Dişlerde oluşan çürükler  zaman içerisinde ilerler ve diş ağrısı yaparak gece uykumuzdan uyandırır. Apse oluştuğunda kemiğe kadar yayılır. Yüzümüz şişebilir. Artık bu dişimizi dolgu kurtarmaz. İşte burada artık kanal tedavisine ihtiyacımız vardır.

Kanal Tedavisi Uygulaması

Kanal tedavi yapılan dişimizin sinirleri kanal eğeleri ile çıkartılır, mikroplardan arındırılır, geçici dolgu ile kapatılır. İçerisine koyulan ilaç sayesinde vücudumuz apseyi yok eder.
Önce çürük temizlenir. Dişin özüne ulaşılır. Diş sinirleri kanal eğesiyle çıkartılır. Dezenfektan sıvılarla yıkanır. Mikroplardan arındığına emin olan diş hekiminiz özel bir geçici dolguyla üzerini kapatır. Yapılan bu işleme sinir alımı ve pansuman işlemi diyebiliriz. Yapılan bu işlemlerin ardından dişin durumu uygunsa diş dolgusu yapılabilir.

Diş dolgu fiyatı

Doktorunuzun bu tedaviyi yapabilmesi için tam teknoloji ve hijyene ihtiyacı vardır. Bunlardan biri yetersiz olursa uzun vadede başka sorunlar ortaya çıkar. Her aşamasında bu tedavi dikkatli yapılmalıdır.
Mesela sinirler tam olarak alınmamışsa soğukta ağrı yapar. Yapılan yanlışlar hastaya hemen yansır. Kanal tedavisi bir çok dişi çekilmekten, çekilen bölgedeki dişleri kesilmekten kurtarır. Tekniğe uygun yapıldığında tabiki doğru bir tercihtir. Doktorunuz size kanal tedavisi öneriyorsa mutlaka tedavisine başlamalısınız.
Ayrıntılar önemlidir.
A-)Tedaviyi yaptıracağınız   muayenehane temiz ve hijyenik ,teknolojik açıdan donanımı iyi ve mutlaka ağız içi röntgen cihazının olması gerekir.
B-)Kanal tedavisi çok ağrılı bir tedavi değildir. Çok ağrı oluyorsa yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir.
C-)Kanal tedavinizin yapıldığı gün ve takip eden bir hafta boyunca dişinize baskı uyguladığınızda ağrı ve batma hissi yaşayabilirsiniz ,normaldir.
D-) Ne olursa olsun kanal tedavisi yapılan dişinizde soğuk ağrısı oluyorsa sinirler tam olarak alınmamammış demektir.
E-)Kanal tedavisi yapıldığı anda hekim tükürük içinde çalışıyorsa bu tedavide mutlaka sorun çıkacaktır.
F-)Tedaviler bazen iki üç seans sürebilir.
G-)Dişiniz gece  ağrı yapar, yüzünüz şişerse hala enfeksiyon var demektir. Hemen doktorunuza başvurunuz. Hemen iltihap boşaltılmalı.
Kanal tedavisi bitirildiğinde artık dişin dolgusu yapılabilir veya kaplama önerilebilir.

Kanal tedavisi fiyatı
Kanal tedavisi

Önceki YazıDiş Temizletme Fiyatları
Sonraki YazıDiş ağrısına ne iyi gelir?
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap