Ortodonti

Estetik diş hekimliği nde uygulanan tedaviler dişlerin öncelikle zarar görmeden en az işlem uygulanarak estetik diş görünümü sağlanmasını hedefler. Dişleri çapraşıklığı ortodonti tedavisi ile giderilebilir yaklaşık bir yıl süren ortodonti tedavisi uygulaması tavsiye edilir. 

Telsiz Ortodonti

Dişlerinin üzerine tel taktırmak istemeyen hastalar için günümüzde telsiz ortodonti tedavisi olarak adlandırılan şeffaf plak yöntemi uygulanabilmektedir. Şeffaf plaklar ile eğri dişlerin düzeltilmesi tıpkı dişler üzerine tel takılarak uygulanan ortodonti tedavisi prensibi gibi işler. 15 günde bir değiştirilen şeffaf plaklar sayesinde adım adım diş hareketi gerçekleşir. 

Sonuç olarak istenilen pozisyona gelen dişler estetik görünümü sağlar. 

Şeffaf Plak Markaları

İnvisalign diş düzeltme apareyi
İnvisalign diş düzeltme apareyi

Değişik firmaların üretimi ile şeffaf plak tedavisi yapılabilir. Bunlardan birkaçını sıralamak gerekirse Orthero, invisalign ve C-aligner markaları ile eğri dişlerin düzeltilmesi mümkün olmaktadır.

Türkiye’de dişlerin düzeltilmesi için teknoloji altyapısı oluşturan ve araştırma geliştirme birimi ile sürekli kendini yenileyen orthero telsiz ortodonti sistemi en çok kullanılan sistem olmuştur. Bütün bu sistemleri işleyiş biçimi aynıdır. Sistem ağzızdan alınan ölçünün bilgisayar analizi sonrasında hangi dişlere ne kadar kuvvet verileceği üzerine kuruludur. Uygun plaklar yapılarak kaç plak ile eğri dişlerin tel takılmadan düzeltilebileceği ile ilgili bir analiz sunar. 

Orthero Avantajları

Hasta ve diş hekimi tedavi sonucunu ilk başta görebilir. Sistemin en büyük avantajlarından bir tanesi de budur. Kaç adet plak kullanılarak hangi dişlere ne kadar hareket verilebileceğini tedavinin başında bellidir. Büyük bir avantaj sağlayan bu yöntem sayesinde ortodonti tedavilerinin sonuçları en baştan öngörülebilir olmuştur. 

Plaklar ile uygulanan kuvvetlerin dengeli ve düzenli olması nedeni ile diş hareketi sırasında oluşan hassasiyet ve ağrı az düzeye iner. Bir şey takılarak uygulanan ortodonti yönteminde tellerin bükülmesi sırasında dişlerin üzerine gelen kuvvetleri oldukça zordur. Oysa analiz ile yapılan şeffaf plak yöntemi hangi dişin ne kadar kuvvet alacağını tam olarak belirleyebilir ve ağrı yapmadan dişlerin hareket ettirilmesi çoğu zaman mümkün olmaktadır.

Orthero Fiyatları

Telsiz şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi fiyatları ile tel ile ortodonti fiyatları hemen hemen aynı gibidir. Telsiz bilgisayar destekli şeffaf apareyler her 15 günde bir değiştirilerek uygulanır. Maliyet olarak daha yüksek maliyetleri olmasına karşın tel ile ortodonti fiyatları ile aynı fiyata uygulanırlar.

Önceki YazıDiş Estetiği Uygulamaları
Sonraki YazıŞeffaf Aparey ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap