Zirkonyum diş kaplama örneği

Günümüz teknolojisinin sunduğu olanaklar ile dayanıklı ve estetik diş kaplamalar yapmak mümkün. Uzun süredir farklı sektörlerdeki yaygın kullanımı ile adı duyulan zirkonyum son yıllarda diş tedavi uygulamalarında da sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Diş kaplamalarının uygulandığı durumları sıralarsak

  • Diş renklenmeleri
  • Diş kırıkları
  • Çürük, dolgu, kanal tedavili dişler
  • Eğri dişler
  • Eksik diş boşluklarının doldurulması
  • İmplant üzeri 

Diş Renklenmeleri

Diş sağlığında en yaygın şekilde karşı karşıya kalınan problemlerin başında dişlerdeki sararma geliyor. Dişlerin beyaz tonlarını yitirerek, henüz fazla sarıya dönük ve hoş olmayan bir görünüme dönüşmesine sebep olan sararma sorunun derecesine göre diş hekiminiz size zirkonyum diş kaplamanın uygun olup olmayacağını söyleyecektir.

Diş Kırıkları

Özellikle ön dişlerde travma nedeni ile kırılan dişler için kaplama uygulaması yaygındır. Genç yaşta yapılan bu kaplamaların estetik ve uzun ömürlü olması istenir. Bunun gibi sorunlar için de diş kaplamalar çözüm olabiliyor.

Dişlerde ortaya çıkan renklenme ve diş kırılması gibi sorunlara yönelik olarak diş hekimleri tarafından kaplama önerilir. Zirkonyum diş kaplama da dayanıklı olması ve biyolojik uyumu nedeni ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Son derece sağlam ve dayanıklı bir alt yapı malzemesi olması nedeni ile son yıllarda yoğun bir şekilde kullanıldığını görüyoruz.  

Eğri Dişler

Estetik ve fonksiyonel sorun yaratan diş eğriliklerini gidermek için diş kaplama uygulaması yapılabilir. Genellikle ortodonti tedavisi önerilse de bazı sabırsız hastalar için diş kaplaması ilk tercih olabilmektedir. Diş estetiği sağlanamayacak derecede yıpranmış eğri dişler için diş kaplma iyi bir çözüm olabilmektedir. Kanal tedavisi veya eksik dişlerin olması da diş eğriliklerinde diş kaplamaların tercih edilmesine neden olabilir.

Eksik Dişler

Diş kaybı için diş köprüsü uygulaması uzun yıllar uygulanan bir tedaviydi. Ancak porselen malzeme ile özensiz yapılan diş köprüleri zaman içerisinde alttaki dişlerde ve diş etlerinde ortaya çıkan sorunlar nedeni ile tercih edilmemeye başlandı. İmplant uygulaması diş eksikliği için ilk tercih olmaya başladı ve implant üzerine de diş kaplaması yapılarak eksik diş sorunu çözüme kavuşturulmaktadır. ✔

Önceki YazıDiş dolgu fiyatları 2017
Sonraki YazıLamina Diş (Laminate Veneer)
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap