Eksilen Dişin Yerini Tamamlamak

Bir dişinizin yeni çekildiğini düşünelim. Bu boşluğun neden doldurulması gerektiğini anlamakta belki zorlanabilirsiniz. Güldüğünüzde kimsenin fark etmeyeceği bir yerdedir bu boşluk. Öyleyse sorun nerede?
Sorun şudur: Ağzınızda bir boşluk bıraktığınız zaman, burun diğer dişlerin sağlığım ve işlevini tehlikeye atmış olursunuz. Buna domino etkisi denir.
Eksilen dişin (ya da dişlerin) bıraktığı açıklığı doldurmak isteyen yanlardaki dişler oraya doğru kayma yapar ve sonunda şunlar olur.
✓ Isırmanız çene ekleminizle olan uyumunu yitirir.
✓ Çiğneme şekliniz bozulur ve bütün diğer dişleriniz üzerinde bir gerginlik oluşturur.
✓ Daha çok sayıda dişinizi yitirme riskine girersiniz.
✓ Görünüşünüz ve sağlığınız etkilenir. Diş kaybı kemik kaybına, kemi* kaybı da yüzün çökmesine neden olur.
Sabit Köprü
Diş hekimliğindeki köprü bildiğimiz köprü anlamındadır: bir boşluğun üzerine kurulur. Sabit köprü iki sağlam dişe tutunarak, eksilen dişin (ya da dişlerin) bıraktığı boşluğu kaplar.

Köprünün Avantajları

♦ Sabit köprü kalıcıdır. Gece yatarken çıkarmak gerekmez.
♦ Doğal dişinize benzer.
♦ Rahattır, çiğnerken oynamaz.
♦ Bitişik dişlerinize tutunur, hem de onlara destek olur; dişleri bir hizada
tutar, ağzınızı koruma sağlayacak şekilde restore eder.
Köprünün Dezavantajları
Aslında bilinen bir dezavantajı yoktur, yalnız çok iyi temizlenmek ister. Köprünün altında plak ve bakteri birikmesini önlemek için uzun süre diş ipi ve bol su kullanmanız gerekir.

İmplant

Eksik diş için belki de en iyi çözüm! Yıllardır süren diş hekimliği araştırmaları bazı kendini adamış diş hekimlerinin öncü çabalarıyla ve eklem nakli cerrahisi alanındaki dev adımlarla birleşince, diş implantları alanında başarılı bir sıçrama gerçekleşmiştir. Bugün ağızda iyi uyum sağlayan titanyum implant sistemleri dişlerinden birini ya da tamamını yitiren insanlar için elverişli bir seçenek durumuna gelmiştir.
İmplant yapımı ciddi bir süreçtir. Konunu hakkında tecrübe ve bilgisi olan hekimler ile çalışılmalıdır. 20 yılı geçen implant deneyimizde çok zor durumlarda kalan hastalar gördük. bunları düzeltsek de hastaların çektikleri sıkıntılar ve ekonomik kayıpları büyük idi.
İMPLANT ÜZERİ DİŞ FİYATLARI
İMPLANT ÜZERİ DİŞ FİYATLARI

İmplant tedavisinde fiyat araştırması değil kalite ve bilgi tecrübe araştırması yapmak gerekiyor. Çekilen diş için bazen en iyi alternatif olsa da bazen de son tercih olabilmektedir. bunu ayırt etmek için gerçekten bilgi ve tecrübe ile samimi bir yaklaşım gerekiyor.

İmplant öncesi implantın yapım aşamaları hakkında genel bir bilgi sahibi olunmasında fayda var tabi. bu nedenle sitemde yer alan implant yazılarına göz atmanızı öneririm.
en iyi implant hangisi diye sorar hastalar genellikle. Bazen en kaliteli implantı implant fiyatları ile belirlemeye çalışır. durum böyle değil aslında. En iyi implant hekimin bilgi ve tecrübesi ile seçip hastaya uygun gördüğü implanttır. Başarı ile sonuç alındığında yüz güldüren implanttır.
Rate post

Rate post
Önceki YazıMerhaba Dünya!
Sonraki Yazıİmplant diş fiyati 2013
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap