Diş estetiği, lamina veneer, zirkonyum diş kaplama ve implant tedavileri

Bonding yöntemi olarak bilinen ayrık diş kapatılması (diastema kapatma) kompozit beyaz dolgu maddeleri ile yapılır. Estetik diş hekimliğinde estetik amaç ile uygulanan diş dolgusu da denilebilir. Kesinlikle anestezi gerektirmeyen bu yöntem hem kısa sürede tamamlanması, hemde fiyatlarının uygun olması nedeni ile çok tercih edilir.

Aşırı sigara ve kahve tüketmiyorsanız sizde bonding yöntemi ile diş tedavisi için uygun olabilirsiniz.

Ayrık Dişlerin Bonding Tekniği ile Kapatılması

Aralıklı dişlere ilave yapılmadan önce dişlerin yüzeyleri temizlenmelidir. Diş lekeleri çıkarılmalı ve diş taşları temizlenmiş olmalıdır. Diş beyazlatma işlemi yapılacaksaile diş aralığı kapatılmadan yapılmalıdır. Estetik olarak sorun yaşamamak için diş rengi ile tam uyumlu bir kompozit kullanmak ve yüzey özellikleri ve parlaklığını iyi vermek gerekir. Aksi takdirde diş ile dolgu arasında kısa sürede birleşme yeri çizgisi belirir ve estetik olarak sorun yaşanır.

Digital Gülüş Tasarımı DSD
Digital Gülüş Tasarımı DSD ve zirkonyum lamina diş kaplama nedir?

Diş yüzeyleri temizlenir. Gerekiyorsa diş beyazlatma işlemi de yapılır. Sonra kısa bir süre içerisinde <b ile diş dolgusu uygulaması yapılarak aralıklar kapatılır.

Bonding ile aralıklı diş kapatmanın dişe hiçbir zararı yoktur. İstenirse çıkarılabilir veya yerine diş kaplamaları uygulanabilir.

Klinikte Nasıl Uyguluyorum?

Bonding yöntemi ile diş aralıklarını kapatma işlemi yapılmadan önce işlem bittiğinde nasıl olacağı ile ilgili bir örnek uygulama yaptığımız için sonucu görmüş olacaksınız. Eğer sonuç sizi mutlu ediyorsa hemen uygulama yapmak ve yaklaşık 1 saat içerisinde dişler arasındaki boşlukları kapatmak mümkün olacaktır.

Bonding yöntemi ile kırık dişlerin onarılması da bazı durumlarda mümkün olabilmektedir. Ancak buna muayene sonrasında karar verilebilir. Aralıklı diş kapatma işleminde dişlerin yatay ve dikey oranları ile dişlerin birbirleri ile olan oranları diş estetiği bakımından değerlendirilmelidir. Bana sizin yaptığınız bonding uygulamalar çok güzel oluyor ben yaptığımda hiç böyle olmuyor diyen meslektaşlarım var. Onlara ne diyorum biliyor musunuz? Doğru vaka olduğuna emin olmadan uygulama yapmadığımı. Ne demiş atalarımız.

Kırk defa düşün bir defa yap!

Bonding İşlemi Fiyatı

Bonding Ayrık Diş Kapatma
Bonding Ayrık Diş Kapatma

Aralıklı diş kapatma için en uygun fiyatlı tedavilerden bir tanesi dişe bonding uygulamasıdır. Lamina diş kaplama ve zirkonyum diş kaplama fiyatlarıyla karşılaştırıldığında çok düşük maliyetler ile

uygulanabilir. Ancak kullanım süresinin sınırlı olması ve her vaka için uygun olmaması nedeniyle bonding işlemi her hastada uygulanamaz. Sizin dişleriniz için bonding uygulamasının ne kadar başarılı sonuç verebileceğini öğrenmek isterseniz iletişim sayfasından randevu alarak kliniğimizde muayene alabilirsiniz. Fiyat bilgisi için link aşağıda!

https://drsertac.com/bonding-islemi-fiyati/

Kırık dişiniz varsa estetik bonding uygulama için uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu almanız gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve deneme seansı için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan  bonding uygulaması için diye belirterek randevu almanızı rica eriz.

Previous PostDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Next PostDiş Röntgeni
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar ve daha iyi estetik ve daha iyi...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
19/03/2020

TEKNOLOJİ KORONAYI YENER Mİ?

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya "21. Yüzyılın vebası ile baş edilebileceğini söyledi. "Toplumun her kesimini tehdit eden koronavirüs (Covit-19) ile baş etmek için elimizdeki güçleri...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
19/03/2020

Diş Tedavileri İçin Koronavirüs Tedbirlerimiz

Değerli hastalarımız, Bu önlem ve öneriler; sizlerin, bizlerin ve çevrenizdekilerin her türlü hastalığa karşı koruması için rutinde de uyguladığımız kurallardır. Ancak pandemi...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap