Ön diş implant yapımı

Son yıllarda implant uygulamalarının artmasıyla birlikte yaşanılan deneyimler implantlarda özelliklerinde bazı değişiklikler yapılmasını gerektirmiştir. ITI implant   ve BEGO sisteminin özel bir tipi olan ön bölge implantları özellikle, üst çene ikinci kesici dişler ve alt çene ön kesici dişler için uygun implantlardır. İmplant destekli üst yapının uygulanmasında estetik kolaylıklar sağlar.

İmplant uygulamalarında önemli bir estetik aşama olarak değerlendirilen implant yüzey şekillerinin erken yüklenmesinin mümkün duruma gelmesi, kullanım alanlarını da giderek arttırmıştır. Artan implant uygulaması sonucunda hasta ihtiyaçları ve implant uygulanan bölgenin özelliği estetik gereksinimleri ortaya çıkarmıştır. İMPLANT FİYATLARI sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Ön diş implant uygulaması

Ön Bölgede İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ön bölge diş estetiği için implantlar bir handikap oluşturmaktaydı. İmplantın çapı dişlerin boyun kısımları ile uyumlu olmadığında hem papil kaybı hem de üst yapının diş eti çıkış profili yeterli estetik görünümü sağlayamamakta idi. Özellikle üst çene, yan-kesici ve alt çene ön-kesici grubu dişler için boyun çapı yeterince dar olan implantlar üretilmeye başlandı. Bu özel tip implant sadece ön bölge-alt dişler ve üst yan-keser diş için uygulanmaktadır. Gövde çapı 3.3 mm dir.

Özellikle alt çenede yan yana implantlar koyulduğunda iki implant arasında 5 mm mesafe kalması ve kemiğin sağlıklı beslenebilmesi tercih edilir. Bu amaçla özel implantlar 3.3 mm çapında uygulanır. Ancak bu implantların boyun çapları 3.5 mm’dir. Boyun çaplarından daha geniş olması dişin anatomik formuna uygun kaplamalar yapılmasını sağlar.

u özel tip implantlar da grade 4 titanyum malzemesinden üretilirler ve titanyum plazma sprey ile kaplanırlar. Estetik amaçlıdırlar. İyileşme başlığı ile birlikte tek parçadır. Standart uygulama ile cerrahi olarak kolayca yerleştirilirler. İyileşme süresi diğer implant tipleri ile aynıdır.

Kullanılmaması gereken durumlar ise öncelikle diş gıcırdatan hastalardır. Kaninlerin kısmi basınca maruz kaldığı vakalarda tercih edilmemelidir. Ayrıca total ve kısmi hareketli ya da sabit bir proteze taşıyıcı olarak uygulanamazlar. Kesinlikle başta arka bölge olmak üzere endikasyon dışındaki dişlerin yerine koyulmamalıdırlar. Ön diş implant uygulama hakkında bilgi almak için bize Whatsapp üzerinden yazarak veya 0212 661 69 79 no’lu telefon numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Ön diş implant

B

Önceki YazıÖn Diş Estetiğinde Gülüş Tasarımı Nedir?
Sonraki YazıGülüş Tasarımı
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorumlar (2)

Gökhan

Kas 20, 2019 at 11:17 PM

Hocam saygılar ön tavşan dişim kırıldı ve kökü çekildi implant kök, takıldı iyileşiyor, Görsel kaygı nedeni ile diğer dişlerime kaplama yapma düşüncemizde var , yani merak ettiğim şu zirkonyum kaplama yapılırsa tek parça uygulandığında atıyorum 4 lü zirkonyum yada 6 lı zirkonyum tek parça imlantlı bölgeye uygulanır mı ? Çünkü gerçek dişerimdeki doğal esneklik implantta olmayacak ,Dolayısı ile 6 lı kaplama olsa , 5doğal dişim esnerken implant esnemeyecek ve tüm yük implanta binecekmiş gibi geliyor, sizce nasıl olmalı?

Reply

Sertaç Kızılkaya

Kas 20, 2019 at 11:20 PM

İmplant tek olarak yapılmalıdır.

Reply

Yorum Yap