Dişlerde oluşan çürükler  zaman içerisinde ilerler ve diş ağrısı yaparak gece uykumuzdan uyandırır. Apse oluştuğunda kemiğe kadar yayılır. Yüzümüz şişebilir. Artık bu dişimizi dolgu kurtarmaz. İşte burada artık kanal tedavisine ihtiyacımız vardır.

Kanal Tedavisi Uygulaması

Kanal tedavi yapılan dişimizin sinirleri kanal eğeleri ile çıkartılır, mikroplardan arındırılır, geçici dolgu ile kapatılır. İçerisine koyulan ilaç sayesinde vücudumuz apseyi yok eder.
Önce çürük temizlenir. Dişin özüne ulaşılır. Diş sinirleri kanal eğesiyle çıkartılır. Dezenfektan sıvılarla yıkanır. Mikroplardan arındığına emin olan diş hekiminiz özel bir geçici dolguyla üzerini kapatır. Yapılan bu işleme sinir alımı ve pansuman işlemi diyebiliriz. Yapılan bu işlemlerin ardından dişin durumu uygunsa diş dolgusu yapılabilir.

Diş dolgu fiyatı

Doktorunuzun bu tedaviyi yapabilmesi için tam teknoloji ve hijyene ihtiyacı vardır. Bunlardan biri yetersiz olursa uzun vadede başka sorunlar ortaya çıkar. Her aşamasında bu tedavi dikkatli yapılmalıdır.
Mesela sinirler tam olarak alınmamışsa soğukta ağrı yapar. Yapılan yanlışlar hastaya hemen yansır. Kanal tedavisi bir çok dişi çekilmekten, çekilen bölgedeki dişleri kesilmekten kurtarır. Tekniğe uygun yapıldığında tabiki doğru bir tercihtir. Doktorunuz size kanal tedavisi öneriyorsa mutlaka tedavisine başlamalısınız.
Ayrıntılar önemlidir.
A-)Tedaviyi yaptıracağınız   muayenehane temiz ve hijyenik ,teknolojik açıdan donanımı iyi ve mutlaka ağız içi röntgen cihazının olması gerekir.
B-)Kanal tedavisi çok ağrılı bir tedavi değildir. Çok ağrı oluyorsa yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir.
C-)Kanal tedavinizin yapıldığı gün ve takip eden bir hafta boyunca dişinize baskı uyguladığınızda ağrı ve batma hissi yaşayabilirsiniz ,normaldir.
D-) Ne olursa olsun kanal tedavisi yapılan dişinizde soğuk ağrısı oluyorsa sinirler tam olarak alınmamammış demektir.
E-)Kanal tedavisi yapıldığı anda hekim tükürük içinde çalışıyorsa bu tedavide mutlaka sorun çıkacaktır.
F-)Tedaviler bazen iki üç seans sürebilir.
G-)Dişiniz gece  ağrı yapar, yüzünüz şişerse hala enfeksiyon var demektir. Hemen doktorunuza başvurunuz. Hemen iltihap boşaltılmalı.
Kanal tedavisi bitirildiğinde artık dişin dolgusu yapılabilir veya kaplama önerilebilir.

Kanal tedavisi fiyatı
Kanal tedavisi
Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Temizletme Fiyatları
Sonraki YazıDiş ağrısına ne iyi gelir?
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap