protez (Diş Kaplama)

İmplantlarınızın üzerine yapılacak kaplama ve köprüler ağzımızda görünen dişlerinizi oluşturacaktır. İmplant bu dişlerin kökleri yerindedir. Genelde implant üzerine yapılacak implant üstü protez fiyatları implant ücretinden ayrı olarak söylenmektedir.

İmplant üstü protezler diş üzeri protezlere göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Bunun temel nedeni implant üzerine yapılacak çalışmanın özellikli olmasıdır.

Diş kaplama olarak kullanılanlar, metal altyapılı porselen diş kaplama, lazer metal altyapılı porselen kaplama, zirkonyum altyapılı porselen kaplama ve empress tam seramik kaplamalardır.

İmplant Sonrası Geçici Diş

Geçici kaplama: Kemikle kaynaşma için beklenen süre döneminde, özellikle ön bölge dişsizlikleri ta da total dişsizlikler için hastanın estetik kaygıları nedeniyle geçici kaplama dişler yapılabilmektedir.

5/5 - (3 votes)

5/5 - (3 votes)
Önceki YazıDiş Beyazlatma
Sonraki Yazıİmplant Yapımı
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap