Diş temizliği ile ilgili merak edilen konulara cevap bulacağınız bir sayfadasınız. Diş temizletme zararlı mı, diş temizletme fiyatı ne kadar, diş temizletme ile diş rengi beyazlar mı? sorularına cevap alacaksınız. Bu yazıda başlığımız olan diş temizletme fiyatı ve diş temizliği ile ilgili en güncel bilgileri ve 2021 fiyatlarını vereceğim. Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

Youtube kanalım

https://www.youtube.com/Sertaç Kızılkaya

İstanbul Küçükçekmece Cennet Metrobüs durağındaki kliniğimizden randevu almak için WhatsApp ile bize ulaşabilirsiniz.

Diş Temizleme Nedir?

Temizletme yaptırmadan önce tam olarak ne yaplacağını bilmek gerekiyor. Yiyecekler ve kullanılan sigara, çay kahve gibi içecekler zaman ilerledikçe diş üzerinde lekelenmelere ve sararmalara yol açar. Ön dişlerde sarı lekeler ile başlayan bu kir tabakası giderek artar. Diş ile diş etinin birleştiği bölgede diş taşları ile devam eden problem, zaman içerisinde diş eti sorunlarına neden olur. Diş eti problemleri kızarık, kanama, şişlik ve ağız kokusu ile kendini belli eder.

Diş Temizletme

Ne olursa olsun, bu kirlerin uzaklaştırılması gerekir. 2021 yılı diş temizleme fiyatları ile ilgili başlıkta güncel diş temizleme ücreti bilgilerini de bulabilirsiniz.

Diş etinde kızarıklık, kanama, şişlik ve ağız kokusu gibi belirtiler ortaya çıktığında en kısa sürede diş temizliği işlemi yapılması gerekir. Kirler, bakteri plağı ve diş taşları diş yüzeyinden uzaklaştırılır.

Diş temizletme işlemi diş mine yüzeylerinin ve diş ile diş eti birleşimindeki bakteri plağı ve diş taşları temizliğini kapsar. Düzenli diş fırçalayan insanlar için bile diş temizletme işlemi senede en az bir defa yapılmalıdır. Kök yüzeyine ilerleyen diş taşları yani tartarlar diş eti hastalığının oluşumu ve ilerlemesinden sorumludurlar.

Diş Temizleme Fiyat Listesi

Diş temizleme fiyat listesi illere ve kliniklere göre farklılık gösterir. Klinik genel giderleri, yatırım maliyeti, kira ve maaş miktarları gibi faktörler fiyatların değişiklik göstermesine neden olur. Hekimin bilgi, tecrübe ve özeni de diş fiyatlarının artmasına neden olmaktadır.

İllere göre yaşam standartlarında farklılıklar olabildiği için diş temizleme fiyatları da değişik olabilmektedir. Türkiye için diş temizletme fiyatları genel bir ifade ile belirtilecek olduğunda nüfusun büyük çoğunluğunun bulunduğu İstanbul ili baz alınır.

TDB fiyat listesinde diş temizletme fiyat listesi içerinde yer alır. Diğer taraftan genel anlamda diş temizliğinin kişiden kişiye değişik süre aldığını da biliyorsunuz. Dişleri çok kirli bir insana yapılacak diş temizleme işlemi ile dişlerini düzenli olarak fırçalayan bir insana yapılacak diş temizletme fiyatları tabi ki farklı olacaktır.

Diş Temizleme Fiyatı Ne Kadar?

2022 Diş Temizletme Fiyatları KDV Hariç Fiyatlar+KDV %8
Diş Eti Altındaki Diş Taşları (Tek çene) Fiyatı300 ₺
Diş Eti Altındaki Diş Taşları (Çift Çene) Fiyatı600 ₺
Diş Eti Estetiği Fiyatı950 ₺
Diş Eti Renk Açma Depigmentasyon (Segment) Fiyatı2000 ₺
Diş Parlatma Fiyatı250 ₺
Diş Taşı Temizliği Fiyatı (Tek çene)350 ₺
Gingivoplasti Tek diş 300₺
Gingivektomi Tek Segment Fiyatı1280 ₺
Lokal Anestezi Altında Diş Taşı Temiziliği Fiyatı900 ₺
Diş temizletme 2022 fiyatı

Diş Beyazlatma Nedir? İstanbul için ortalama diş temizletme fiyat tablosunu sizlerle paylaşsak bile sizin diş temizletme fiyatınız ancak klinikte muayene olduğunuzda size tam olarak söylenebilir.

Diş Beyazlatma

Çok karıştırılan iki kavram “diş beyazlatma” ve “diş temizletme” hakkında bilgi vermeye devam edelim. Diş temizletme ile ilgili bilgileri aldık. Peki diş temizlettirdiğimiz zaman dişlerimiz beyazlar mı?

Diş temizletme işlemi diş üzerindeki taşların ve lekelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Diş temizletme sonrası diş daha temiz ve beyaz görünür. Ancak dişin ana rengi değişmez. Diş üzerinde kir olarak duran sigara, kahve ve çay gibi besin boyalarının lekeleri gider.

Diş beyazlatma işlemi: Diş renginin beyazlaması için bleaching olarak isimlendirilen bir renk açma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlem evde bir haftada veya diş kliniğinde bir iki seans ile yapılabilmektedir.

Peki diş temizlettirdiğimiz zaman dişlerimiz beyazlar mı?

Diş beyazlatma ile diş renginiz daha açık bir renk alır. Bu yeni diş renginiz kendi diş renginiz olacak ve sizin kullanımınıza göre yeni rengi muhafaza edebileceksiniz. Aşırı sigara, çay, kahve tüketimi diş renginde kirlenme ve renkleşmelere neden olmaya devam edecektir.

Diş Temizleme Fiyatları 2022

Diş temizleme fiyatları 202yılında ne kadar olacak? Bu soruyu soranlara kesin bir rakam verme imkanı maalesef bulunmuyor. Döviz kurlarındaki hareketliliğin yanı sıra geçim standartlarının da değişmesi 2021 diş temizletme fiyatları ile 2022 diş temizletme fiyatları arasında bir fark olacağını işaret ediyor. Diş kirlilik durumuna göre 400 TL den başlayan fiyatlar ile diş temizletme fiyatı alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Diş Beyazlatma işlemi diş temizliğinden farklı olarak diş renginin değiştirilmesidir. Bu işlem için kullanılan malzeme ve harcanan zaman nedeni ile diş beyazlatma fiyatı diş temizliği fiyatından daha yüksektir. Diş beyazlatma uygulaması yapılmadan önce diş temizliği yapılması gerektiğini de unutmamak gerekir. Diş beyazlatma öncesi diş temizleme ve diş beyazlatma fiyatları ayrı ayrı verilebilir.

İstanbul a tatil için gelip diş beyazlatma fiyatı uygun diyerek dişlerini beyazlatan çok sayıda insan var. Döviz ile bakıldığında Almanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin para birimleri TL karşısında yüksek olduğu için onlar rahatlıkla diş beyazlatma uygulaması yaptırabilmektedir.

Diş Fırçalama Süresi

Günlük yapılan diş bakımı diş temizliğinin temelini oluşturur. Bu amaç ile el ile veya otomatik diş fırçaları kullanılır. Diş fırçasını yeterli sürede ve doğru şekilde kullanmak gerekir. Zaman olarak kısa olan diş fırçalaması yapılması en sık karşılaştığım sorunlardan bir tanesidir.

Ağzımızda 32 diş olduğunu düşünürsek ve her diş için beş yüzey olduğunu göz önüne aldığımızda diş fırçalama sırasında da her yüzeye 1 saniye ayırsak bile 150 saniye süre gerektiği açıktır. Bu nedenle biz diş hekimleri 3 ile 5 dakikalık diş fırçalama süresini ısrarla önermekteyiz. Az sayıda kişi bu süreye tam olarak uymaktadır. Bazen bizler yani diş hekimleri de daha az süre ile diş fırçalama yaptığımızı kabul etmek zorundayız.

Elektrikli Diş Fırçaları

Size uygun diş fırçalama tekniği için diş hekiminiz ile görüşmeniz gerekmekte. Randevu alıp geldiğinizde bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Şimdi dişleri ne şekilde fırçalamamız gerektiğini öğrendik kabul edelim. dişler iyi fırçalandı. Diş taşı oluşmayacak mı? Maalesef yine de az da olsa diş taşı oluşumu gerçekleşir.

Genellikle siz oluşan bu taşları alt çenenizin ön bölgesinde yer alan ön kesici dişlerin iç yüzeyinde rahatlıkla görebilirsiniz. dilinize takılan bu parçalar diş taşlarıdır. Bazen kopar ve birkaç hafta sonra tekrar oluşurlar. Diş fırçası seçimi için diş hekiminiz ile görüşmeniz sizin için faydalı olacaktır. Elektrikli diş fırçaları her zaman uygun olmayabilir.

4.4/5 - (33 votes)