Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İmplant Fiyatları İstanbul Türkiye

Türkiye implant diş fiyatlarının en ucuz olduğu ülkelerden birisidir. İstanbul şehri Türkiye deki en ucuz implant diş fiyatları uygulanan illerden birisi mi  diye merak ettim ve bende implant fiyatlarını araştırdım. Çok değişik fiyatlar var. Ancak sonuçta hasta için toplam maliyet nerede ise aynı çünkü bazı yerler kaplama hariç fiyat veriyor bazı yerler taksit uyguluyor.
Diş hekiminiz implant fiyatı ve bu fiyatın içine hangi hizmet ve ürünlerin dahil olduğu konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. Ancak implant fiyatları genel olarak aşağıdaki prosedürleri içermektedir.
  • Ağız ve çene kemiği muayenesi
  • Panoramik ağız röntgeni
  • İmplantın yerleştirilmesi için gereken cerrahi müdahale
  • Yapay kökün üzerine yerleştirilen protez diş

İmplant Diş Fiyatları Neden Yüksek?

İmplant diş görünümü
İmplant diş fiyatı ve implant markası Türkiye implant merkezi.

Diş implantı cerrahi müdahaleden röntgene, anesteziden kaplamaya kadar pek çok farklı işlemin bir arada yapılmasını ve pahalı malzemelerin kullanılmasını gerektirmektedir. Sonuç olarak orijinal dişinizin yerini tutabilecek kadar sağlam, çiğneme gibi fonksiyonları aynı şekilde yerine getirebilen ve on yıllarca sorun çıkarmadan kullanılabilen yapay bir dişiniz olacağı için implant fiyatları bu kadar yüksektir.

İmplant Fiyatları Nelerden Etkileniyor?

Ağız sağlığınız, çene kemiğinizin durumu, yaş ve implantın yapılacağı bölge gibi faktörler implant fiyatları üzerinde oldukça etkili.
İmplantı yerleştirecek ve daha sonra kaplamayı yapacak doktorun tecrübesi, uzmanlığı fiyat üzerindeki diğer önemli faktör.
Malzeme, röntgen gibi faktörler belirli bir standartta olsa da doktorunuzun kim olduğu fiyatın ne kadar olacağı konusunda en belirleyici etken.
İstanbul implant diş kliniği
İstanbul implant diş kliniği fiyatları

İmplant diş fiyatları için kliniğe geldiğinizde indirimli fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Panoramik diş röntgeni diş etlerinizin ve özellikle çene kemiğinizin durumunu belirlemek için gerekli.

Öncelikle kökten başlayalım. Diş kökünün vücut ile herhangi bir problem olmadan uyum sağlaması için titanyum kullanılmakta.
Daha sonra bu kök üzerine diş dokusuna ve görünümüne en yakın diş kaplama yerleştirilmekte.
Burada zirkonyum istemezseniz porselen gibi alternatifler mevcut.
İmplant üzerine yerleştirilecek dişin şeklinin size göre şekillendirileceğini ve bunun için bir laboratuvar çalışması gerektiğini unutmayın.
Yapılan implantı diğer dişlerle uyumlu olması gerekiyor. Doğru konumlandırılması önemli.

Önceki YazıMerhaba dünya!
Sonraki Yazıİmplant diş fiyati 2013
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap