Diş teli tedavisi nedir?

Ortodontide Şeffaf Apareyler

Dişlerin üzerine metal beraketler takılmadan uygulanan şeffaf plak (şeffaf aparey) uygulaması yetişkin hastalar için büyük kolaylık ve avantaj sunmaktadır. Diş hekimliğinde teknolojilerin gelişmesi ve alternatif tedavi yöntemlerinden ortaya çıkmasıyla birlikte ortodonti problemi olan hastalar dişlerindeki aralıklar, çapraşıklık, sıkışıklık ve kapanış bozukluğu gibi sorunların tedavisi için şeffaf plak tedavisini kullanarak telsiz diş tedavisi uygulanabilmektedir.
Şeffaf plağı kullanan hastalar yemek yemeden önce plaklarını çıkarırlar. Bu sayede kendi dişleriyle rahatlıkla yemek yiyebilmektedir. Yemekten sonra da dişlerini fırçalayıp plaklarını takmaları gerekir. Gece yatarken de şeffaf plakların ağızda takılı olması gerekir. Gün boyu 24 saatin 22 saati kullanılması gereken plaklar ancak düzenli kullanıldıklarında eğri dişlerin düzelmesi mümkün olabilmektedir. Kendi dişlerinize kuvvet uygulayarak onları olmaları gereken yere doğru hareket eetiren apareyler düzenli takılmadıkalarında diş hareketi gerçekleşmez. Uzun süren tedavi sonrasında da başarısızlık söz konusu olur. Bu nedenle düzenli kullanımı şarttır.

Ortodonti tedavileri içerisinde hasta konforunun en yüksek olduğu ve herhangi bir komplikasyon görünmeyen tedavi yöntemi olan şeffaf aparey uygulaması belirli vakalar için mümkün olabilmektedir. Bazen ortodonti tedavisi öncesinde dişlere belirli hareketleri vermek amacıyla da kullanılabilen bu yöntem aralıklı dişlerin kapatılması ve küçük çapta eğri dişlerin düzeltilmesi için ideal sonuçlar alınabilen bir yöntemdir. Yurt dışından gelip ortodonti tedavisi olmak isteyen hastalar içinde üç ayda bir kontrole gelmek şartıyla tedavi imkanı sunan şeffaf aparey  yurt dışı hastalarında tercihi olmuştur.
Diş teli tedavisinde hastaların en büyük şikayeti tellerin dışarıdan görünmesi olmuştur. Bu amaçla dişlerin iç tarafına takılan braketler uygulanmaya başlasa da gerek tedavi sırasındaki uygulama zorlukları gerekse hastanın dil tarafında rahatsız edici teller ile yaşadığı sorunlar bu sistemi cazip olmaktan çıkarmıştır.
Ortodontik tedaviler Tıp’ın diğer bütün dallarındaki gibi teşhis ve tedavi planlamasının doğru yapılması sonucun tatmin edici olması için gereklidir. Sefa plak tedavisi uygulamasında iyi sonuç alınamayacak hastalar için şeffaf aparey uygulaması da önerilen bir yöntemdir. Diş renginde veya şeffaf malzemeden üretilen braketler sayesinde günlük yaşantıda konuşma ve gülme sırasında bırak etleriniz çok fazla göze batmayacaktır.
Dişlerin üzerine tel takmadan eğri dişlerin düzeltilmesi günümüz bir şey kimliği modern uygulamaları sayesinde mümkün olmaktadır. İster yetişkin ister genç isterse çocuk olsun bütün hastalar için şeffaf plak yöntemi ile ilgili dişlerin düzeltilebilmesi mümkündür. Dişlerin iskelet sen yapı bozukluğu olmadığı durumlarda Sefa plak yöntemi güvenle kullanan ve iyi sonuç alınan bir yöntemdir. Bu yöntemden yararlanıp yararlanamayacağını diş hekimi muayenesi sonrasında öğrenebilirsiniz. Dişlerinizin kaç seans da hangi fiyat ile düzeltilebileceği için alınan ölçü ve analiz sonrası fiyatlandırma yapılabilir.
Dişlerin aralıkla olduğu durumda şeffaf aparey iyi sonuç vermektedir. Orta çizgi hatası olan hastalar için şeffaf plaklar ile orta çizgiye düzeltmek mümkün olabilmektedir. İşleri sıktığınızda işler tam olarak kapanmıyor ise bu başlıkları parayı yardımıyla düzeltmek mümkün olabilmektedir. İşler kapanış sırasında çok geride veya öne doğru çıkıntılı ise plak yardımıyla Bu durumun bir ölçüde düzelt verilmesi mümkün olabilmektedir. Alt ve üst dişlerin birbiriyle tam olarak kapanmadı durumlarda da plak yöntemi çözüm sunabilmektedir.evi dişlerin düzeltilmesi için hekimler yaptıkları çalışmalarda büyük orandaki hasta için şeffaf plak yönteminin uygun olacağına kanaat getirmişlerdir. Özel programı sayesinde güvenli kuvvet uygulanarak şeffaf ihmal edilmesi mümkün olmaktadır. Plakların dişler üzerine takıldıktan sonra kişiye fazla bir rahatsızlığı olmaz. Dil kısa sürede ince Sefa plaklara uyum sağlar. Herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilen bir yöntem olan şeffaf filan üç boyutlu simülasyon ve üretim aşamaları Sonucu Türkiyede de hastaların ve hekimlerin kullanımına sunulmuştur. Bilgisayar destekli tasarım aşamasında üretilen plaklar kısa zamanda kabul görmüş olduk giderek artan bir kullanıma sahiptirler.
Şeffaf plak yönteminin avantajlara:
En son tecrübelere dayanarak ileri teknoloji ürünüdür
Yüksek kaliteli, bir şey yapısının düzeltilmesi ve tedavi sürecinde zaman tasarrufu sağlayan bir yöntemdir.
Tedavi sonucunda ortaya çıkacak diş ve ağız yapısının ve tedavi sürecinin daha tedavi başlangıcında hastaya üç boyutlu olarak gösterme imkanı olması sistemin büyük bir avantajdır. Plakların şeffaf olması ve dışarıdan fazla fark edilmemesi en büyük avantajlarından bir tanesidir. Yemek yeme öncesinde çıkarılıp rahat bir beslenme sağladıktan sonra tekrar ağza takılabilen protezler ver. Özellikle genç yaştaki hastalar için kötü görünüm endişesiyle üretilmeyen metal Apalinler yerini şeffaf Kaparileri bırakmaya başlamıştır.

Şeffafaf aparayde tedavi süresi: önce muayene olup ölçü vermek gerekir. Bir hafta içerisinde hareket planı plaklarınız kullanılmayan başlanacaktır. Bu tedavi yöntemi tercih veya hareket kullanılmamaktadır. Ağrısız ve hızlı şekilde istediğiniz görünüme kavuşma yakalarsınız.
Parayı yanında kullanılan aparey yapımında kullanılan malzeme tamamen yolojik ve sağlığınıza zarar vermeyen bir. Plaklar şeffaftır ve ancak çok dikkatli bakıldığında yakın mesafeden fark edilebilir. Özel günlerde fiyatları mevcuttur. Sesiniz ve konuşmamız klasik yöntemlere göre hemen hemen hiç değişmez. Her yaşta kullanılabilir olması şeffaf arayabilirim en büyük avantajlarından bir tanesidir.
Şeffaf kapari kişiye özel ağza kişi tarafından takılıp çıkarılabilen hakarettir. Aşamalı olarak işlerin düzeltilmesine yardımcı olur. Süper şeffaf görünmez ve farkedilmeyen 100 yüze içeren günümüzde kişiye özel rahatsız etmeyen sefa biyolojik malzemeyle günlük aktiviteler sırasında yemek yeme diş fırçalama veya kullanımı sırasında ağızdan çıkar olarak işlem sonrası tekrar uygulanabilirler.

Şeffaf aparey ile diş teli olmadan ortodonti tedavisi aşamaları:

Teşhis ve Tedavi Planlaması
Plak yardımı ile eğri dişlerin düzeltilmesi
Sonuçların değerlendirilmesi
Tekrarın önlenmesi
              
 ORTODONTİ,ortodonti fiyatları,ortodonti fiyat listesi,ortodonti ssk,ortodonti resimleri,ortodonti nedir,ortodonti ücretleri,ortodonti malzemeleri,ortodonti ne demek

 

Rate post

Rate post
Önceki YazıYaprak Porselen Diş
Sonraki YazıTedavi hakkında bilgi sahibi olmanın yararları.
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap