Zirkonyum diş kaplama örneği

Günümüz teknolojisinin sunduğu olanaklar ile dayanıklı ve estetik diş kaplamalar yapmak mümkün. Uzun süredir farklı sektörlerdeki yaygın kullanımı ile adı duyulan zirkonyum son yıllarda diş tedavi uygulamalarında da sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Diş kaplamalarının uygulandığı durumları sıralarsak

  • Diş renklenmeleri
  • Diş kırıkları
  • Çürük, dolgu, kanal tedavili dişler
  • Eğri dişler
  • Eksik diş boşluklarının doldurulması
  • İmplant üzeri 

Diş Renklenmeleri

Diş sağlığında en yaygın şekilde karşı karşıya kalınan problemlerin başında dişlerdeki sararma geliyor. Dişlerin beyaz tonlarını yitirerek, henüz fazla sarıya dönük ve hoş olmayan bir görünüme dönüşmesine sebep olan sararma sorunun derecesine göre diş hekiminiz size zirkonyum diş kaplamanın uygun olup olmayacağını söyleyecektir.

Diş Kırıkları

Özellikle ön dişlerde travma nedeni ile kırılan dişler için kaplama uygulaması yaygındır. Genç yaşta yapılan bu kaplamaların estetik ve uzun ömürlü olması istenir. Bunun gibi sorunlar için de diş kaplamalar çözüm olabiliyor.

Dişlerde ortaya çıkan renklenme ve diş kırılması gibi sorunlara yönelik olarak diş hekimleri tarafından kaplama önerilir. Zirkonyum diş kaplama da dayanıklı olması ve biyolojik uyumu nedeni ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Son derece sağlam ve dayanıklı bir alt yapı malzemesi olması nedeni ile son yıllarda yoğun bir şekilde kullanıldığını görüyoruz.  

Eğri Dişler

Estetik ve fonksiyonel sorun yaratan diş eğriliklerini gidermek için diş kaplama uygulaması yapılabilir. Genellikle ortodonti tedavisi önerilse de bazı sabırsız hastalar için diş kaplaması ilk tercih olabilmektedir. Diş estetiği sağlanamayacak derecede yıpranmış eğri dişler için diş kaplma iyi bir çözüm olabilmektedir. Kanal tedavisi veya eksik dişlerin olması da diş eğriliklerinde diş kaplamaların tercih edilmesine neden olabilir.

Eksik Dişler

Diş kaybı için diş köprüsü uygulaması uzun yıllar uygulanan bir tedaviydi. Ancak porselen malzeme ile özensiz yapılan diş köprüleri zaman içerisinde alttaki dişlerde ve diş etlerinde ortaya çıkan sorunlar nedeni ile tercih edilmemeye başlandı. İmplant uygulaması diş eksikliği için ilk tercih olmaya başladı ve implant üzerine de diş kaplaması yapılarak eksik diş sorunu çözüme kavuşturulmaktadır. ✔

Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş dolgu fiyatları 2017
Sonraki YazıLamina Diş (Laminate Veneer)
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap