Ortodonti

Estetik diş hekimliği nde uygulanan tedaviler dişlerin öncelikle zarar görmeden en az işlem uygulanarak estetik diş görünümü sağlanmasını hedefler. Dişleri çapraşıklığı ortodonti tedavisi ile giderilebilir yaklaşık bir yıl süren ortodonti tedavisi uygulaması tavsiye edilir. 

Telsiz Ortodonti

Dişlerinin üzerine tel taktırmak istemeyen hastalar için günümüzde telsiz ortodonti tedavisi olarak adlandırılan şeffaf plak yöntemi uygulanabilmektedir. Şeffaf plaklar ile eğri dişlerin düzeltilmesi tıpkı dişler üzerine tel takılarak uygulanan ortodonti tedavisi prensibi gibi işler. 15 günde bir değiştirilen şeffaf plaklar sayesinde adım adım diş hareketi gerçekleşir. 

Sonuç olarak istenilen pozisyona gelen dişler estetik görünümü sağlar. 

Şeffaf Plak Markaları

İnvisalign diş düzeltme apareyi
İnvisalign diş düzeltme apareyi

Değişik firmaların üretimi ile şeffaf plak tedavisi yapılabilir. Bunlardan birkaçını sıralamak gerekirse Orthero, invisalign ve C-aligner markaları ile eğri dişlerin düzeltilmesi mümkün olmaktadır.

Türkiye’de dişlerin düzeltilmesi için teknoloji altyapısı oluşturan ve araştırma geliştirme birimi ile sürekli kendini yenileyen orthero telsiz ortodonti sistemi en çok kullanılan sistem olmuştur. Bütün bu sistemleri işleyiş biçimi aynıdır. Sistem ağzızdan alınan ölçünün bilgisayar analizi sonrasında hangi dişlere ne kadar kuvvet verileceği üzerine kuruludur. Uygun plaklar yapılarak kaç plak ile eğri dişlerin tel takılmadan düzeltilebileceği ile ilgili bir analiz sunar. 

Orthero Avantajları

Hasta ve diş hekimi tedavi sonucunu ilk başta görebilir. Sistemin en büyük avantajlarından bir tanesi de budur. Kaç adet plak kullanılarak hangi dişlere ne kadar hareket verilebileceğini tedavinin başında bellidir. Büyük bir avantaj sağlayan bu yöntem sayesinde ortodonti tedavilerinin sonuçları en baştan öngörülebilir olmuştur. 

Plaklar ile uygulanan kuvvetlerin dengeli ve düzenli olması nedeni ile diş hareketi sırasında oluşan hassasiyet ve ağrı az düzeye iner. Bir şey takılarak uygulanan ortodonti yönteminde tellerin bükülmesi sırasında dişlerin üzerine gelen kuvvetleri oldukça zordur. Oysa analiz ile yapılan şeffaf plak yöntemi hangi dişin ne kadar kuvvet alacağını tam olarak belirleyebilir ve ağrı yapmadan dişlerin hareket ettirilmesi çoğu zaman mümkün olmaktadır.

Orthero Fiyatları

Telsiz şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi fiyatları ile tel ile ortodonti fiyatları hemen hemen aynı gibidir. Telsiz bilgisayar destekli şeffaf apareyler her 15 günde bir değiştirilerek uygulanır. Maliyet olarak daha yüksek maliyetleri olmasına karşın tel ile ortodonti fiyatları ile aynı fiyata uygulanırlar.

Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Estetiği Uygulamaları
Sonraki YazıŞeffaf Aparey ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap