Eksilen Dişin Yerini Tamamlamak

Bir dişinizin yeni çekildiğini düşünelim. Bu boşluğun neden doldurulması gerektiğini anlamakta belki zorlanabilirsiniz. Güldüğünüzde kimsenin fark etmeyeceği bir yerdedir bu boşluk. Öyleyse sorun nerede?
Sorun şudur: Ağzınızda bir boşluk bıraktığınız zaman, burun diğer dişlerin sağlığım ve işlevini tehlikeye atmış olursunuz. Buna domino etkisi denir.
Eksilen dişin (ya da dişlerin) bıraktığı açıklığı doldurmak isteyen yanlardaki dişler oraya doğru kayma yapar ve sonunda şunlar olur.
✓ Isırmanız çene ekleminizle olan uyumunu yitirir.
✓ Çiğneme şekliniz bozulur ve bütün diğer dişleriniz üzerinde bir gerginlik oluşturur.
✓ Daha çok sayıda dişinizi yitirme riskine girersiniz.
✓ Görünüşünüz ve sağlığınız etkilenir. Diş kaybı kemik kaybına, kemi* kaybı da yüzün çökmesine neden olur.
Sabit Köprü
Diş hekimliğindeki köprü bildiğimiz köprü anlamındadır: bir boşluğun üzerine kurulur. Sabit köprü iki sağlam dişe tutunarak, eksilen dişin (ya da dişlerin) bıraktığı boşluğu kaplar.

Köprünün Avantajları

♦ Sabit köprü kalıcıdır. Gece yatarken çıkarmak gerekmez.
♦ Doğal dişinize benzer.
♦ Rahattır, çiğnerken oynamaz.
♦ Bitişik dişlerinize tutunur, hem de onlara destek olur; dişleri bir hizada
tutar, ağzınızı koruma sağlayacak şekilde restore eder.
Köprünün Dezavantajları
Aslında bilinen bir dezavantajı yoktur, yalnız çok iyi temizlenmek ister. Köprünün altında plak ve bakteri birikmesini önlemek için uzun süre diş ipi ve bol su kullanmanız gerekir.

İmplant

Eksik diş için belki de en iyi çözüm! Yıllardır süren diş hekimliği araştırmaları bazı kendini adamış diş hekimlerinin öncü çabalarıyla ve eklem nakli cerrahisi alanındaki dev adımlarla birleşince, diş implantları alanında başarılı bir sıçrama gerçekleşmiştir. Bugün ağızda iyi uyum sağlayan titanyum implant sistemleri dişlerinden birini ya da tamamını yitiren insanlar için elverişli bir seçenek durumuna gelmiştir.
İmplant yapımı ciddi bir süreçtir. Konunu hakkında tecrübe ve bilgisi olan hekimler ile çalışılmalıdır. 20 yılı geçen implant deneyimizde çok zor durumlarda kalan hastalar gördük. bunları düzeltsek de hastaların çektikleri sıkıntılar ve ekonomik kayıpları büyük idi.
İMPLANT ÜZERİ DİŞ FİYATLARI
İMPLANT ÜZERİ DİŞ FİYATLARI

İmplant tedavisinde fiyat araştırması değil kalite ve bilgi tecrübe araştırması yapmak gerekiyor. Çekilen diş için bazen en iyi alternatif olsa da bazen de son tercih olabilmektedir. bunu ayırt etmek için gerçekten bilgi ve tecrübe ile samimi bir yaklaşım gerekiyor.

İmplant öncesi implantın yapım aşamaları hakkında genel bir bilgi sahibi olunmasında fayda var tabi. bu nedenle sitemde yer alan implant yazılarına göz atmanızı öneririm.
en iyi implant hangisi diye sorar hastalar genellikle. Bazen en kaliteli implantı implant fiyatları ile belirlemeye çalışır. durum böyle değil aslında. En iyi implant hekimin bilgi ve tecrübesi ile seçip hastaya uygun gördüğü implanttır. Başarı ile sonuç alındığında yüz güldüren implanttır.
Rate post

Rate post
Önceki YazıMerhaba Dünya!
Sonraki Yazıİmplant diş fiyati 2013
Diş İmplant Fiyatı Ne Kadar?
10/04/2023

Alt Üst Çene İmplant Yapımı,

Alt üst çene implant yapımı, diş kaybı yaşayan kişilere yeni dişlerin yerleştirilmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, kişinin çene kemiğine yerleştirilen titanyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
10/04/2023

DİŞ ESTETİĞİ TEDAVİLERİ

Diş beyazlatma, dişlerin renk tonunu açmak veya daha beyaz bir görünüm elde etmek için kullanılan bir diş estetiği tedavi yöntemidir. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimi tarafından...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Hareketli İmplant Üzeri Protez
10/04/2023

Hareketli Proteze Nasıl Alışılır?

Hareketli protezlerinize alışmak için birkaç öneri verebilirim. Ancak öncelikle hareketli protez kullanan hastaların implant tedavisine uygun oldukları durumda en az 2 implant ile protez...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap