Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Estetik diş hekimliği, son yıllarda diş hekimliğinin en hızlı ilerleyen ve gelişen dallarından birini oluşturuyor.  Sağlıklı, iyi bakılmış ve göze hoş görünen dişlerin, kişinin yaşam kalitesini ve yaşam coşkusunu da olumlu yönde etkileyeceği bir gerçeklik olarak Öne çıkıyor. Ağız ve diş sağlığı, kişinin bütünsel sağlığına olan etkilerinin yanı sıra kişinin kendine güvenini ve saygısını kazandırması açısından da çok önemli görünüyor. Bu çerçevede bakıldığında estetik diş hekimliği uygulamaları dikkat çekiyor.Estetik diş hekimliği, son yıllarda diş hekimliğinin en hızlı ilerleyen ve gelişen dalını oluşturuyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında ise adeziv sistemler, diş beyazlatma, kuronlar, köprüler, implantlar ve lamina uygulamaları yer alıyor.

İmplant Diş

Diş Beyazlatma:

Beyazlatma, dişlerin yapısında (mine ve Sentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemi olarak tanımlanıyor. Şu anda bilinen iki değişik beyazlatma yöntemi var. Her iki yöntem de etkin olmasına rağmen, tercih, renMenmenin derecesi ve hekim görüşüne bağlı olarak tedavi seçeneği ve süresi değişebiliyor.

Kuronlar:

 Bir kaplama olan kuronlar, hasarlı bir dişi yeniden eski haline getirmek için dişe uygulanıyor. Kuron, yeterince diş desteğinin olmaması durumunda büyük bir dolguyu restore etmek için, zayıf dişlerin kırılmasını önlemek için, bir diş implantına üst yapı olarak, kırık, şekli bozuk veya renklenmiş dişleri kaplamak için uygulanabilir.
Bir veya birden fazla dişin kaybı durumunda oluşan boşluklan doldurmak için, komşu dişlerden destek alınması esasına dayanan bir tedavi şekli olarak öne çıkıyor.

İmplant:

İmplant faydaları
İmplant Diş

Doğal bir dişin fonksiyonunu yaklaşık olarak taklit etmeye çalışan ve çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapılara verilen isim implant tır.İmplantlar dişlerini kaybetmiş hastalara “ikinci bir şans” yaratabilir.

Porselen laminalar:

Görünüşü olumsuz yönde etkileyen diş bozukluk lannda dişten minimum madde kaybı ile iyi bir estetik çözüm olarak değerlendiriliyor. Lamina kaplamalarda remel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesi amaçlanıyor.”
Aynca girintili yüzeylere uygulanan fissur sealant denilen akıcı dolgu ve kaybedilen süt dişlerinin yerine kullanılan yer tutucular da koruyucu diş hekimliği konusunda değerlendirilebilecek uygulamalar olarak dikkat çekiyor.”

Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap