Günlük hayatta, buluşmalarda veya yeni bir işe başvururken güzel dişlerin iyi görünmenizde çok büyük önemi vardır. Sosyal hayatta konuşurken genelde karşımızdaki kişinin ağzına bakarız. Bu durumda dikkatimiz dişlere kayar ve artan bir dikkatle görünümlerine bakarız.
Zirkonyum diş kaplamalar ile tedaviler doğal dişinizden ayırt edilemeyecek kadar doğal olurlar.
İlk görünüş genelde insanların bizim hakkımızda ne düşündüklerini belirler. Güzel bir gülümseme çok büyük farklar yaratabilir. İşte bu yüzden birçok insan daha sade bir kuron veya köprü arayışındadırlar. Zirkonyum kaplamalar mükemmel biyo uyum ve doğal görünüm sağlarlar.
Zirkonyum kimlere uygulanabilir ?
Zirkonyum diş kaplamalar herkese uygulanabilir. Zirkonyumun herhangi bir alerji yapmamasından dolayı kullanım alanı geniştir. Herhangi bir yaş aralığı yoktur.Tüm yaştaki hastalarımıza uygulanabilir. Zirkonyum diş kaplamaların vücuda herhangi bir zararı yoktur. Doku dostu malzemelerdir.
Avantajları nelerdir ?
Zirkonyum diş kaplamaların diğer metal destekli kaplamalara göre üstünlüğü fazladır. Zirkonyumlar beyaz renkli ve yarı şeffaf oldukları için ışığı geçirirler. Işık geçirgenliği doğal dişe yakın olduğundan doğal dişin estetiğine ulaşabilirler. Metal destekli kaplamalarda bu durum söz konusu değildir.
Olumsuz etkisi var mı ?
Zirkonyum kaplamalar ağızdaki tükürük ve yiyecek içeceklerin asitlerin etkilenip aşınmadığı için dişetinde herhangi bir enfeksiyona sebep olmazlar. Eğer hasta ağız hijyenine dikkat ediyorsa dişetinde sıkıntı yaşamaz. Bazen kanal tedavisi olmuş dişler ağızda renk değiştirirler. Zirkon doğallığını kaybetmeden bu renkleşmeyi gizler. Son derece estetik ve doğal bir görünüm sağlanır.
Zirkonyum çok pahalı bir kaplama mıdır ?
Zirkon kaplamalar, metal destekli kuronlara göre biraz daha pahalıdır. Bunun nedeni doğada bulunan zirkonun birçok işlemden geçirilip diş hekimliğinde kullanılmasına uygun hale getirilmesi aşamasındaki maliyetin yüksek olmasıdır.

Önceki YazıESTETİK VE FONKSİYONEL SORUNLAR
Sonraki YazıDiş eti çekilmesi (Atrofisi)
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap