İmplant nedir?

Temelde kayıp dişlerin yeniden yerine kazandırılması anlamına gelir. Hastanın mevcut dişlerine zarar verilmeden boşluk alanlara yeniden sabit dişler kazandırılmasıdır.  İmplant, hastanın ağzında hiç dişi yoksa hastayı damak kullanmaktan kurtarmaktadır.

20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren ağız-diş sağlığı konusundaki en büyük gelişme doku dostu bir maddeden oluşan implantların üretilmesi olmuştur.

zirkonyum diş Kaplama Diş Hekimi
Zirkonyum diş Kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya
a.. Ağızda diş eksikliği olan alanlar hastanın mevcut dişlerine zarar vermeden yeni dişlere kavuşturulmaktadır. (Eski yöntemlerde boşluğun ön ve arkasındaki dişler kesilmekte ve bunların üzerine köprüler hazırlanmaktadır;  zamanla kesilen dişlerde diş eti sorunları ve diş çürüklerine rastlanılmakta ve hastalar bu dişlerini de kaybetme tehlikesi ile karşılaşmaktadır).
b.. Hastaya daha iyi fonksiyon ve estetik kazandırılmakta ve buna bağlı olarak hasta kendini daha güvende hissetmektedir.
c.. Diş çekimi sonrasında çekim bölgesinde ve damak şeklindeki protez uygulamalarında çene kemiği erimesi görülebilmektedir. İyi planlanan ve uygulanan implantlardan sonra bu kemik erimesi meydana gelmemektedir.
d.. Damak kullanan hastalarda en büyük şikayetlerden olan mide bulantısı, protezin yemek yerken veya konuşurken oynama sorunu implant uygulamaları ile ortadan kalkmaktadır. Hastalar yeniden sabit dişlere kavuşabilmektedir.

Önceki Yazıİmplant Destekli Tam Protez
Sonraki YazıİMPLANT VE ESTETİK
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap