İmplant diş yapımı, diş hekimliği dünyasında belki de son yılların en önemli buluşlarından biridir. Birçok hastanın diş sorunlarına çare olan bu tedavi yönteminin önemi hakkında konuşmadan önce, implant diş nedir sorusunu cevaplayalım. Kırık, eksik veya kurtarılamayacak kadar çürümüş/zarar görmüş dişlerin değiştirilerek yerine yapay fakat son derece güçlü bir kopyasının yapılması işidir.

İmplant dişler, hastanın doğal dişi çekildikten sonra ağızda meydana gelen diş boşluğuna yapılır. Çene kemiğinde genellikle tıpkı bir vida deliği açılır ve buraya diş laboratuvarında yapılmış yapay diş sıkıca monte edilir. Buna ek olarak, implant diş doğal dişlerinizden bile sağlamdır. Uzun yıllar kullanılabilir.

İmplant Dişin Görünümü

Birçok kişi için kulağa yüzeysel birşeymiş gibi gelse de, tek bir dişin kaybı bile insan üzerinde duygusal dalgalanmalar yaratabilir. Bu duygusal tepkiler birbirinden farklı derecelerde meydana gelir. Bazıları dışarıdan nasıl algılandığını dert ederken bazıları da güven problemleri yaşayabilir.

Her yıl mükemmel gülüşünü sadece diş eksikliği nedeniyle kaybetmiş ve özgüveni sarsılmış birçok insan depresyona girmektedir. Bu durum bireylerin özel hayatlarını sıkça etkilemektedir. Estetik diş yapım sektörü, implant diş tekniği sayesinde birçok kişinin moralini düzeltmekte ve hastaların özgüvenini geri kazandırmaktadır.

Ağız Sağlığı ve İmplant Diş

İmplant diş, estetik kaygılarla yapılan bir diş tedavisi olduğu kadar ağız sağlığı için de çok önemlidir. Çünkü tek bir dişin kaybı bile, fizik kuralları gereği hastaların ağzındaki tüm dişlerin arasında bulunan kuvvet dengesini bozar. Bu da dişlerin diş köklerinden başlayan bir hareketliliği beraberinde getirir. Zamanla bu kök hareketlilikleri yamuk dişler olarak meydana çıkar.

Çarpık dişler birçok sorunu da beraberinde getirir. Hastaların çiğneme kabiliyetinden kemik kaybına kadar çeşitli problemler ile karşılaşmalarına neden olur. İşte bu problemlerin önüne geçmek ve çenedeki statik dengeyi korumak için implant diş imdada yetişen bir yöntemdir.

İmplant Dişler ve Ağız Konforunuz

Hiç şüphesiz ki, ağzınıza dışarıdan yabancı bir nesne gelmesi fikri birçok kişiyi kaygılandıracaktır. Ancak implant dişler bu kaygıları boşa çıkaran bir yapıdadırlar. Eğer ağzınızda eksik bir diş varsa, bu durumun zorluklarından haberdarsınızdır.

Yemek yerken ve özellikle sert bir gıdayı çiğnerken yaşadığınız zorlukları bir siz bilirsiniz desek yanlış olmaz. İmplant diş tedavisi, işte bu konforsuz durumlardan kurtulup her durumda konforlu bir ağız yapısına sahip olmanızı sağlayan tedavi türüdür. İmplant dişler hakkında daha fazla bilgi almak için https://drsertac.com/implant/ sayfamıza tıklayabilir, bizimle Whatsapp’tan doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca diğer makaleler için sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

Önceki YazıÜST ÇENEDE ESTETİK DİŞ KAPLAMA ÖRNEĞİ
Sonraki Yazıİmplant İçin Neden İstanbul?
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap