Bu sayfaya göz atıyorsanız diş sorunu başlamış demektir. Diş dolgu fiyatı ile ilgili bilgi vermeden önce ucuz tedavilerde kullanılan malzemelerin farklı olduğunu bilmeniz gerekir. Hekim kullandığı malzeme ve yaptığı diş tedavisi için harcadığı zaman ve emek karşılığında bir fiyat politikası belirler. Bu fiyat sizin için az yada çok olabilir. Ama ucuz etin yahnisi olmaz bunu aslında hepimiz biliyoruz. Pahalı olması da iyi olduğu anlamına gelmez

DİŞ DOLGU FİYATI

Siz doktorunuz ile tanıştığınızda ve kliniğin temizliğine düzenine göre fiyatı hak edip etmediğini anlayacaksınız zaten. 2021 diş dolgu fiyatları ve diğer diş tedavi fiyatları hakkında bilgi alacağınız bu yazıda ilgili sayfalara verilen linkleri takip ederseniz daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Mesela en iyi diş kaplama olarak bilinen zirkonyum diş fiyatları veya merak edilen implant fiyatları sayfamıza verdiğimiz linkleri yazının sonunda bulabilirsiniz.

Estetik diş dolgu fiyatı
Estetik diş dolgusu için kullanılan kompozit dolgu fiyatı ile amalgam dolgu fiyatı farklıdır.

Dolgu Zamanı

Öncelikle diş dolgu çeşitlerine göre diş tedavi fiyatlarının değiştiğini bilmekte fayda var. Dolgu çeşitleri ve dolgunun neden ve ne zaman yapıldığı maliyeti etkiler. Anlaşılan o ki sizin de dişiniz çürüdü ve diş dolgusuna ihtiyaç duydunuz. Umarım diş çürüğünü fazla ilerlememiştir. Çünkü geç kalınan dolgular için kanal tedavisi uygulaması gerekebilir. Özellikle dilinizi götürdüğünüzde diş boşluğu hissedecek kadar büyük bir kavite var ise kanal tedavisi yaklaşmış demektir. Soğuk sıcak ağrısı ve gece kendiliğinden başlayan diş ağrısı ilerlemiş diş çürüğünün habercisidir.

Diş çürüğü sadece dişin sinirini olumsuz etkilemez. Aynı zamanda diş eti dokusunda da enfeksiyon oluşmaya başlar. Diş çürüklerinde kötü ağız kokusunun nedenlerinden bir tanesi de diş çürüğü olan bölgedeki diş etinin enfeksiyonudur. Estetik diş kaplama olan zirkonyum porselen uygulaması ile kendi dişiniz gibi görünen ve uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz yeni nesil estetik diş kaplama yaptırabilirsiniz.

Zamanında yapılmayan diş çürüğü tedavisi dişten fazla madde kaybedilmesine neden olacaktır. Bu gibi bir durumda diş hekimliğinin çığır açan uygulaması zirkonyum diş kaplama imdadınıza yetişir. Estetik diş kaplama olan zirkonyum   porselen uygulaması ile kendi dişiniz gibi görünen ve uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz yeni nesil
estetik diş kaplama yaptırabilirsiniz.

Diş Dolgusu Çeşitleri ve Diş Dolgusu Fiyatı

İçerisinde metal bulunmayan bu son derece dayanıklı ve estetik kaplamalar uzun yıllar sağlıkla kullanılabilmektedir.  Diş dolgusu işleminiz tamamlandıktan sonra mutlaka estetik zirkonyum diş kaplama ile ilgili bilgi alın. Yukarıda link olarak eklediğim sayfalardan da hem bilgi alabilir em de bana soru sorabilirsiniz.
Diş çekime gitmeden ister dolgu ister kanal tedavisi ile kurtulduğunda implant diş uygulamasına gerek kalmayacaktır. İmplant fiyatları bir dolgu veya kanal tedavisi ile karşılaştırıldığında arada büyük bir fark olduğunu göreceksiniz. Peki bu diş tedavi fiyatları ne kadar?
Diş hekimliğinde çürüyen dişi tedavi amacı ile yapılan dolgular diş ömrünü uzatır. Çürük temizlendikten sonra kalan sağlam dişin üzerine diş sinirini (pulpasını) koruyucu ilaç koyulur ve onun üzerine de diş gibi sağlam ve dişi taklit edecek diş dolgu malzemesi uygulanır.
Diş dolgu fiyatı 2021 yılı için önceki seneler ile karşılaştırıldığında % 20 artmıştır. Bu oranlar Diş hekimleri odaları tarafından belirlenir ve tavsiye edilen ücret listesi olarak yayınlanır.

Metal yani amalgam diş dolgusu fiyatı ile kompozit ışınlı dolgunun fiyatları farklıdır. İyi bir malzeme kullanılarak yapılan dolgular 300-500 ₺ fiyat aralığında yaptırılabilir. Amalgam diş dolgusu 2021  yılında 250 TL -350 TL civarında yapılabilmektedir. Ancak her kliniğin kendi giderleri oranında hizmet belirledikleri göz önünde tutulduğunda en doğru fiyatı kliniğe gidip diş çürüğünü ve tam olarak yapılacak tedaviyi belirledikten sonra hekimden öğrenmek en doğru yöntem olacaktır.

Özellikle tedavi için yapılan plan ve tedavi ihtiyacının farklı olması nedeni ile sonradan ek maliyetler çıkmaması için diş hekiminden randevu alınıp muayene olunmalıdır.
2021 diş dolgu fiyatları ile ilgili olarak hekim hastayı ve tedavi edilecek dişi göremeden diş fiyatı veremez. Yaklaşık bir tedavi fiyatı söyleyebilir ki bu da sonradan değişebileceği için sizin öğrenmek istediğiniz fiyat değildir.

Dolgu Ne İşe Yarar?

Dolgu dişin ömrünü uzatır. Zamanında yapılan diş dolgusu kanal tedavisine hatta çekime gerek kalmaksızın dişinizin ağızda canlı bir şekilde senelerce kalmasına yardımcı olacaktır. Dolgu malzemeleri kaliteli olduğunda 20 sene kullanabileceğiniz diş dolguları yaptırabilirsiniz. Derin çürüklerde soğuk sıcak hassasiyeti olabileceği unutulmamalıdır. Bu hassasiyet bazen 6 aya kadar sürebilir. Ancak aşırı hassasiyet yapan dolguların kanal tedavisi ile hassasiyetini geçirmek mümkündür. Bu işlem mecbur kalındığında yapılır ve kanal tedavisi ücreti ödenir.

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

DİŞ ÇEKİM FİYATI

Çekilecek dişin durumuna göre hekimin ayıracağı zaman ve risk durumuna göre belirlenir. Genellikle 200 TL ile 500 TL aralığındadır. Diş çekilmeden önce röntgen alınıp kökün durumunu görmek gerekir. Röntgen olmadan diş çekilmesi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Kök ucunda enfeksiyon olup olmadığı önemlidir. Diş köklerinin şekli çekim tekniğinin belirlenmesi bakımından önemlidir.

Kliniğimizde bu nedenle diş röntgeni için ayrı bir ücret talep etmemekteyiz. Dişinizin durumu hakkında bilgi almak ve ihtiyaç duyulan tedavileri öğrenmek için bize 02126616979 telefonumuzdan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu almak istiyorum diyerek ulaşabilirsiniz. İmplant hakkında bilgi almak için implant diş sayfamıza, zirkonyum kaplama hakkında bilgi için zirkonyum diş kaplama tıklayabilirsiniz.

2021 diş dolgu fiyatları ve diğer diş tedavi fiyatları için buradan yaklaşık ücret bilgisi verebiliriz. Size uygulanacak tedavi fiyatı için klinik muayene olmanız gerekir.

ESTETİK DİŞLER DİŞ HEKİMLİĞİ

Rate post

Rate post
Önceki Yazıİmplant Röntgeni
Sonraki YazıDişeti Sağlığı
Bego implant fiyatı
08/03/2022

Hangi İmplant?

İmplant Markası Önemli mi? Evet önemli. Bineceğiniz bir arabanın markası veya kullandığınız bir telefonun markası nasıl önemli ise implant markası da önemli. Araba mı araba. Aynı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
15/01/2022

ITI İmplant Hangi Ülkenin?

Strauman bünyesinde üretilen implant markalarından bir tanesi olan ITI implant ile ilgili bir hayli fazla soru alıyorum. Eski implant firmalarından birisi olan Strauman Group bünyesinde...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorumlar (56)

Bekir ÖZTÜRK

Mar 07, 2016 at 10:06 AM

Azı dişime 10 ay önce kanal tedavisi uygulamıştık doktorum kökte iltihaplanma var dişin alınması gerektiğini söylüyor, dişim kurtarılabilir mi

Reply

Sertaç Kızılkaya

Mar 22, 2016 at 1:55 PM

Doktorunuz ile tekrar görüşün.

Reply

mesut

Mar 16, 2016 at 6:19 PM

azı dişim için devlet hastanesinde ki doktor çekilmesi lazım ama kırılma ihtimali var onun için çenesi cerrahı bi uzmana çektirsen iyi olur dedi.özelde bir doktora gittim,çekilmeye gerek yok kanal tedavisi yapıp sonrada dolgu yapıp dişini kurtarırırz dedi.hangisine güvenmeliyim?

Reply

Sertaç Kızılkaya

Mar 22, 2016 at 1:54 PM

Dişi kurtarmak mümkünse tabiki tedavi ettiriniz.

Reply

Ayşegül

Mar 23, 2016 at 4:43 PM

Merhabalar hocam kanal tedavisi üç kanal şeklinde fiyat 324 tl kompozit dolgu 178 tl sizce bu fiyatlar normalmi bir diş hekimi olarak fikrinizi almak istedim teşekkürler (acıbadem hastanesi)

Reply

Gökçe

Eki 16, 2016 at 7:27 PM

Dişlerimin hemen hemen hepsi berbat durumda, ne olursa olsun bi çözümü var Mıdır?

Reply

Sertaç Kızılkaya

Eki 16, 2016 at 8:01 PM

Evet mutlaka vardır. Daha geç kalmadan başlamak lazım

Reply

Murat acar

Kas 07, 2016 at 8:07 AM

20 lik dişe dolgu olurmu devletteki doktor olmaz dedi kullanabildiğin kadar kullan sonra çekelim dio ? acaba napmalıyım…

Reply

Sertaç Kızılkaya

Kas 17, 2016 at 4:50 PM

Her diş farklıdır. Bazı yirmilik dişlere olur bazılarına olmayabilir.

Reply

melis

Kas 11, 2016 at 8:54 AM

Merhaba, kızım 7 yaşında sağ alt azı dişinde küçücük bir çürüğü var dolgu yaptırmak istiyorum yaşı küçük iyi olurmu fiyatı nekadardır

Reply

Sertaç Kızılkaya

Kas 17, 2016 at 4:48 PM

Muayene olduğunda fiyat bilgisi verilebilir. Çürük ise dolgu yatırmalısınız.

Reply

Ramzn

Kas 19, 2016 at 7:47 PM

Hocam zilkon kaplamanin fiyati ne kadar

Reply

Sertaç Kızılkaya

Kas 21, 2016 at 11:33 AM

Mail adresinize fiyat bilgisi gönderilecektir.

Reply

Ramzn

Kas 19, 2016 at 7:47 PM

Hocam zilkon kaplamanin fiyati ne kadar

Reply

Sertaç Kızılkaya

Kas 21, 2016 at 11:34 AM

Mail adresinize fiyat bilgisi gönderilecektir.

Reply

Ebru

Ara 05, 2016 at 1:13 AM

Ön dişimde kenarda iğne deliği kadar bir delik oluştu çürük gibi değil çünkü siyah değil maliyeti ne kadar olur acaba

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ara 05, 2016 at 10:46 AM

Merhaba fiyat için mutlaka görmek gerekiyor. 150-250 tl arasında olabilir

Reply

ibrahim akın

Ara 08, 2016 at 9:00 PM

Hocam sol üst 2. küçük azı dişim bazen nabız gibi atıyor.Şekerli şerbetli bir şey yediğimde ve içine hava çektiğimde ağrıyor.Buna ne yapılmalı…?

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ara 08, 2016 at 9:10 PM

Kanal tedavisi yapmak gerekir.

Reply

ibrahim akın

Ara 12, 2016 at 9:01 PM

dolgu kurtarmaz mı?

Reply

Musa yazı

Ara 09, 2016 at 10:08 AM

Hocam düşen dolgu aynı dişe tekrardan uygulanabilir mi..teşekkürler

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ara 11, 2016 at 2:04 AM

Uygulanamaz. En kısa sürede diş hekimine gitmenizi tavsiye ederim. Sağlıkla kalın..

Reply

Musa yazı

Ara 12, 2016 at 12:25 PM

Tşk ederim .

Reply

Enes

Ara 13, 2016 at 4:46 PM

Hocam muayene ucreti var mi. Dolgu yaptirdim. Ama dişim cok hassas. Soguk hava da bile agriyor. Bu normal mi. Rontgen ve muayene ucretli mi

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ara 13, 2016 at 6:26 PM

Muayene ücreti var tabi. Yapan yer ike görüşebilirsiniz

Reply

Aysenur ürgün

Ara 14, 2016 at 4:11 PM

Kompozit dolgu nekadar .9n iki disim ayrik oldugu icin istiyorum

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ara 23, 2016 at 8:41 PM

Merhaba kompozit diş dolgusu pahalı değildir. Sigortanız varsa sigorta ile de yaptırabilirsiniz. Fiyat diş çürüğünün durumuna göre değişir. Klinikte muayene olmadan fiyat belirlenemez.

Reply

Gülbahar

Ara 15, 2016 at 3:47 PM

30 haftalik hamileyim dişimde küçük bir dolgu vardı düştü..hamileyim diye çekiniyorum yaptirmaya bu ayda dolgu yapılir mı bi zararı olur mu

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ara 23, 2016 at 8:39 PM

Dişinize dolgu yapılabilir. Endişelenmeyin.

Reply

Ebru

Ara 27, 2016 at 12:53 PM

On disimde düşme sonucu kirik oluştu ne ortalama ne kadara yapilir. Bir fiyat söyler misiniz lütfen

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ara 27, 2016 at 2:09 PM

Merhaba, geçmiş olsun.
Diş travmalarında kökün ne durumda olduğuna ve dişin canlılığının kontrol edilmesi gerekiyor. Öncelikle dişin mevcut durumunu tespit etmek sonra bu durumdaki diş için ne yapılabilir bakmak lazım. Mutlaka maddi olarak ödemeniz gereken bir tutar olacaktır. Bütün diş hekimlerinde kredi kartı geçerlidir. Bazıları taksit imkanı da sunmaktadır. Ödemede zorlanılacak kadar bir maliyet tutacağını düşünmüyorum.

Reply

Fatma

Oca 03, 2017 at 12:32 PM

Zinkon kaplama fiyati nekadar?

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 03, 2017 at 6:14 PM

Zirkonyum diş kaplama fiyatı için 0549 347 43 47 arayabilirsiniz

Reply

Ersin

Oca 04, 2017 at 6:59 PM

Merhaba hocam benim ön dişim curumus az bisey fakat bu beni rahatsiz ediyor bunu nasil. Kurtaririz?

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 04, 2017 at 8:38 PM

Merhaba geçmiş olsun Dolgu ile sorunsuz çözülebilir

Reply

Arzu

Oca 10, 2017 at 12:03 PM

İyi günler dolgum düştü tekrar dolgu olabilir diyimi

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 10, 2017 at 2:42 PM

Merhaba evet zaman kaybetmeden diş dolgusu yeniden yapılmalıdır.

Reply

Yasin

Oca 13, 2017 at 10:42 PM

Merhana benim ön dişimde kırılma oldu emax mi önerirsiniz kompozit dolguyla doğal bir görünüm sağlanabilirmi ? Birde diş hekiminin kullandığı malzemenin kalitesini güvenilirliğini nasıl anlayabiliriz ön diş olduğu için çok hassasım kompozit dolgunun fiyatını öğrenmem mümkünmü bide ?

Reply

Helin

Oca 14, 2017 at 9:02 PM

Merhabalar Ön iki dişim doğuştan ayrık bunu kompozit dolguyla doldurabiliyor muyuz fiyatı ne oluyor ?

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 14, 2017 at 9:27 PM

Merhaba ayrık dişlerin bonding yöntemi ile tedavisi mümkündür. Diş eti kanaması gibi sorunların olmaması gerekir. Ağız bakımı iyi olan kişiler için bu yöntem tavsiye edilir Aşırı sigara tüketimi çay kahve gibi etkenlerden renk değişimi olabilir. Bu yöntem için uzun vadede dezavantaj oluşturur. Dişlerinizin yöntem için uygun olup olmadığını öğrenmek amacı ile muayene randevusu alabilirsiniz.

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 14, 2017 at 9:27 PM

Merhaba ayrık dişlerin bonding yöntemi ile tedavisi mümkündür nokta diş eti kanaması gibi sorunların olmaması gerekir. Ağız bakımı iyi olan kişiler için bu yöntem tavsiye edilir Aşırı sigara tüketimi çay kahve gibi etkenlerden rdnk değişimi olabilir. Bu yöntem için dezavantaj oluşturur. Dişlerinizin yöntem için uygun olup olmadığını öğrenmek amacı ile muayene randevusu alabilirsiniz.

Reply

Özgür

Oca 20, 2017 at 7:07 PM

Dustum ve in üç disim kırıldı 17 yaşındayım biri tamamen çıktı diğer ikisi uçlarından kırıldı tedavi edilebilrmi

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 20, 2017 at 8:16 PM

Merhaba çok geçmiş olsun. Kırığın tedavisi mümkündür. Yerinde çıkan içi muayene gerekir. Yapılacak işlemi etkileyen bir çok faktör var.

Reply

Yaşar seZgin

Oca 22, 2017 at 3:36 PM

Merhaba 11 tane diş çürügüm var maliyeti ne kadar olur.teşekkürler

Reply

Mesut

Oca 23, 2017 at 8:37 PM

Hocam benim arkaüst dişimin dolgusu düştü daha üncü kanal tedavisi yapmıştım nekadar fiyat tutar

Reply

Enes

Oca 25, 2017 at 5:18 AM

Benim sadece alt taraftaki bir adet azı dişim çürük buna dolgu yamanın ücreti nekadar tutar ? Şimdiden teşekkürler İyi çalışmalar…

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 25, 2017 at 6:02 PM

Merhaba diş dolgusu çürüğün derinliği ve yüzey sayısına göre fiyatlandırılıyor. Diş Hekimi çürüğü gördüğünde fiyat bilgisi verebilir

Reply

Frank

Oca 26, 2017 at 1:33 AM

Hocam ; Sağ alt dişim de küçük delik var .Ama diş sağlam gibi . Flim çektirdim içi yok .
Sol üst dişime de 3 yıl önce kanal tedavisi yapıldı yanında ki diş ağrıyor . Sol alt dişimde çürük kanal tadavisi gerekiyor ona da . 3 diş fiyat ne olur . Saygılarımla…

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 26, 2017 at 8:04 AM

Merhaba geçmiş olsun Muayene olmanız gerekir Fiyat bilgisi için diş hekimi ile görüşüp kontrol ettirmelisiniz.

Reply

Hande Dilek

Şub 18, 2017 at 8:37 PM

Iyi akşamlar hocam .kanal ve dolgu yapıldı bana.memnun kaldım fakat rengini beğenmedim.beyaz degil.kursun rengi ve üste en arkada.gorunuyor.beyaz neden almıyorlar devlet hastanelerine .amalgam daha mı ucuz diye mi.peki ben artık rengi için bir şey yapamam her halde .peki bu daha mi kaliteli estetik olana göre daha mı kalitesiz sizce.teşekkürler

Reply

Oğuz Akcan

Mar 05, 2017 at 6:48 AM

Hocam merhaba, ön 2 dişime estetik dolgu yaptırmak istiyorum.. her iki ön dişimde 2-3 mm kadar uç kısımlarında erime ve şekil bozukluğu oluştu. tedavi ve fiyat konusunda bilgi verirmisiniz. Teşekkürler

Reply

Sertaç Kızılkaya

Mar 05, 2017 at 8:38 AM

Merhaba geçmiş olsun Muayene olmanız gerekir Fiyat bilgisi için diş hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüşüp tedavi planınızı oluşturmak üzere 02129093748 den randevu alabilirsiniz

Reply

esra

Tem 25, 2017 at 5:51 PM

İyi gunler ben 14 yasindayim ön kesici dislerimden biri ucundan cok az kirik disimi yaptirmak istiyorum henuz hic bir doktara gitmedim yasimdan dolayi ama artik yaptirmak istiyorum kokunde hicbir hasar yok hic sallanmadida sadece goruntuyu duzeltmek istiyorum bir tedavisi var mi bu yasta ve fiyati ortalama ne kadardir para biriktirdim 60 tl oldu kisa surede ama acilen yapmak istiyorum istanbulda yasiyorum birde her sehirde fiyatlar farkliymis o yuzden …

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ağu 14, 2017 at 4:35 PM

Geçmiş olsun. Tedaviniz için ebebeyn refakati ve izni gerekiyor. Onlar ile birlikte diş doktoruna gitmek lazım.www.drsertac.com

Reply

Sertaç Kızılkaya

Ağu 14, 2017 at 4:35 PM

Geçmiş olsun. Tedaviniz için ebebeyn refakati ve izni gerekiyor. Onlar ile birlikte diş doktoruna gitmek lazım. https://www.drsertac.com

Reply

Yorum Yap