Zirkon Diş Kanal Diş Kanal Tedavisi (endodonti) Diş ağrısı tedavisi Lamine Diş fiyatları(LAMİNATE VENERLER) İmplant Diş riskleri Diş implant fiyatları

Diş tedavi fiyatları her uygulama için farklılık gösterir.Bazen bir diş dolgusunda bile, değişik bölgelerde değişik fiyatlar almak mümkündür. Çünkü yapılacak diş dolgusunu zorluğu, diş tedavi fiyatını etkiler.

Diş Dolgusu

Dolgunun altına koyulacak ilaçlar, dolgu için harcanan zaman, çürüğün derinliği ve bu işlem için anestezi yapılıp yapılmayacağı bile fiyatın farklılaşmasına etki eder. Buna benzer şekilde diş kaplamalarında da fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır.

Diş Kaplama

Kesilmiş bir dişin tedavisi gerekebilir bu durumda kanal tedavisi ücreti kaplama diş fiyatına eklenmek zorundadır. Çünkü kanal tedavisi için, ayrı bir zaman ayrılır. Alet ve ekipmanlar kullanılır.

Sadece kaplama ücreti ile kanal tedavisi fiyatını ödemeden dişi yapmak veya yaptırmak mümkün olamaz. Diş kaplamalarında diş eti tedavisi gereken durumlar da söz konusu olabilir. Bazen diş etinin çekilmesi nedeniyle hassasiyet veya diş taşları nedeniyle diş eti enfeksiyonu olabilir.

Diş Estetiği

Diş eti estetiğide kaplama öncesinde yapılması gereken işlemlerden birisi olarak karşımıza çıkabilir. Her yapılan işlem için ayrı bir emek zaman ve maliyet oluştuğu için diş fiyatları bunların birleşimi ile ortaya çıkacaktır. Diş hekiminiz size tedavi öncesinde bu maliyetler ile ilgili bilgi verecektir. Tedavi sırasında da kaplaması çıkarılan dişinin altında, kanal tedavisi gerekmesi veya önünde arkasındaki dişte çürük ortaya çıkması  ayrı bir işlemdir ve ayrıca fiyatlandırılır.

Bunlar için ücret istenmemesi size iyi bir tedavi uygulanamayacağı anlamında olabilir.

Bunlar için ücret istenmemesi size iyi bir tedavi uygulanamayacağı anlamında olabilir. Çünkü malzemeler tasarruf veyaz amandan tasarruf diş tedavisinde başarısızlık olarak geri dönmektedir.

 

Önceki YazıPorselen diş fiyatları
Sonraki YazıCam fiber ile diş yapımı
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap