Diş estetiği, lamina veneer, zirkonyum diş kaplama ve implant tedavileri

Bonding yöntemi olarak bilinen ayrık diş kapatılması (diastema kapatma) kompozit beyaz dolgu maddeleri ile yapılır. Estetik diş hekimliğinde estetik amaç ile uygulanan diş dolgusu da denilebilir. Kesinlikle anestezi gerektirmeyen bu yöntem hem kısa sürede tamamlanması, hem de fiyatlarının uygun olması nedeni ile çok tercih edilir.

Aşırı sigara ve kahve tüketmiyorsanız sizde bonding yöntemi ile diş tedavisi için uygun olabilirsiniz.

Ayrık Dişlerin Bonding Tekniği ile Kapatılması

Aralıklı dişlere ilave yapılmadan önce dişlerin yüzeyleri temizlenmelidir. Diş lekeleri çıkarılmalı ve diş taşları temizlenmiş olmalıdır. Diş beyazlatma işlemi yapılacaksa diş aralığı kapatılmadan yapılmalıdır. Estetik olarak sorun yaşamamak için diş rengi ile tam uyumlu bir kompozit kullanmak ve yüzey özellikleri ve parlaklığını iyi vermek gerekir. Aksi takdirde diş ile dolgu arasında kısa sürede birleşme yeri çizgisi belirir ve estetik olarak sorun yaşanır.

Aralıklı dişlerin kapatılması
Aralıklı diş kapatma yöntemleri bonding nedir?

Diş yüzeyleri temizlenir. Gerekiyorsa diş beyazlatma işlemi de yapılır. Sonra kısa bir süre içerisinde diş dolgusu uygulaması yapılarak aralıklar kapatılır.

Bonding ile aralıklı diş kapatmanın dişe hiçbir zararı yoktur. İstenirse çıkarılabilir veya yerine diş kaplamaları uygulanabilir.

Klinikte Nasıl Uyguluyorum?

Bonding yöntemi ile diş aralıklarını kapatma işlemi yapılmadan önce işlem bittiğinde nasıl olacağı ile ilgili bir örnek uygulama yaptığımız için sonucu görmüş olacaksınız. Eğer sonuç sizi mutlu ediyorsa hemen uygulama yapmak ve yaklaşık 1 saat içerisinde dişler arasındaki boşlukları kapatmak mümkün olacaktır.

Bonding yöntemi ile kırık dişlerin onarılması da bazı durumlarda mümkün olabilmektedir. Ancak buna muayene sonrasında karar verilebilir. Aralıklı diş kapatma işleminde dişlerin yatay ve dikey oranları ile dişlerin birbirleri ile olan oranları diş estetiği bakımından değerlendirilmelidir. Bana sizin yaptığınız bonding uygulamalar çok güzel oluyor ben yaptığımda hiç böyle olmuyor diyen meslektaşlarım var. Onlara ne diyorum biliyor musunuz? Doğru vaka olduğuna emin olmadan uygulama yapmadığımı. Ne demiş atalarımız.

Kırk defa düşün bir defa yap!

Bonding İşlemi Fiyatı

Aralıklı diş kapatma için en uygun fiyatlı tedavilerden bir tanesi dişe bonding uygulamasıdır. Lamina diş kaplama ve zirkonyum diş kaplama fiyatlarıyla karşılaştırıldığında çok düşük maliyetler ile

uygulanabilir. Ancak kullanım süresinin sınırlı olması ve her vaka için uygun olmaması nedeniyle bonding işlemi her hastada uygulanamaz. Sizin dişleriniz için bonding uygulamasının ne kadar başarılı sonuç verebileceğini öğrenmek isterseniz iletişim sayfasından randevu alarak kliniğimizde muayene alabilirsiniz. Kırık dişiniz varsa estetik bonding uygulama için uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu almanız gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve deneme seansı için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan  bonding uygulaması için diye belirterek randevu almanızı rica eriz.

Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
Bego implant fiyatı
08/03/2022

Hangi İmplant?

İmplant Markası Önemli mi? Evet önemli. Bineceğiniz bir arabanın markası veya kullandığınız bir telefonun markası nasıl önemli ise implant markası da önemli. Araba mı araba. Aynı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
15/01/2022

ITI İmplant Hangi Ülkenin?

Strauman bünyesinde üretilen implant markalarından bir tanesi olan ITI implant ile ilgili bir hayli fazla soru alıyorum. Eski implant firmalarından birisi olan Strauman Group bünyesinde...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap