Diş Beyazlatma fiyatı

Genellikle dişleri beyaz olan bir insan gördüğünüzde hayran kalır ve bu dişlerin sağlıklı olduğunu düşünürüz. Yapılan anketler insanların yüzde 25 inden fazlasının kendi dişlerinden memnun olmadığını gösteriyor. İnsanlar dişlerinin beyaz olduğunda sadece daha güzel göründüklerini değil, daha sağlıklı olduklarını düşünür. Bu nedenle de beyaz dişler toplumda çok fazla ilgi görüyor ve arzulanıyor.

Son yıllarda da diş beyazlatmak ama ne giden insanların sayısı giderek artmış durumda. Toplumda dışı sarı olan kişiler doğrudan eleştiri alıp dişlerini neden beyazla ile karşılaşıyorlar. Bu duruma  sinema, televizyon dergi ve Diğer basın organlarında gördüğümüz kişilerin bembeyaz inci gibi dişleri olması da sebep oluyor olabilir mi?

Diş Rengimizi Neler Etkiler?

Genetik faktörlerin yanında günlük yaşantıda tükettiğimiz besinler, sigara, kahve, çay gibi içecekler ve kullanılan ilaçlar diş rengini belirler. Anne karnındayken annenin aldığı antibiyotikler de ile diş rengimiz üzerinde etkilidir.

Yemeklerde kullanılan bazı soslar dişlerin üzerinde leke oluşmasına sebep olabilir. Bazı bakteri ve mantarlar da dişlere yeşilimsi veya grimsi bir görünüm verebilir. Kahve ve çay kullanımı da tıpkı bardakta leke bıraktığı gibi, dişler üzerinde boyama yaparak, diş renginin daha koyu görünmesine neden olabilmektedir.

Lekeli Diş Sağlıksız mı?

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Bilinenin veya düşünürlerinin aksine dişlerin lekeli olması sağlıksız olması demek değildir. Dişler üzerinde koyu kahverengi çay kahve lekeleri olsa bile diş ve diş eti sağlıklı olabilir. Dişlerde çürük olmadan da diş rengi koyu görünebilir. Bu renk sarımsı veya kahverengiye çalan bir renk bile olabilir.  Ancak bazı lekelerin de çocuk işareti olabileceğini gözardı etmemek gerekir.

Diş Taşları

Diş taşları ve diş çürükleri nedeniyle oluşan renk değişiklikleri hızlı bir şekilde tespit edilip tedavi edilmesi gereken problemlerdir. Diş çürüğü olabilecek her türlü leke için diş hekimi klinik muayenede inceleme yapar. Mine yapısında bozulma var ise çürük riski taşıyor demektir. Bu alanın temizlenerek diş dolgusu yapılması sayesinde dişin uzun ömürlü kullanılması mümkün olur. Diş temizletme yazımızı okumalısınız. Gelelim diş beyazlatma işlemine

Diş Beyazlatma

Sizler için hazırladığım www.dislerinibeyazlat.com web sitemi ziyaret edebilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemlerini ayrıntılı olarak anlattığım yazılar var. Hangi işlemin ne kadar sürdüğü ve sonuçlarıyla ilgili önce sonra fotoğrafları da bulabilirsiniz. Burada da genel olarak diş beyazlatmanın evde yapılan ve klinikte hekim tarafından uygulanan türleri olduğunu söylemek isterim.

Piyasada dişleri beyazlatmak için satılan birçok diş macunu, bant, jel ve gece dişlere takılan kılıflar mevcut. Bunların birçoğu lekeleri aşındırıcı maddeler içeriyor. Bu nedenle dikkatli olmanızı diş minemize zarar verecek malzeme ve uygulamalardan uzak durmanızı öneriyorum.

Diş beyazlatma önce sonra resim
Diş beyazlatma önce sonra resim

İşe yarayacak en iyi bilgi şöyle:

  • Diş hekimlerinde uygulanan beyazlatıcılar evde uygulanandan daha etkili maddeler içeriyor. Bu nedenle de hekim tarafından kontrollü olarak uygulanması gerekiyor.
  • Diş beyazlatma işleminin etkili olup olmaması kişiden kişiye değişiyor. Bazılarında bu işlemler dişlerde veya diş etlerinde geçici hassasiyet oluşabiliyor.
  • Beyazlatılan dişlerin beyaz kalması için lekelere neden olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekiyor.
  • Ama genel olarak dişlerinizin beyaz olmaması sağlıklı dişlere sahip olmadığınız anlamına gelmiyor.

 

Önceki YazıDişleri Sıkmak, Diş Gıcırdatma ve Botox
Sonraki YazıSingle Dental Implant Making
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap