İmplant nedir?

Temelde kayıp dişlerin yeniden yerine kazandırılması anlamına gelir. Hastanın mevcut dişlerine zarar verilmeden boşluk alanlara yeniden sabit dişler kazandırılmasıdır.  İmplant, hastanın ağzında hiç dişi yoksa hastayı damak kullanmaktan kurtarmaktadır.

20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren ağız-diş sağlığı konusundaki en büyük gelişme doku dostu bir maddeden oluşan implantların üretilmesi olmuştur.

zirkonyum diş Kaplama Diş Hekimi
Zirkonyum diş Kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya
a.. Ağızda diş eksikliği olan alanlar hastanın mevcut dişlerine zarar vermeden yeni dişlere kavuşturulmaktadır. (Eski yöntemlerde boşluğun ön ve arkasındaki dişler kesilmekte ve bunların üzerine köprüler hazırlanmaktadır;  zamanla kesilen dişlerde diş eti sorunları ve diş çürüklerine rastlanılmakta ve hastalar bu dişlerini de kaybetme tehlikesi ile karşılaşmaktadır).
b.. Hastaya daha iyi fonksiyon ve estetik kazandırılmakta ve buna bağlı olarak hasta kendini daha güvende hissetmektedir.
c.. Diş çekimi sonrasında çekim bölgesinde ve damak şeklindeki protez uygulamalarında çene kemiği erimesi görülebilmektedir. İyi planlanan ve uygulanan implantlardan sonra bu kemik erimesi meydana gelmemektedir.
d.. Damak kullanan hastalarda en büyük şikayetlerden olan mide bulantısı, protezin yemek yerken veya konuşurken oynama sorunu implant uygulamaları ile ortadan kalkmaktadır. Hastalar yeniden sabit dişlere kavuşabilmektedir.
Rate post

Rate post
Önceki Yazıİmplant Destekli Tam Protez
Sonraki YazıİMPLANT VE ESTETİK
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap