zirkonyum,zirkonyum diş fiyatları,zirkonyum nedir,zirkonyum kaplama fiyat,zirkonyum fiyatları,zirkonyum kaplama
zirkonyum diş örnekleri,zirkonyum porselen diş,zirkon,Zirkonyum Diş,zirkon diş fiyatları,zirkon nedir
zirkon kaplama fiyat,zirkon fiyatları,zirkon kaplama,zirkon diş örnekleri,zirkon porselen diş,zirkon taşı
Zirkonyum Diş
Güzel Dişler Güzel Gülüşler Estetik Diş
Öncelikle düzenli hekim kontrolünde olmak çok önemli. Bizim fark edemeyeceğimiz bazı sorunları, daha başlangıç döneminde hekimimiz fark edip erkenden gerekli önlemleri alacaktır. Bunun için hiç bir şikayetimiz yoksa bile 6 ayda bir düzenli kontrol öneriyoruz.
ikinci olarak ağız bakımı için dişleri mutlaka günde en az üç kere çok bastırmadan ama dişlerin temizlendiğine emin olacak kadar uzun süre fırçalamalı, ve diş ipi kullanmaya özen göstermeliyiz. Ağız gargaraları da ağız bakımının sürdürülmesinde size yardımcı olacaktır. Dişleri fırçalama imkanı bulamıyorsak, en azından temiz bir su ile ağzı gargaralamak ise yarayacaktır. Fransızlar yemekten sonra dişlerini fırçalama imkanı bulamazlarsa bir parça peynir alırlar ağızlarına ki bu da ise yarar.
Diş taşlarının temizlenmesi dişlere zarar vermez ve dişleri çizmez. Fırçalarken dis etleri kanıyorsa . dis etlerinin rengi pembeden kırmızıya doğru gitmişse ve ağız da kotu bir koku varsa dis hekimine gitme zamanı gelmiş demektir.
Çocukların 6 yasında ilk daimi dişleri çıkmaya başlar ve arkada sut dişlerinin arkasında çıkan dişler, çoğu zaman süt dişleri ile karıştırılır. Nasıl olsa değişecek yaklaşımı ile de dolguya gereksiniminin olmadığı düşünülür. Bunlar ömür boyu ağızda kalacak dişlerdir ve çürükten korumak için üzerleri koruyucu bir tabaka ile örtülmelidir Ayrıca süt dişlerinde ki çürük, çok çabuk ilerleyebileceğinden görülür görülmez diş hekimine başvurulmalıdır. Alttaki daimi dişin sürmesine daha çok var ise diş hekimi süt dişine dolgu yapacaktır.
Sut dişleri sağlıklı ise diş hekimi bu sağlığı korumak için çocuklara flor uygulayacaktır.
Hamilelik planlanıyorsa, mutlaka öncesinde yapılacak kontrollere diş hekimi kontrolü de eklenmelidir. Varsa sorun hamilelik sonrasına ertelenmeden yapılmalıdır ki, hamileliğin daha rahat geçmesi sağlansın. Hamilelik sırasında dişetlerinin daha çok kanaması da yaşanılan sıkıntılardan birisidir ve besinci ayda diş hekimine dişetleri kontrolüne gidilmesinde sakınca yoktur. Mecbur kalındığında hamilelik esnasında da acil tedaviler yapılabilir Hamilelik sırasında ortaya çıkabilecek acil olmayan tedaviler de hamileliğin bitimine bırakılabilir.
Ağız ve diş sağlığı açısından vitamin ve minerallerin önemi büyüktür Örneğin A vitamini eksikliğinde kemik ve diş oluşumunu sağlayan hücrelerin aktivitesi azalır, tükürük salgısı azalır ve ağızda yaralar görülebilir. Diş çekimlerinden sonra oluşan pıhtılaşma içinse E ve K vitaminleri önemlidir Bu örnekler çok daha arttırılabilir Burada önemli olan ağız ve diş sağlığı için sağlıklı ve dengeli beslenmektir.
Günümüzde dişlerini sıkan kişilerin sayısı oldukça artmıştır. Eğer siz de dişlerinizi sıktığınızı yada gıcırdattığını düşünüyorsanız ya da çevrenizden böyle bir duyum aldıysanız, mutlaka diş hekiminize gitmeli ve bu durumdan bahsetmelisiniz. Dis hekiminiz bu alışkanlığınız için gerekli olan tedaviyi planlayacaktır.
Benim sizlerle paylaşabileceğim minik hatırlatmalar böyle Umarım diş ağrısı diş hekimi korkusunu aşmadan diş hekimine gidemeyenlerden değilsinizdir. Çünkü diş hakimleri, sızın korkunuzu azaltmak ve tedavinizi rahat bir şekilde tamamlamak için etlerinde gelen her şeyi yapıyorlar. Ağız ve diş sağlığınızın daim olmasını diliyorum. Sağlıklı ve güzel gülümsemeleriniz yüzünüzden hiç eksik olmasın…
Rate post

Rate post
Önceki YazıZirkonyum diş nedir? Zirkon porselen kaplama diş fiyatları
Sonraki YazıLaminate Veneer Porselen Laminalar ( Laminate Veneer )
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap