Zirkon Diş Kanal Diş Kanal Tedavisi (endodonti) Diş ağrısı tedavisi Lamine Diş fiyatları(LAMİNATE VENERLER) İmplant Diş riskleri Diş implant fiyatları

Diş tedavi fiyatları her uygulama için farklılık gösterir.Bazen bir diş dolgusunda bile, değişik bölgelerde değişik fiyatlar almak mümkündür. Çünkü yapılacak diş dolgusunu zorluğu, diş tedavi fiyatını etkiler.

Diş Dolgusu

Dolgunun altına koyulacak ilaçlar, dolgu için harcanan zaman, çürüğün derinliği ve bu işlem için anestezi yapılıp yapılmayacağı bile fiyatın farklılaşmasına etki eder. Buna benzer şekilde diş kaplamalarında da fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır.

Diş Kaplama

Kesilmiş bir dişin tedavisi gerekebilir bu durumda kanal tedavisi ücreti kaplama diş fiyatına eklenmek zorundadır. Çünkü kanal tedavisi için, ayrı bir zaman ayrılır. Alet ve ekipmanlar kullanılır.

Sadece kaplama ücreti ile kanal tedavisi fiyatını ödemeden dişi yapmak veya yaptırmak mümkün olamaz. Diş kaplamalarında diş eti tedavisi gereken durumlar da söz konusu olabilir. Bazen diş etinin çekilmesi nedeniyle hassasiyet veya diş taşları nedeniyle diş eti enfeksiyonu olabilir.

Diş Estetiği

Diş eti estetiğide kaplama öncesinde yapılması gereken işlemlerden birisi olarak karşımıza çıkabilir. Her yapılan işlem için ayrı bir emek zaman ve maliyet oluştuğu için diş fiyatları bunların birleşimi ile ortaya çıkacaktır. Diş hekiminiz size tedavi öncesinde bu maliyetler ile ilgili bilgi verecektir. Tedavi sırasında da kaplaması çıkarılan dişinin altında, kanal tedavisi gerekmesi veya önünde arkasındaki dişte çürük ortaya çıkması  ayrı bir işlemdir ve ayrıca fiyatlandırılır.

Bunlar için ücret istenmemesi size iyi bir tedavi uygulanamayacağı anlamında olabilir.

Bunlar için ücret istenmemesi size iyi bir tedavi uygulanamayacağı anlamında olabilir. Çünkü malzemeler tasarruf veyaz amandan tasarruf diş tedavisinde başarısızlık olarak geri dönmektedir.

 

Rate post

Rate post
Önceki YazıPorselen diş fiyatları
Sonraki YazıCam Fiber ile Diş Yapımı
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap