Ön diş implant uygulaması

Zaman ile yarışıyoruz değil mi? Hem de nasıl. Aslında önce zamanı ve kaynakları boşa harcayıp sonra zaman peşinde koşuyoruz diye düşünüyorum. Bir günde implant, bir günde diş gibi terimler son zamanlarda bizim meslekte giderek yaygınlaşmaya başladı. Fast food diş hekimiği diyorum ben bunlara. bir günde diş dediklerinde de ah neden okumaz ki insanlar diye hayıflanıyorum. Mesela bu yazıyı okuyanlar bu meşhur bir günde diş diyenlerin nasıl bir satış pazarlama stratejisi izlediklerini daha ban leb demeden anlayacaklar.

BİR GÜNDE İMPLANT BİLMECESİ

implant yapımı
DİŞ ÇEKİMİ SONRASI KAÇ GÜN BEKLEMEK GEREKİR?

İnternette de bir günde diş ile ilgili aramalar giderek artıyor. İnsanlar bu işlemin nasıl mümkün olduğunu merak ediyorlar. Aynı gün taklılan imlant ve üzerine diş nasıl luyor da sorunsuz oluyor. Peki diğer zavallı hastalar ve zavallı diş hekimleri neden aylarca uğraşıyorlar. Bir sihir mi var bu işte diye düşünmeden edemiyoruz değil mi?

Yok yok sihir falan yok. İllüzyon da değil! Bu sadece çağımızda artık kabullendiğimiz ve yaşantımızın bir parçası haline gelen pazarlama stratejisi. Kimse de ses çıkarmıyor. Ama ben kızıyorum doğrusu. Nasıl yani bir günde diş. Televizyon reklamlarındaki gibi alttan hızlı hızlı küçük yazılar da geçirmiyorlar. Bari onu yapsalar. Parantez içinde küşük küçük de yazabilirler aslında. Ama ne yazan var ne çizen.

Şimdi sizin bana peki o küçük yazılardan yazsalar ne yazmaları gerekir dediğinizi duyuyor gibiyim. Hemen ifade edeyim. Bir günde diş sadece çekim boşluğunun geçici bir süre için kapatılması amacı ile uygulanır. İmplant üzeri nihai protezin yerleştirilmesi için 3 ile 6 ay beklemek gerekecektir. Daha sonra alınacak ölçü ile hastanın kalıcı diş yapımı tamamlanacaktır.

Bunu ifade etmeden hastalara bir günde diş, bir günde diş diye reklam yapmak ve hasta geldikten sonra bu gerçeği açıklamak hiç etik değil. Bir yandan reklam pazarlama taktiği diğer yandan hasta kandırmaca oluyor bana göre.

BİR GÜNDE İMPLANT FİYATLARI

İmplant
İmplant diş İstanbul Küçükçekmece Diş Kliniği 02129093748

Şimdi size bir günde implant fiyatlarını açıklayacağım. Ama nasıl açıklasam bilemedim. bir günde implant dediğiniz sadece uygulanan implant mı yoksa onun üzerine yapılan diş de dahil mi? Bir günde bir günde diye ortalığı birbirine kattıklarına göre hepsi içerisinde olmalı bunun. Ama bu pazarlamacılarda durum farklı. İmplant fiyatı diye vida dişin ücretini açıklıyorlar. Üzeri de ayrıca hesaplanıyor. Hem de geçici bir süre kullanılmak üzere. Daha sonra implant kemik ile kaynaştıktan sonra yani oraya kaliteli zirkonyum diş kaplama veya porselen diş kaplama yaptırmak mümkün.

Bir günde implant fiyatı normal implant fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksektir. Geçici olarak hazırlanan diş kaplama birkaç defa değiştirilme zorundadır çünkü. Yara bölgenin sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi ve şekillendirilebilmesi için üç dört defa geçici diş yapılır. Bir günde implant fiyatları normal implant uygulamasından daha yüksek fiyatlıdır çünkü kaybedilme riski daha yüksektir. Hekimin veya kliniğin riski arttığı için bu maliyetler tedavi fiyatı içerisine dahil edilmektedir.

1 günde implant İstanbulda başlayıp, Ankarada devam eden bir furya. Diğerleri gibi bir süre sonra gelir geçer diye düşünüyorum.

Diş çekimini takiben aynı gün takılan implant mümkün demiştim daha önceki yazılarımda. Çekimin takiben implant yapmak ile bir günde implant kavramlarını karıştırmayalım lütfen. Çekim sonrası implant yerleştirme prosedüründe hastaya daha sonra diş yapımı için süre gerekeceği konusunda bilgi verilmektedir. Oysa diğerinde bir günde implant ve üzerine de diş yapılıp işlemin tamamlanacağı vurgusu vardır.

BİR GÜNDE İMPLANT PAZARLAMASINA NEDEN KARŞIYIM

Sertaç Kızılkaya
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya Estetik ve implant diş tedavileri.

Bir günde implant tedavisi dediğimizde işlemin başlangıç aşamaları gerçekleşebiliyor. Kalıcı dişler takılmıyor. Bu sadece implantın yerleştirilip üzerine geçici olarak diş kaplama uygulanması. Her durumda da gerçekleştirilebilmesi malesef mümkün değil. “Primer Stabilite” dediğimiz birincil tutunmanın yeterli olması gerekiyor. Hastaya bir günde diyerek kliniğe getirdikten sonra sizin için bu işlem uygun olmadığından gerçekleştiremedik veya gerçekleştiremiyoruz demek yanlış. Hasta kliniğe gelmeden bu işlemin her durumda mümkün olmadığını bilmeli.

İmplant üç parçadan oluşuyor. Bu basit bilgi bile implant yaptıranlardan esirgeniyor.

  1. İmplant gövdesi
  2. İmplant dayanağı (Abutment)
  3. İmplant zeri kaplama veya protez.

Bu tedavi yöntemi ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız implant uygulaması ve aşamaları yazımı okuyabilirsiniz.

Çakma diş olarak isimlendirilen implant uygulaması bazen diş çekildiğinde aynı gün içerisinde uygulanabilmektedir. Dişi çekip yerine implant yerleştirmek ve aynı seansta üzerine geçici diş yapmak mümkündür.

Bir de dikişsiz implant olarak pazarlanan cerrahi guide yöntemi var. Dikişsiz implant daha dürüst ve anlamlı bir uygulama. Evet implant yapılıyor ve ağza dikiş atılmıyor. Bu uygulamayı ben de kliniğimde uyguluyorum. Cerrahi şablon ile implant uygulaması yazımda bu konunun ayrıntılarına yer verdim. Link yardımı ile gidip o yazıyı okuyabilirsiniz.  fiyatları

Bir günde kaç implant yapılır? sorusu artık yerini bir günde implant nasıl oluyor a bıraktı. Bu yazıda bir günde implant olarak adlandırılan implant uygulandığı gün üzerine geçici diş kaplama yapılması uygulamasının nasıl bir ticari pazarlama yöntemi olduğu ile ilgili bilgi vermeye çalıştım.

Tekrar üzerine basarak ifade edeyim bir günde implant ile kasıt bitmiş bir tedavi süreci değildir. Kesinlikle öyle birşey yoktur. İmplant üzerine geçici diş takldıkatn sonra yine defalarca diş hekininizin yanına gitmeniz gerekecektir.

Aklınıza takılan sorular için iletişim sayfası veya yorum bölümünden bana hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Rate post

Rate post
Önceki YazıDİŞ ETİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?
Sonraki YazıİMPLANT NASIL BİR TEDAVİ?
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap