Diş kaplama ömrü ne kadar

Diş kaplamalarınıızn eskidiğini düşünüyorsanız mutlaka diş hekimine gitmeli ve detaylı bir kontrol yaptırmalısınız. Çekilecek diş röntgeni, diş eti sağlığınız ve kapanış durumuna göre diş hekiminiz size eski kaplamaların kullanılabilirliği ile ilgili bilgi verecektir.

Eski diş kaplamaları, birçok farklı nedenden dolayı değiştirilebilir. Bunlar şunları içerebilir:

  1. Diş Ağrısı: Acil ve zaman kaybedilmeden eski diş kaplamaları çıkarılıp dişlerdeki problem giderilmelidir.
  2. Kaplama hasarı: Diş kaplamaları zamanla aşınabilir, çatlayabilir veya kırılabilir. Eski kaplamaların hasar görmesi, dişlerinize zarar verebilir ve yeni bir kaplama takılması gerektirebilir.
  3. Renk değişikliği: Diş kaplamaları zamanla renk değiştirebilir veya renk tonunun uyumsuz olduğu durumlarda, dişlerinizin doğal renk tonuna daha iyi uyacak şekilde yenilenmesi gerekebilir.
  4. Çürükler: Kaplama, altındaki dişin çürümesini önlemek için yapılmış olsa da, dişin alt kısmında çürük oluşabilir. Bu durumda, kaplama kaldırılmalı ve altındaki çürük tedavi edilmelidir.
  5. Diş eti çizgisi değişikliği: Diş eti çizgisi zamanla değişebilir ve eski kaplamalar, yeni diş eti hattına uyacak şekilde yenilenmelidir.
  6. Estetik amaçlar: Bazı insanlar, eski kaplamalarının doğal görünümüne memnun olmayabilir ve daha estetik bir çözüm için yeni kaplama talep edebilirler.

Diş kaplamalarının değiştirilmesi gerekip gerekmediği, kişinin bireysel ihtiyaçlarına ve durumuna bağlıdır. Diş hekiminiz, eski diş kaplamalarınızın durumunu değerlendirerek, size ne zaman yenilenmesi gerektiğini önerir ve size en uygun tedavi seçeneğini sunar.

Eski diş kaplamanız çıkarıldığında zirkonyum yaptırmak zorunda değilsiniz. Detaylar için 02126616979 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Kaplamaları
Sonraki YazıEn Sık Uygulanan Diş Tedavileri
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap