İmplant ile diş yapımı için günümüz diş hekimliği çalışmaları ve gelişen son sistem ve materyaller sayesinde daha doğal, sağlıklı ve çekici gülüş dizaynları kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Üstelik bu uygulamalar yapılırken gereksiz diş kesimlerine yer verilmemektedir. İmplant diş yapımı sayfasından uygulama biçimlerine göz atıp video izleyebilirsiniz. Bu yazıda implant sisteminin avantajları ve eski sistemler ile karşılaştırmaları yapılacaktır.
Geleneksel yöntemlerle çekim boşluklarını restore etmek için ön ve arka dişlerin kesimleri yapılıp kaplanması gerekirken artık implant sistemi ile sağlam dişlere zarar vermeden ufak bir operasyonla çene kemiğine yapay bir kök yerleştirmek mümkün olmuştur. İmplantlar titanyumdan yapılır ve sanılanın aksine yeterli kemik dokusu olduktan sonra her bünye kabul eder.

Diş eksikliğiniz var ise kemik kaybı yaşadığınızın farkında mısınız?

İmplant diş yapımı
İmplant diş yapımı

Bir yada daha fazla diş eksikliği adeta gülümsemenizde bir delik açılmasına neden olur. Ayrıca çiğneme fonksiyonunun kaybına ve sağlıklı bir beslenmenin de önüne geçer. Bunlar çok ciddi sorunlar olmasına karşın zamanla daha büyük bir sorun gün yüzüne çıkar.

Dişler vasıtasıyla çiğneme kuvvetleri çene kemiğine iletilir. Diş eksikliğinde bu kuvvetler çeneyi uyarmaz ve çene kemiğinde erime gözlenir. Ayrıca dişleriniz ve etrafındaki kemik, yüz kaslarınızı destekler fakat kemik kaybıyla beraber çeneye bağlanan kaslar kısalır.

Bu destek yok olduğunda yüzünüz olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar. İyi haber şu ki; dental implantlar kemik kaybı için çözüm sunmaktadır. İmplant yapılan kemik ile implant yapılmayan kemik arasında hacim kaybı karşılaştırıldığında implant yapımı kemik kaybını azaltığı görülmektedir.

 

DİŞ EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

Tek diş implant için diş kesimine gerek yoktur.
Tek diş implant için diş kesimine gerek yoktur.

Geleneksel tedavi yöntemleri olarak bilinen kuron köprü, tam ve bölümlü protezler özellikle estetik sorunları ortadan kaldırsa bile kemik kaybını durdurmaz. Bununla birlikte kuron köprü sistemlerinde köprünün oluşturulabilmesi için en az iki veya daha fazla sağlıklı dişin desteğine İhtiyaç duyulur. Bunun en büyük dezavantajı ise sağlıklı dişlerin kesilmesi ve bu sebeple dişlerin çürüklere ve dişeti problemlerine elverişli hale gelmesidir.

İmplant diş uygulamasında sağlıklı dişlere dokunulmaz. İmplant uygulamasıyla birlikte sağlıklı dişin   desteğine olan ihtiyaç ortadan kalkar. Buna artı olarak İmplantlar tıpkı doğal dişler gibi güçlü bir çiğneme fonksiyonu sağlar ve böylece uyarılan çenede kemik kaybı oluşmaz. Bu nedenle dental implant yöntemi diş eksikliği tedavisinde en ideal çözüm olarak hastalara sunulmaktadır.

Önceki YazıZirkonyum diş nedir? Zirkon porselen kaplama diş fiyatları
Sonraki YazıLaminate Veneer Porselen Laminalar ( Laminate Veneer )
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap