İMPLANT ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA VE SAĞLIK TURİZMİ

Ülkemiz özellikle Hollanda, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerden gelen hastalara modern ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor. Avrupa ülkelerindeki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde(implant,porselen diş kaplama,zirkonyum diş kaplama,lamia diş,estetik diş tedavileri diş eti tedavileri) İstanbulu seçmelerini sağlıyor.

Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda,İstanbul’ a gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Tabi ki, bir haftalık İstanbul tatili de hastalarımızın unutamayacağı güzellikler yaşadığı bir anı olacaktır. Medeniyetlerin beşiği olmuş tarih kenti İstanbulda gezi programınız konusunda yardımcı olmaktayız.

NASIL OLACAK ?
Ülkenizde herhangi bir yerde panoromik röntgen çektirerek bunu e-mail veya kargo ile Türkiye’ye ulaştıracaksınız.
Panoramik diş röntgeninizi inceleyerek yapılacak tedavileri tesbit edilerek tedavinin maliyeti size bildirilecektir. Sizden onay aldıktan sonra tedavi başlangıcı için karşılıklı olarak randevu günü tespit edilecektir.
Gerekli değerlendirmeler sonucunda, dolgu, diş eti tedavisi, diş çekimleri ve röntgen gibi normal tedavileri bulunduğunuz ülkede yaptırarak Türkiye’de uygulanacak diş tedavi sürenizi kısaltmak da mümkündür. İster üçlü köprü veya kuron, ister tam bir ağız, yani 28’li porselen kuron veya köprü yapılsın, tedavi süresi 7-10 gün sürmektedir.

Bu bir haftalık süre içinde;
İlk gün tedaviye başlanıyor.
2. gün serbestsiniz. Bu sürede geziler veya tatil yapabilirsiniz.
3. günde 2 saat süreyle öğleden sonra tedavinize devam edilecek.
4. ve 5. gün yine serbestsiniz.
6. gün öğleden sonra yine 2 saat süreyle son provalar yapılır.
7. Günde tedaviniz bitirilir. 
8. Günde kontrolleriniz yapılır ve son düzenlemeler bitirilir.
Artık ülkenize dönebilir veya geriye kalan tatilinizi güzel ve sağlıklı bir gülüşle tamamlayabilirsiniz.

İmplant yaptıracaksanız Türkiye’ye ilk gelişinizde aynı gün implantlar, küçük bir operasyon ile çene kemiklerinizin içine yerleştirilir.implantlarınızın çene kemikleriyle kaynaşabilmesi için alt çenede 2 ay, üst çenede ise 3-6 ay kadar beklemek gerekir. Böyle bir durumda, implantlarınız uygulandıktan sonra hemen ülkenize geri döner, yukarıdaki süreler sonunda tekrar Türkiye’ye gelerek protezlerinizi 7-9 gün içinde yaptırabilirsiniz. Tatilinizi, bu ikinci gelişte yapmanız daha mantıklı olacaktır. Diş tedavilerinizi ucuza ve kaliteli yaptırıp daha az harcama ile daha kaliteli dişlere sahip labilirsiniz.

İMPLANT VE ZİRKONYUM KÖPRÜ PROTEZLERİ

Ağızdaki noksan dişlerin yerlerini tamamlayan ve çiğneme basıncım destek dişler yoluyla çene kemiğine ileten protezlere, “köprü protezleri” adı verilir.

Köprülerin kuronlardan belirgin ayrılığı, noksan dişlere gelen çiğneme basıncını, köprü içindeki dişlerin taşımasıdır.Başka bir değişle bir dişe kuron yapıldığında, ona gelen basınç aynı kalır. Ancak köprüde bu durum, noksan diş sayısına göre oldukça fazla artabilir. Bu durumu göz önüne aldığımızda, kuron yapım restorasyonu kolay ve az sorunlu, köprü yapımı daha karmaşık ve çok sorunlu olarak ortaya çıkar.

Çünkü kuron protezine gelen basınç doğal olduğu halde, köprüye gelen basınç bir bakıma patolojiktir. Kuron yapımında destek, dişin kendisidir. Ancak köprüde çekilmiş dişlerin mezial ve distal indeki dişlerdir. Ve de bu dişler hem kendine gelen ve hem de boşluktaki dişlerin yerine gelen, çiğneme basıncını taşımak zorundadır. Burada destek diş kavramı ortaya çıkmaktadır.

Çekim boşluğunun genelde mezial ve distalinde bulunan ve noksan dişlerin yerine yerleştirilen gövde ile bağlantı kurmak zorunda kalan ve zorunlu olarak kuronlanan dişlerdir.

Kanatlı köprüler dışında, her diş boşluğu için en az iki destek diş kullanılır. Kanatlı köprü, sadece üst lateral dişlerin yokluğu dışında kullanılmamalıdır. İki destekten fazla dişin köprü içine alınması, desteklerin genel özelliklerine bağlıdır.

Destek dişlere “ayak” ya da “çapa” da denilmektedir. İdeal köprü yoktur. İdeale yakın köprü üç üyeli köprülerdir. Başka bir değişle, en az diş noksanlığı bir olduğuna göre, buraya yapılacak köprü de en az üç üyeli olmalıdır. Böylece üç üyeli yani, iki destek ve bir gövdeden oluşan köprüye gelen basınç, iki destek tarafından karşılanacaktır. Bu dört üyeli köprüye gelen basınçtan daha azdır ve de üç üyeden az köprüde, genelde yoktur 

Rate post

Rate post
Önceki YazıMerhaba Dünya!
Sonraki Yazıİmplant diş fiyati 2013
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap