iMPLANT AĞRISI OLMASIN!
Diş doktoru dediklerinde insan zaten korkuyor. Bir de implant tedavisi gibi cerrahi işlem söz konusu olur ise artık düşünemiyorum. Ancak size implant ile ilgili korkularınızı yenme zamanı geldi diyebilirim. Kliniğimizde yapılan implant tedavilerinde hastalarımız işlem sırasında ve sonrasında ağrı duymazlar.
Bu konuda bana güvenebilirsiniz.
Ancak belirli şartlar altında size bu sözü verebilirim. Aşağıda yazdıklarımı tam olarak okuyup uygulamanız şartı ile.
1)Klinik terk edilmeden önce mutlaka ve mutlaka soğuk uygulama başlamalıdır ve soğuk uygulama operasyon bölgesine 10 dakika tatbik edilmeli 10 dakika uygulamaya ara verilerek soğuk yanığının önüne geçilmelidir.
2)Hiç bir surette buz vs. soğuk materyaller cilde direkt uygulanmamalı bir bez ya da kağıt havlu üzerinden KURU SOĞUK uygulanmalıdır.Soğuk uygulama şişme ve kanamanın kontrolü için en önemli araçtır.Uzun süre kurallara uygun yapılan uygulama şişmeyi büyük ölçüde engeller.
3-) Operasyon yapılan gün soğuk uygulamayı destekleme için dondurma gibi hem keyifli hemde soğuk gıdalar alınabilir. Fakat  tercih edilen dondurma içeriğinde meyve  ya da çikolata parçaları olmamalıdır.Bu parçacıklar yara içerisine girebilir ve yarayı bozabilir. Sade dondurma önerimizdir 🙂
4-) Eve gidildiğinde uyuşukluktan ötürü çevre dokuları zedelememek için dikkatli davranılmalı ,uyuşukluğun geçip geçmediği dudakları ısırarak yada parmaklar arasında sıkıştırılarak kontrol edilmemelidir.
5-) Yazılan ilaçlar mutlaka alınmalı ve düzenli bir biçimde kullanılmalıdır.Ağrı olmasa da ilaçlara ara verilmemeli ve başlanan ilaca  kutu bitene kadar kullanılmaya devam edilmelidir.
6-) Tüm vucutta olduğu gibi ağız içi yaralarda da  temizlik ve hijyen yara iyileşmesini olumlu yönde etkileyerek hızlandıran bir faktördür.Dikişlerin kopacağından endişe edilmemeli ve operasyon bölgesinin ön ve arkasında ki dişler fırçalanmalı, ağız bakımına aynen devam edilmelidir.
7-) Ağız gargaraları mutlaka reçetelere ilave edilmeli ve kullanılmalıdır.Bu konuda yapılan en büyük yanlış ise ; gargara sonrası ağızın temiz suyla da çalkalanmasıdır. Ağız gargaralarından sonra 30 dakika beklenmeli bu süre boyunca ağıza su dahil hiçbir şey deydirilmemelidir. Gargara ağızdan tükürüldükten sonra ağıza alınan su vs. etkinliği bozmaktadır.
😎 Operasyon sonrası hergün yara dışarıdan hasta tarafından kontrol edilmeye çalışılmalı anormal şişme ,kanama ,ağrı  ya da uyuşukluk geçmemesi durumlarında mutlaka doktorla temasa geçilmelidir.
9-) Operasyondan 1 hafta sonra dikişlerin alınması için kontrole gidilmelidir.Gereğinden fazla duran dikişler sanılanın aksine yarıayı güçlendirmek yerine, hijyen bozukluğundan ötürü negatif etki etmektedir.
Rate post

Rate post
Önceki YazıLamina diş lamine diş laminate veneer
Sonraki YazıLamine Veneerler
Bego implant fiyatı
08/03/2022

Hangi İmplant?

İmplant Markası Önemli mi? Evet önemli. Bineceğiniz bir arabanın markası veya kullandığınız bir telefonun markası nasıl önemli ise implant markası da önemli. Araba mı araba. Aynı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
15/01/2022

ITI İmplant Hangi Ülkenin?

Strauman bünyesinde üretilen implant markalarından bir tanesi olan ITI implant ile ilgili bir hayli fazla soru alıyorum. Eski implant firmalarından birisi olan Strauman Group bünyesinde...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorumlar (5)

Emine Baldan

May 28, 2018 at 4:18 PM

2.5 yıl oldu ımpilant yaptırmalı 3 tane yapıldı ama biri vidayı tutmadı ve tekrar yeniden yapıldı ve devamlı sorunlu olan vistada iltihap oluyordu devamlı şimdide dış ağrısı gibi ağrıyor normal mi lütfen yardımcı olun

Reply

Sertaç Kızılkaya

May 29, 2018 at 12:42 AM

Merhaba normal değil. En kısa sürede muayene olmalısınız

Reply

Neşe Taşdemir

Kas 28, 2018 at 1:04 AM

impillant takıldı ilk hafta ağrı yoktu 1 hafta sonra dikişler alındı ve alındıktan 2 gün sonra impilantın olduğu kemikte sancı başladı . Alt çenede arkada ılan impilant sancısını anlamak için dilimin altına parmağımı sokup çene kemiğine bastığımda ağrı hissediyorum bu normalmidir.

Reply

Sertaç Kızılkaya

Oca 06, 2019 at 12:34 AM

Öyle yapmayın

Reply

Sertaç Kızılkaya

Eyl 29, 2019 at 12:23 PM

Merhaba. Anlattığınız pek normal değil. Hekiminiz ile irtibat kurmanız iyi olur. Geçmiş olsun.

Reply

Yorum Yap