Zirkonyum Diş Kaplamalar

LAMİNATE VENEER DİŞ
Laminate veneer diş lamina veya lamine yaprak porselen diş olarakda bilinir.Laminate veneerler estetik diş hekimliğinin önemli bir parçasıdır.Doğru yerde ve doğru şekilde uygulandıklarında yüz güldüren sonuçlar verir.

Laminate veneer nedir?

Laminate veneer dişlerin üzerine yapıştırılan 0.5 mm ile 1 mm. kalınlığında porselen yüzey kaplamalarıdır.

Laminate veneer nasıl yapılır?

1. Teşhis ve tedavi planlaması: Öncelikle gülüşünüzün planlanması gerekir. Bunun için fotoğraf, video ve üç boyutlu model elde etmek için dişlerinizden ölçü alınması gerekebilir. Burada sadece ağız ve dudaklar değil tüm yüzünüz değerlendirilir.

2. Ön hazırlık:Bu kayıtlar alındıktan bir kaç gün sonra size “dişleriniz üzerinde hiç bir işlem yapılmadan” bitmiş gülümsemenizin nasıl olacağı üç boyutlu olarak gösterilir.

Gülüş tasarımda,sizin aktif bir rol almanız önemlidir.

3. Dişlerin hazırlanması

Bu randevunuz bir ila iki saat kadar sürecektir.Lamina diş için dişlerinizin en üst yüzeyinde çok az ve sınırlı bir aşındırma yapılması gerekmektedir. Bu aşındırılan yer bir tırnak kalınlığında dişinize eklenecek ince eve narin porselen ilavesi için gerekmektedir. Genellikle bu aşındırma yarım millimetre kadar, bazende 0.1 milimetre kadar olmaktadır. Bu durumda bazen local bir anestezi kullanılması gerekebilir. Bu aşamadan sonra dişlerinizden ölçü alınarak

4. Yapıştırma

Bu randevunuzda 1-2 saat sürebilir. Öncelikle hekiminiz üretilmiş olan veneerleri dişlerinize özel bir madde ile tutturacak ve olanların uyumunu ve renk ahengini gerçek olarak görecektir. Yeni dişlerinizin uyumunu izlerken daha hala rengin değiştirilebilir olduğunu unutmayın. Veneerler çok ince oldukları için kullanılan farklı renklerdeki yapıştırma materyalleri, size değişik efektler sağlamamızda faydalı olur. Dişlerinizde talep edeceğiniz ufak değişiklikleri hekiminiz gerçekleştirebilir ve bunlar çok kısa bir sure içinde uygulanabilir.
Unutulmaması gereken diğer bir konu dişler yapıştırıldıktan sonra diş renklerinin değiştirelemeyeceğidir.
 Hızla ilerleyen teknolojinin diş hekimliğinde de kullanılması sayesinde dişlerin sadece dış yüzeylerinden az bir aşındırma yapılarak elde edilen güzel gülüşler artık daha uygun fiyatlarla hastalara sunulabiliyor.
Laminate veneer,  lamina diş veya yaprak porselen olarak da adlandırılan sistem ilk çıktığı günlere göre %50 oranında daha uygun fiyatlarla hastalara uygulanabiliyor.
Estetik diş hekimliğinin çağ atlamasında büyük rolü olan laminate diş (lamina veya yaprak porselen diş) içerisinde metal olmaması ve dişin çok az kesilerek yapılması nedeni ile en çok tercih edilen estetik kaplama tekniklerinden birisidir.
Fiyatların düşmesi ile daha çok insan bu sistem ile diş yaptırabilecek.
Laminate veneer diş kırık ve eğri dişlerin yanı sıra ileri derecede renk sorunu olan dişlerin estetik tedavisinde ve eğri dişlerin düzeltilmesi için ortodonti tedavisi olmak istemeyen kişilerin estetik diş yapımlarında da kullanılmaktadır.

Önceki YazıMerhaba dünya!
Sonraki Yazıİmplant diş fiyati 2013
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
19/03/2020

TEKNOLOJİ KORONAYI YENER Mİ?

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya "21. Yüzyılın vebası ile baş edilebileceğini söyledi. "Toplumun her kesimini tehdit eden koronavirüs (Covit-19) ile baş etmek için elimizdeki güçleri...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap