Diş temizliği ile ilgili çok sayıda soru alıyorum. Diş temizletme zararlı mı, diş temizletme fiyatı ne kadar, diş temizletme ile diş rengi beyazlar mı? gibi. Bu yazıda başlığımız olan diş temizletme fiyatı ve diş temizliği ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri ve fiyatları vermek istiyorum. Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

Youtube kanalım

https://www.youtube.com/Sertaç Kızılkaya

Diş Temizleme Nedir?

Zaman içerisinde yiyecekler ve tüketilen sigara, çay kahve gibi içecekler diş minesi üzerinde lekelenmelere yol açar. Ön dişlerde sarı lekeler ile başlayan bu kir tabakası giderek ilerler. Diş ile diş etinin birleştiği alanda diş taşları ile devam eden süreç zaman içerisinde diş eti sorunlarına neden olur. Diş eti kızarıklığı, ağız kokusu ve diş eti kanaması ilk önemli belirtilerdir. Diş temizleme fiyatı ne olursa olsun, bu kirlerin uzaklaştırılması gerekir. 2020 yılı diş temizleme fiyatları ile ilgili bölümde güncel diş temizleme ücreti bilgilerini de bulabilirsiniz.

Yukarıda saydığım belirtiler ortaya çıktıktan sonra en kısa sürede diş temizliği işlemi yapılması gerekir. Diş temizletme işlemi diş mine yüzeylerinin ve diş ile diş eti birleşimindeki bakteri plağı ve diş taşları temizliğini kapsar. Düzenli diş fırçalayan insanlar için bile diş temizletme işlemi senede en az bir defa yapılmalıdır. Kök yüzeyine ilerleyen diş taşları yani tartarlar diş eti hastalığının oluşumu ve ilerlemesinden sorumludurlar.

Diş Temizleme Fiyatı ne kadar?

TDB 2019 Ağustos KDV Hariç Fiyatlar+KDV %8
Diş Eti Altındaki Diş Taşları (Tek çene) Fiyatı200 ₺
Diş Eti Altındaki Diş Taşları (Çift Çene) Fiyatı400 ₺
Diş Eti Estetiği Fiyatı985 ₺
Diş Eti Renk Açma Depigmentasyon (Segment) Fiyatı800 ₺
Diş Parlatma Fiyatı200 ₺
Diş Taşı Temizliği Fiyatı380 ₺
Diş Temzileme Fiyatı (Standart) Fiyatı200₺
Gingivektomi Tek Segment Fiyatı780 ₺
Lokal Anestezi Altında Diş Taşı Temziliği Fiyatı475 ₺
Diş temizletme 2020 fiyatı

Diş Beyazlatma Nedir? İstanbul için ortalama diş temizletme fiyat tablosunu sizlerle paylaşsak bile sizin diş temizletme fiyatınız ancak klinikte muayene olduğunuzda size tam olarak söylenebilir.

Çok karıştırılan iki kavram “diş beyazlatma” ve “diş temizletme” hakkında bilgi vermeye devam edelim. Diş temizletme ile ilgili bilgileri aldık. Peki diş temizlettirdiğimiz zaman dişlerimiz beyazlar mı?

Diş temizletme işlemi diş üzerindeki taşların ve lekelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Diş temizletme sonrası diş daha temiz ve beyaz görünür. Ancak dişin ana rengi değişmez. Diş üzerinde kir olarak duran sigara, kahve ve çay gibi besin boyalarının lekeleri gider.

Diş beyazlatma işlemi: Diş renginin beyazlaması için bleaching olarak isimlendirilen bir renk açma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlem evde bir haftada veya diş kliniğinde bir iki seans ile yapılabilmektedir.

Peki diş temizlettirdiğimiz zaman dişlerimiz beyazlar mı?

Diş beyazlatma ile diş renginiz daha açık bir renk alır. Bu yeni diş renginiz kendi diş renginiz olacak ve sizin kullanımınıza göre yeni rengi muhafaza edebileceksiniz. Aşırı sigara, çay, kahve tüketimi diş renginde kirlenme ve renkleşmelere neden olmaya devam edecektir.

Diş Temizleme Fiyat Listesi

Diş temizleme fiyat listesi illere göre farklılık gösterir. En başta klinik kira giderleri ve maaşlar illere göre geçim standartlarında farklılıklar gösterdiği için değişik olabilmektedir. Türkiye için diş temizletme fiyatları genel bir ifade ile belirtilecek olduğunda nüfusun büyük çoğunluğunun bulunduğu İstanbul ili baz alınır.

TDB fiyat listesinde diş temizletme fiyat listesi içerinde yer alır. Diğer taraftan genel anlamda diş temizliğinin kişiden kişiye değişik süre aldığını da biliyorsunuz. Dişleri çok kirli bir insana yapılacak diş temizleme işlemi ile dişlerini düzenli olarak fırçalayan bir insana yapılacak diş temizletme fiyatları tabi ki farklı olacaktır.

Diş Temizleme Fiyatları 2020

Diş temizleme fiyatları 2020 yılında ne kadar olacak? Bu soruyu soranlara kesin bir rakam verme imkanı maalesef bulunmuyor. Döviz kurlarındaki hareketliliğin yanı sıra geçim standartlarının da değişmesi 2020 diş temizletme fiyatları ile 2021 diş temizletme fiyatları arasında bir fark olacağını işaret ediyor. Diş kirlilik durumuna göre 300 TL ile 450 TL arasında değişen fiyatlar ile diş temizletme fiyatı alabilirsiniz.
Diş temizleme fiyatı 2020 asgari ücret listesi tarifesine göre uygulanabilmektedir.

Diş Beyazlatma Fiyatı İstanbul

Diş Beyazlatma işlemi diş temizliğinden farklı olarak diş renginin değiştirilmesidir. Bu işlem için kullanılan malzeme ve harcanan zaman nedeni ile diş beyazlatma fiyatı diş temizliği fiyatından daha yüksektir. Diş beyazlatma uygulaması yapılmadan önce diş temizliği yapılması gerektiğini de unutmamak gerekir. Diş beyazlatma öncesi diş temizleme ve diş beyazlatma fiyatları ayrı ayrı verilebilir.

İstanbul a tatil için gelip diş beyazlatma fiyatı uygun diyerek dişlerini beyazlatan çok sayıda insan var. Döviz ile bakıldığında Almanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin para birimleri TL karşısında yüksek olduğu için onlar rahatlıkla diş beyazlatma uygulaması yaptırabilmektedir.

Diş Fırçalama Şekli ve Süresi

Günlük yapılan diş bakımı diş temizliğinin temelini oluşturur. Bu amaç ile el ile veya otomatik diş fırçaları kullanılır. Diş fırçasını yeterli sürede ve doğru şekilde kullanmak gerekir. Zaman olarak kısa olan diş fırçalaması yapılması en sık karşılaştığım sorunlardan bir tanesidir.

Ağzımızda 32 diş olduğunu düşünürsek ve her diş için beş yüzey olduğunu göz önüne aldığımızda diş fırçalama sırasında da her yüzeye 1 saniye ayırsak bile 150 saniye süre gerektiği açıktır. Bu nedenle biz diş hekimleri 3 ile 5 dakikalık diş fırçalama süresini ısrarla önermekteyiz. Az sayıda kişi bu süreye tam olarak uymaktadır. Bazen bizler yani diş hekimleri de daha az süre ile diş fırçalama yaptığımızı kabul etmek zorundayız.

Elektrikli diş fırçaları her zaman uygun olmayabilir.

Size uygun diş fırçalama tekniği için diş hekiminiz ile görüşmeniz gerekmekte. Randevu alıp geldiğinizde bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Şimdi dişleri ne şekilde fırçalamamız gerektiğini öğrendik kabul edelim. dişler iyi fırçalandı. Diş taşı oluşmayacak mı? Maalesef yine de az da olsa diş taşı oluşumu gerçekleşir.

Genellikle siz oluşan bu taşları alt çenenizin ön bölgesinde yer alan ön kesici dişlerin iç yüzeyinde rahatlıkla görebilirsiniz. dilinize takılan bu parçalar diş taşlarıdır. Bazen kopar ve birkaç hafta sonra tekrar oluşurlar. Diş fırçası seçimi için diş hekiminiz ile görüşmeniz sizin için faydalı olacaktır. Elektrikli diş fırçaları her zaman uygun olmayabilir.