Dişler için iyi bir diş kaplama yaptırmak isteyenlere doktor tavsiyesi zirkonyum diş kaplama olacaktır. En iyi diş kaplama malzemelerinde olması istenen özellikleri bünyesinde bulunduran zirkonyum malzemesi hakkında bilgi vereceğim. Zirkonyum diş hakkındaki yorumlar ve zirkonyum fiyatları ile ilgili bu yazıda ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Öncelikle, zirkonyum diş kaplama nedir sorusuna yanıt bulalım. Daha sonra zirkonyum diş kaplama fiyatını ve bu diş fiyatını etkileyen unsurları inceleyeceğiz. Bu yazıda konu ile ilgili videoyu da izlemeyi ihmal etmeyin.

Zirkonyum Diş Yaptırma

Bu tedaviye gerçekten ihtiyaç var mı sorusu en önemli soru bence. Maliyetinizi bir anda sıfıra düşüren bir soru değil mi? İhtiyaç olmadan bir sürü harcamalar yaptığımız, daha doğrusu yaptırdığımız bir çağdayız bence.

Diş estetiği, lamina veneer, zirkonyum diş kaplama ve implant tedavileri
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, lamina veneer, zirkonyum diş kaplama ve implant tedavileri hakkında bilgi verdi.

Aynı durum implant diş yapımı için de geçerli. Yüksek fiyatlı bir tedavi olan implant yapım işlemi de gerekmiyor ise tedavi maliyeti sıfıra kadar düşebilmektedir. O halde öncelikle diş yapımı için gerekçelerimize bir daha göz atmalıyız. son kararımız diş yaptırmak yönünde ise bunun en iyi şekilde yapılabilmesi için ne gerektiğini araştırmaya geliyor sıra.

Dişler için kaplama kararı verildiğinde uzun ömürlü kullanılabilecek bir malzeme tercih edilmelidir. Günümüzde bu malzeme hiç tereddütsüz ön dişler için zirkonyum kaplamalardır.

Diğer önemli unsur malzemenin biyolojik olarak vücut ile uyumlu olmasıdır. Zirkonyum diş bu özelliği de bünyesinde barındırır. Diş eti ile mükemmel bir uyum sağlar. Tabi iyi bir ölçü ve iyi bir diş teknisyeninin maharetli ellerinden çıktığında.

Zirkonyum Diş Yaptırma Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama örneği
Zirkonyum diş kaplama örneği

Zirkonyum diş fiyatları ve yapımı hakkında internette yapılan yorumlar incelendiğinde bakın ne gördüm. Uygulamadan memnun olanlar kadar sorun yaşayanların da olduğunu görmekteyiz. bunun nedeni malzeme isminin zirkonyum olmasına rağmen uygulamadaki ve diş hazırlıklarındaki hatalardır. Her şeyden önce ağızdaki dişlerin kesilmesi ve ölçü alınması hassas bir işçilik gerektirir.

Zirkonyum uygulaması fiyat olarak, diğer diş kaplamalardan daha yüksek fiyatlar ile uygulanır. Ancak kullanıldığı sürenin uzun olduğunu dikkate almak durumundayız. Bu kullanım süresinde kendisi için ödenen paranın hakkını fazlası ile veren bir malzeme ve uygulamadır.

Zirkonyum diş kaplama fiyatı İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerde farklı, Trabzon. Antalya, Adıyaman, Şanlıurfa, Van gibi illerde de farklıdır. Aynı ilde bile nerede ise iki katı bulan fiyatlar mevcuttur. bu fiyat farkının malzeme kalitesi, hekim işçiliği, diş teknisyeni işçiliği, bilgi, tecrübe, özenli ve zaman ayrılan işlemler ile arttığını bilmek gerekir. İyi bir zirkonyum diş kaplam fiyatı ucuz olamaz. Diş kesiminde kullanılan malzemeden tutun bunun ölçüsünün alındığı maddeye kadar her aşamada kullanılan malzeme kalitesi söz konusudur. Uzak doğudan gelen malzemeler ile çalışan ve işe özen göstermeyen bir klinik ile kaliteli malzemeler ile özenli işlemler yapan bir kliniğin fiyatları aynı olamaz tabi.

Yandaki resimde hatalı ölçü ve uygulama sonrası zirkonyum diş kaplama ile hastanın yaşadığı diş eti sorunlarını görüyorsunuz. Kliniğime geldiğinde sadece bir yıl önce yatırdığı diş kaplamalarını çıkarmak zorunda idik. Kötü yapılmış zirkonyumlar çıkarıldı ve geçici dişleri aynı seansta yapıldı. Bir hafta sonra iyileşen diş etleri artık kızarık değildi ve kanamıyordu. Hasta sadece sağlığına kavuşmak istediği için diş eti seviyelemesi için sabır göstermedi. En kısa süredi kanamayan ve kızarık olmayan yeni diş kaplamalarına kavuşmak istediği için ölçü alınarak diş kaplamaları hazırlandı. Alttaki resimde kliniğimizde yapılan estetik zirkonyum diş kaplamaları görebilirsiniz. Diş eti kanaması geçmiş ve diş rengi ile yüzey karakteristiği doğal dişlere ne kadar benziyor değil mi?

Siz de doğal görünen estetik diş kaplamalarına sahip olmak isterseniz iletisim formu ile bize ulaşıp randevu alabilirsiniz.

Rate page