Diş tedavileri her geçen gün çeşitleniyor ve bize daha iyi estetik ve fonksiyon sağlayan dişlere kavuşuyoruz. Güzel görünen dişler hepimizin hayali. Güldüğümüz zaman karşımızdaki insanlarda olumlu intiba bırakan, temiz ve düzgün sıralanışı olan dişleri olmasını kim istemez. İşte diş hekimleri artık bu gülüşü bize kazandırabiliyor. Hiç dişi olmayan insanlar bile zirkonyum diş kaplamalar ile güzel bir gülüş estetiğine sahip olabiliyor. Nasıl mı? Diş hekimi Sertaç Kızılkaya ile estetik diş ve diş kaplama malzemeleri hakkında konuştuk. Bize zirkonyum protez dişleri ve implant tedavisi ile birlikte nasıl kullanıldığını anlattı. İstanbul Avrupa yakası Atatürk Hava limanı yanında bulunan Özel Korudent Diş Polikliniği’nin kurucusu olan sayın Kızılkaya’dan aldığımız bilgileri bu yazıda size aktarmaya çalışacağız.

Sayı doktorum, son yıllarda sıklıkla adını duyduğumuz zirkonyum diş kaplama nedir? Porselen diş kaplamadan ne farkı vardır?

Haklısınız zirkonyum diş kalama ile ilgili giderek daha çok şey duyacağımıza eminim. Çünkü bu malzeme sayesinde estetik diş tedavilerinde büyük bir ilerleme kaydedildi. Hem diş doktorunu hem diş teknisyenini hem de hastalarımızın yüzünü güldüren bir malzeme. Zirkonyum kaplamalarda bana göre en büyük avantaj biyolojik olarak vücut ile uyumlu olması. Malzeme ortopedi uygulamalarında da cerrahi işlemler ile vücuda yerleştirilebilen bir malzemedir. Diş hekimliğinde implantların zirkonyum malzeme ile uygulanması da denenmiş ve biyolojik sonuçlar başarılı olmuştur. Ancak küçük implant çaplarında fiziksel özelliklerin yeterli dayanım direncini gösterememesi nedeni ile kırılmalar görülmüştür. Bu nedenle de implant gövdelerinde zirkonyum kullanımı terk edilmişlerdir.

Uyguladığımız Protez Diş Çeşitleri ;

– Sabit Protez Diş Uygulamaları
– Metal Destekli Protez Porselen Diş
– Metal Desteksiz Protez Porselen Kaplama Diş
– Zirkonyum Protez Diş
– Empress Protez Diş
– Titanyum içerikli Metal Destekli Protez
– Altın içerikli Metal Destekli Protez Diş
– inley – onley Empress Dolgular
– Lamina Empress Protez Diş
– implant Protez Diş
– Hareketli implant Protez Diş
– Hibrit implant Protez Diş
– Tam Protez Diş Uygulamaları ( Damak Protez )
– Hareketli Protez Diş Uygulamaları ( iskeletli Protez Diş )
– Sürgülü Protez Diş Uygulamaları
– Cad-Cam Zirkonyum Protez Diş Uygulamaları
– Pivo Post Protez Diş Uygulamaları ( Pivo Çivisi Post Core )
– Diş Sıkma Plakları
– Diş Beyazlatma Plakları
– Işınlı Diş Beyazlatma
– Ortodonti Tedavisi Diş Teli Tedavileri
– Horlama Apareyi
– Panoramik Diş Röntgeni Çekimi
– Lazerli Diş Beyazlatma İşlemleri
– Lazerli ışınla Diş Temizleme
– Zirkonyum Üzeri Porselen Diş Kaplama
– Porselen Diş Modelleri Uygulamaları
– implant Üzeri Porselen Diş
– Porselen Diş Dolgusu
– Estetik Porselen Diş Dolgusu
– Estetik Diş Hekimliği
– Estetik Porselen Diş

Rate page