Süt proteininden elde edilen yeni geliştirilmiş diş hekimliği ürünleri sayesinde çürüğe karşı etkin bir koruma sağlanabiliyor.
Bu ürünler, içerdikleri kalsiyum ve fosfatla dişlerin mine tabakasını güçlendirmeye ve çürüğe karşı  güçlü dişler oluşturmaya yardımcı olabiliyor.

Tooth Mouse Krem

Pek çok gelişmiş ülkede düzenli florid uygulamalarına karşın diş çürüğü hala toplumun sağlığını etkileyen bir faktör olarak öne çıkıyor. Araştırmacılar yıllardır süt ve süt ürünlerinin çürük önleyici (antikaryonejik) özelliğini biliyor.
Doğal yollardan (yiyecek-içeceklerle) alındığında sınırlı etkisi olduğu ve uzun süreli tüketilmesi gerektiği ortaya çıktı. Ancak sütün koruyucu faktörlerinin izole edilerek, oral hijyen Ürünlerine eklenmesi ile çürük önleyici özelliğinin oldukça arttığı belirlendi. Böylece süt proteini (kâzeinfosfopeptid-amorf kalsiyumfosfat), diş bakım ürünlerine yeni bir bakış açısıyla yaklaşılmasını sağladı. Çürük, dişin en sert tabakasındaki minerallerin asitler tarafından aynlması ileoluşuyor.

Ağız içindeki asidikseviye yükseldiği zaman dişten kalsiyum ve  fosfat mineralleri ayrılıyor ve dişin minesi zayıflayarak çürük oluşmaya başlıyor. Bu . yeni süt proteininden elde edilmiş diş batım ürünleri ise içeriklerindeki kalsiyum ve fosfatı dişin yapısından kopan mineralleri yerine koyarak asitlerle zayıflayan dişin mine
tabakasını tekrar güçlendirmeye yardımcı oluyor.
Böylece çürüğe karşı güçlü bir diş oluşması sağlanabiliyor.
Aynca eğer daha önceden çok fazla kalsiyum kaybından oluşmuş beyaz lekelenmeler var ise, bu tarz ürünlerin düzenli kullanımı, kayıp kalsiyumu yerine koyarak dişlerin doğal rengine dönmesine  destek olabiliyor.
Bu tarz oral hijyen ürünlerinin krem formda olması, uygulanmasını çok kolaylaştırırken, direk diş yüzeyine minerallerin hızlıca bağlanmasını da beraberinde getiriyor.

Süt protein alerjisi olan kişiler kullanmamalı!

Kimler kullanmalı?

  • Bebekler
  • Engelliler
  • Hassasiyet sorunu olanlar
  • Radyoterapi görenler

– Bebekler: Erken yaş çürüklerine (biberon çürüklerine) karşı.
– Çocuklar: Süt dişlerini korumak için.
– Diş gelişim bozukluğu olan yetiş­kinler/çocuklar: Koruyucu olarak.
– Hamileler: Doğum öncesi ve sonrası ağız içi asidik dengenin bozulması
ve çürük riskinin artmasına karşın.
– Ortodonti hastalan: Diş teli takan hastalarda ağız bakımı iyi yapılmadığından oluşacak lekelenmelere ve çürüğe karşı
– Engelli hastalar: Diş bakımı yapılamadığı İçin çürüğe karşı.
-Dişlerinde kalsiyum eksikliğinden beyaz
opak lekeleri olan kişiler.
– Sporcular: Ağız içi asiditeleri yüksek olup, çürük risklerine karşı koruma için.
– Radyoterapi gören veya herhangi bir sebeple ağız kuruluğu çeken kişiler: Ağız içi asidik dengeyi dengelemek ve tükürük salınımım arttırmak için.
– Diş hassasiyeti çeken kişiler: Dişin en üst tabakasını güçlendirerek hassasiyeti kesmek için.
– Diş beyazlatma tedavilerinden sonra.

Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap