ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Her geçen gün ağız sağlığına verilen önem artmaktadır. Hızla gelişen teknoloji günümüzde ağız sağlığında iyileştirmeler yapmak için diş hekimlerine büyük kolaylıklar ve yenilikler sağlar. Şeffaf plak ile eğri dişlerin düzeltilmesi uygulaması sıklıkla uygulanmaktadır. Diş teli takmadan plaklar ile dişlerdeki çapraşıklıklar düzeltilebilmektedir.  Dişlerin eğri olması hem estetik olarak hem de dişlerin ve diş etinin sağlığı açısından sorun yaratır. Oluşabilecek bu sorunları ortadan kaldırmak için dişlere tel veya şeffaf plak uygulanarak düzeltilmesi sağlanır.

TEL TAKMADAN EĞRİ DİŞLER NASIL DÜZELİR?

ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019
Telsiz ortodonti. Planlamada önce sonra durumu görüyorsunuz. ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019 bilgi için muayene olununması gerekiyor.

Bilgisayar teknolojisi ile hazırlanan şeffaf plaklar dişlerin düzelmesini sağlar. Yaklaşık 15 yıldır uygulanan bu yöntem çok yüksek maliyetli olduğu için ülkemizde uygulanmıyordu. Günümüzde teknoloji ve rekabet ortamı sayesinde makul fiyatlar ile uygulanabilir olmuştur. Ayrıntılı bilgi için yazının devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu almak isterseniz iletişim sayfamıza bakabilirsiniz. Burada şeffaf plak ile düzeltilme yaptığımız hastaların örnek resimlerini görebilirsiniz. Çok ileri seviyede olmayan diş eğriliklerinde şeffaf plaklar iyi bir tedavi alternatifi olmuştur.

NEDEN ŞEFFAF PLAK?

Erişkinlerde uygulanacak ortodonti tedavisi hastanın yaşam tarzını olumsuz etkilememeli ve sosyal olarak kişiyi mutsuz etmemelidir. Şeffaf apareyler uygulamalarında dişler üzerine metal braket ve teller olmaksızın tedavi imkanı sağlarlar. Bu bakımdan estetik olarak büyük bir olumsuzluk yaratmazlar. Bu özellikleriyle tercih nedeni olan şeffaf plaklar uzun yıllardır apareyler yardımı ile dişlerin düzeltilmesi fikrinin bir anlamda geliştirilmiş şeklidir. 1945 yıllarında başlayan hareketli aparey ile küçük diş hareketleri oluşturmak ve dişleri istenilen sıralamaya sokmak fikri bilgisayar teknolojileri yardımıyla çok iyi sonuçlar veren bir tedavi yöntemi halini almıştır.

ŞEFFAF APAREY İLE ORTODONTİ UYGULAMASI

WhatsApp Diş Hekimine sor
Whats App Diş Hekimine sor

Şeffaf apareylerin etkileri esas alınarak hastadan elde edilen sonuçlar üzerinde gerçekleştirilen işlemler ile elde edilmektedir. Başlangıçta laboratuvarda alçı modeller üzerinde kıl testere ile kesilen dişlerin yeniden pozisyonlandırılması şeklinde gerçekleştirilen işlem günümüzde çok daha hassas bir şekilde bilgisayar ortamında yapılmaktadır diyen diş hekimi Sertaç Kızılkaya şöyle devam etti. Bu şekilde hata payı minimum düzeye indirgenmiştir. Hastaya ait silikon ölçüler veya alçı modeller tarandıktan sonra elde edilen veri dosyaları dijital olarak üç boyutlu programda hazırlanır. Bilgisayar tasarımı ile plastik modeller üretilir ve bu modeller üzerinde şeffaf plaklar ise altında vakum veya basınç uygulanarak basılır. Plakların etrafındaki fazlalıklar ince uçlu keskin makaslar ile temizlenir. Günümüzde ortodonti tedavi alanında bilgisayar destekli üretim sayesinde estetik sonuçlar veren ortodontik tedavileri yapılması mümkün olmaktadır. Estetik ortodonti tedavisini tercih eden her yaştaki birey tarafından kolayca kullanılabilen bu apareyler ile dişlerin sıralaması, boşlukların kapatılması, çenenin genişletilmesi veya daraltılması mümkündür. Bu aparey ile kısa süreli olarak nüks vakalarının düzeltilmesinde, inter disipliner tedavi olgularında gereken ortodontik diş hareketlerinin oluşturulmasının yanı sıra retansiyon veya beyazlatma aparatı olarak da kullanılmaktadır.

ŞEFFAF APAREYLERİN AVANTAJLARI

Şeffaf apareyler dişin üzerini kaplar. Takılıp çıkarılabilmesi nedeni ile ağız bakımının aksaması mümkün olmaz. Sabit teller takıldığında dişlerin temizliğinde büyük sorun yaşanır hatta bazen iyi bakım yapma hastalarda diş çürükleri görülür. Sistemin en büyük avantajı tedavinin başında alınan bir ölçü ve fotoğraflar ile tedavinin bütün aşamalarının planlanması ve bilgisayar tasarımı sayesinde tedavinin bitmiş halini hastaya gösterilebilmesidir.

ŞEFFAF APAREY İLE DİŞLER NASIL DÜZELİR?

Şeffaf plak sisteminde tek bir dişe veya diş grubuna en fazla bir milimetrelik ortodontik hareket sağlayabilen 0,5 mm 0,62 mm ve 0,72 mm ilk plaklardan üretilen apareyler hastaya arka arkaya belirli zaman dilimleri içerisinde kullandırılırlar. Bu şekilde 1 mm hareket ortalama üç haftada elde edilir. İki veya üçer haftalık dönemler içerisinde adım adım ilerleme kaydedilir. Kullanım süreleri diş hekimi tarafından diş hareketi göz önüne alınarak değiştirilebilir. Gün içerisinde yemek yerken veya sıcak içecekler içerken çıkarılması gerekir. Estetik konforu yüksektir. Tedavinin başarısını etkileyen en önemli faktör hastanın uyumludur. Yani kişinin bu plakları en az günde 20 saat süreyle takması gerekir. Yeterli süreler ile takılamamış plaklar İstenilen diş hareketi sağlanıncaya kadar takılıp daha sonra bir sonraki aşamaya geçilmesi gerekir. Estetik diş ve sağlıklı diş etleri için şeffaf plak ile ortodonti tedavisi son derece başarılı bir yöntemdir.

ŞEFFAF APAREY FİYATLARI

Diş teli ile yaklaşık aynı fiyat ile uygulanırlar. Avantajlarından faydalanmak isteyen hastalar için büyük konfor sağlar. Diş yüzeylerine braket yapıştırılmaz. Birkaç diş üzerine buton uygulanarak tedavi başlar. Şeffaf plak fiyatı ile ilgili muayene öncesi fiyat bilgisi verilemez. Sadece ortodonti tedavisi olarak tel ile nerede ise aynı, bazen daha yüksek fiyat ile uygulanabileceği söylenebilir. Bu rakam 5 bin TL den az olmaz.Maliyetlerin yüksek olması şeffaf plak ile ortodonti işlemini pahalı yapmıştır. Karşılığını aldıkları için hastalar aparey ile ortodonti tedavisine çok sıcak bakmaktadır.

Dişlerinizin şeffaf plak ile düzeltilmesini istiyor iseniz analiz için sizi kliniğimize bekliyoruz. İletişim sayfasından randevu alabilirsiniz.

Rate post

Rate post
Önceki YazıŞeffaf Aparey ile eğri dişlerin düzeltilmesi
Sonraki YazıLamine Kaplama ile Estetik Diş Yapımı
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap