Zirkonyum Diş Kaplamalar

LAMİNATE VENEER DİŞ
Laminate veneer diş lamina veya lamine yaprak porselen diş olarakda bilinir.Laminate veneerler estetik diş hekimliğinin önemli bir parçasıdır.Doğru yerde ve doğru şekilde uygulandıklarında yüz güldüren sonuçlar verir.

Laminate veneer nedir?

Laminate veneer dişlerin üzerine yapıştırılan 0.5 mm ile 1 mm. kalınlığında porselen yüzey kaplamalarıdır.

Laminate veneer nasıl yapılır?

1. Teşhis ve tedavi planlaması: Öncelikle gülüşünüzün planlanması gerekir. Bunun için fotoğraf, video ve üç boyutlu model elde etmek için dişlerinizden ölçü alınması gerekebilir. Burada sadece ağız ve dudaklar değil tüm yüzünüz değerlendirilir.

2. Ön hazırlık:Bu kayıtlar alındıktan bir kaç gün sonra size “dişleriniz üzerinde hiç bir işlem yapılmadan” bitmiş gülümsemenizin nasıl olacağı üç boyutlu olarak gösterilir.

Gülüş tasarımda,sizin aktif bir rol almanız önemlidir.

3. Dişlerin hazırlanması

Bu randevunuz bir ila iki saat kadar sürecektir.Lamina diş için dişlerinizin en üst yüzeyinde çok az ve sınırlı bir aşındırma yapılması gerekmektedir. Bu aşındırılan yer bir tırnak kalınlığında dişinize eklenecek ince eve narin porselen ilavesi için gerekmektedir. Genellikle bu aşındırma yarım millimetre kadar, bazende 0.1 milimetre kadar olmaktadır. Bu durumda bazen local bir anestezi kullanılması gerekebilir. Bu aşamadan sonra dişlerinizden ölçü alınarak

4. Yapıştırma

Bu randevunuzda 1-2 saat sürebilir. Öncelikle hekiminiz üretilmiş olan veneerleri dişlerinize özel bir madde ile tutturacak ve olanların uyumunu ve renk ahengini gerçek olarak görecektir. Yeni dişlerinizin uyumunu izlerken daha hala rengin değiştirilebilir olduğunu unutmayın. Veneerler çok ince oldukları için kullanılan farklı renklerdeki yapıştırma materyalleri, size değişik efektler sağlamamızda faydalı olur. Dişlerinizde talep edeceğiniz ufak değişiklikleri hekiminiz gerçekleştirebilir ve bunlar çok kısa bir sure içinde uygulanabilir.
Unutulmaması gereken diğer bir konu dişler yapıştırıldıktan sonra diş renklerinin değiştirelemeyeceğidir.
 Hızla ilerleyen teknolojinin diş hekimliğinde de kullanılması sayesinde dişlerin sadece dış yüzeylerinden az bir aşındırma yapılarak elde edilen güzel gülüşler artık daha uygun fiyatlarla hastalara sunulabiliyor.
Laminate veneer,  lamina diş veya yaprak porselen olarak da adlandırılan sistem ilk çıktığı günlere göre %50 oranında daha uygun fiyatlarla hastalara uygulanabiliyor.
Estetik diş hekimliğinin çağ atlamasında büyük rolü olan laminate diş (lamina veya yaprak porselen diş) içerisinde metal olmaması ve dişin çok az kesilerek yapılması nedeni ile en çok tercih edilen estetik kaplama tekniklerinden birisidir.
Fiyatların düşmesi ile daha çok insan bu sistem ile diş yaptırabilecek.
Laminate veneer diş kırık ve eğri dişlerin yanı sıra ileri derecede renk sorunu olan dişlerin estetik tedavisinde ve eğri dişlerin düzeltilmesi için ortodonti tedavisi olmak istemeyen kişilerin estetik diş yapımlarında da kullanılmaktadır.
Rate post

Rate post
Önceki YazıMerhaba Dünya!
Sonraki Yazıİmplant diş fiyati 2013
Bego implant fiyatı
08/03/2022

Hangi İmplant?

İmplant Markası Önemli mi? Evet önemli. Bineceğiniz bir arabanın markası veya kullandığınız bir telefonun markası nasıl önemli ise implant markası da önemli. Araba mı araba. Aynı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
15/01/2022

ITI İmplant Hangi Ülkenin?

Strauman bünyesinde üretilen implant markalarından bir tanesi olan ITI implant ile ilgili bir hayli fazla soru alıyorum. Eski implant firmalarından birisi olan Strauman Group bünyesinde...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap